СПА одмор во Благоевград - СПА Хотел Езерец****, Благоевград

Еднодневен пакет со појадок и вечера во СПА Хотел Езерец****, БлагоевградСПА Хотел Езерец во Благоевград е прекрасно место со 4 ѕвездички со загреан минерален базен и џакузи.
СПА ХОТЕЛ „ЕЗЕРЕЦ“ е единствениот комплекс од ваков вид во Благоевград, со 100% минерална вода. Ние можеме да им понудиме на нашите гости мир, спокојство и релаксација. Во нашиот СПА центар нудиме разни козметички терапии за тело и лице, уред за детоксикација, уред за лимфна дренажа и ултразвук. Нашиот главен ресторан беше реновиран во 2017 година. во француски стил и нуди европски гурмански јадења и десерти. Предлагаме традиционална српска скара. Покрај базенот има прекрасна летна градина, која е совршено место за уживање во вашите вечери.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1577 денари (25 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:
(важи при минимум две ноќевања)

 • Едно ноќевање во двокреветна стандардна соба
 • Еден појадок 
 • Една вечера 
 • Внатрешен минерален базен со 33 степени, надворешен минерален базен 30 степени и надворешен џакузи со минерална вода 37 степени
 • Сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Хербална парна бања
 • Парна бања
 • Загрева лежалки
 • Туш ведро
 • Атрактивни тушеви
 • Фитнес
 • Зона за релаксација
 • Сите водни објекти се снабдуваат со минерална вода
 • Интернет
 • Бесплатен обезбедуван паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2209 денари (36 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:
(важи при минимум две ноќевања)

 • Едно ноќевање двокреветна соба делукс
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен минерален базен со 33 степени, надворешен минерален базен 30 степени и надворешен џакузи со минерална вода 37 степени
 • Сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Хербална парна бања
 • Парна бања
 • Загрева лежалки
 • Туш ведро
 • Атрактивни тушеви
 • Фитнес
 • Зона за релаксација
 • Сите водни објекти се снабдуваат со минерална вода
 • Интернет
 • Бесплатен обезбедуван паркинг

Да ви обезбедиме што ви треба за време на СПА бегство, деловна или приватна манифестација, се обидовме да собереме разни удобности за да не пропуштите ништо.
Ги опремивме нашите простории и апартмани за да создадеме пријатна и удобна атмосфера во која треба да се чувствуваме како дома, и да ги „храниме“ сите свои сетила, избравме колекција на вина и специјалитети кои нема да останат рамнодушни кон ниту еден познавач со добар вкус.
СПА хотел Езерец Благоевград им нуди на своите гости сместување во 45 прекрасно опремени двокреветни соби, 2 мали и 1 голем апартман/ стандард /, 1 мал апартман/ лукс / и 1 голем апартман/ лукс /, опремена со централен климатизација со индивидуална контрола, дигитална телевизија , брз интернет, телефон, мини бар и модерна бања со када.
За побрз пристап до хотелските соби е предвиден панорамски лифт. Во хотелот СПА Езерец Благоевград ќе се чувствувате како дома.
Ние ќе ве потопиме во нашиот СПА центар за да ја направиме идилата уште поцелосна и да ви помогнеме да се ослободите од стресот и да се наполниме со здравје и позитивна енергија. Ние ќе ве плениме не само со различните услуги што ќе ви ги понудат нашите високо квалификувани специјалисти и рехабилитатори од областа на физиотерапијата, туку и со современите установи, избрани со грижа и внимание кон вас.

Сезоната не е важна за одмор во СПА хотелот Езерец, бидејќи топлата минерална вода во нашиот надворешен и внатрешен базен ќе ви овозможи комплетно задоволство и блажени моменти.
Со мисла за вас и љбов од нас, постојано се развиваме и дополнуваме комплет дополнителни активности и забава, за да можете да најдете се што одговара на вашите преференции и вкусови.
Веруваме дека секој од нашите гости е неопходен и за да се чувствувате навистина посебно, нашиот тим на блиски и љбезни професионалци ќе се погрижи да не пропуштите ништо и да уживате во комплетен одмор во СПА хотелот Езерец.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучер е за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања.
 • Деца до 4 години се сместуваат бесплатно со појадок.
 • За дете од 4 до 12 години се доплаќа 13 € на ден.
 • За дете над 12 години се доплаќа 26 € на ден.
 • За единечно сместување се доплаќа 20 € на ден.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат по пријавувањето на рецепција на хотелот.
 • Пријавувањето е по 14:00 часот, одјавување до 12:00 часот.
 • Домашните миленици не се дозволени.
 • Валидност на ваучер: од 17 февруари до 31 март 2022 година.
 • Потребна е претходна резервација пред да набавите ваучер по телефон: +359 73/88 66 11 или +359 885/89 80 08.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Езерец****, Благоевград

гр. Благоевград, Р. Бугарија
бул.”Пејо Јаворов” №2
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******
Еmail: 
[email protected]
Website: 
www.zeretz.com

ВИП Понудата е обезбедена од СПА Хотел Езерец****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 27.02.2022 до 31.03.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.