Одмор за двајца во Боженци - Семеен хотел "Фенерите"

Еднодневен пакет за двајца со појадок во Хотелски Комплекс Фенерите

Еднодневен пакет за двајца со појадок во Хотелски Комплекс Фенерите

Изберете пакет

Еднодневен пакет во двокреветна соба со појадок во Хотелски Комплекс Фенерите

Цена: 2496 ден.
Купете

Еднодневен пакет во двокреветна луксузна соба со појадок во Хотелски Комплекс Фенерите

Цена: 2812 ден.
Купете

Еднодневен пакет во апартмансо појадок во Хотелски Комплекс Фенерите

Цена: 3444 ден.
Купете
Валидност 04.11.2021 - 22.12.2021
Цена на човек/ден 1722.2 - 1896 ден.ден/ човек
Местоположба Боженци
Купени 0 ваучери
 • Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери .
 • Едно дете до 1,99 години. се сместува бесплатно без исхрана.
 • Едно дете од 2 до 5.99 години, сместено на дополнителен кревет, плаќа 4 € за ноќевање со појадок.
 • Едно дете од 6 до 11.99 години, сместено на дополнителен кревет, плаќа 7 € за ноќевање со појадок.
 • Едно дете од 6 до 11,99 години на редовно легло плаќа 70% од цената на пакетот.
 • Трето возрасно лице на дополнително легло плаќа плаќа 10 € за ноќевање со појадок.
 • Валидност на ваучерот: од 04 ноември до 22 декември 2021 година
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на +359 882/21 49 20 или +359 889/22 00 49 (од понеделник до петок од 09:00 до 18:00 часот и сабота од 10:00 до 14:00 часот .) Надвор од работното време испратете ги вашите прашања на е-пошта: [email protected]
 • Видете ги сите Општи услови.

Комплекс "Фенерите"
Област Габрово , Р. Бугарија
до Боженци
5340 с.Кметовци
Тел: +359 882/ 21 49 20
Тел: +359 889/ 22 00 49
Email: [email protected]


ВИП Понуди од нашиот партнер - Комплекс "Фенерите"

Еднодневен пакет за двајца со појадок во Хотелски Комплекс Фенерите

Изберете пакет

Еднодневен пакет во двокреветна соба со појадок во Хотелски Комплекс Фенерите

Цена: 2496 ден.
Купете

Еднодневен пакет во двокреветна луксузна соба со појадок во Хотелски Комплекс Фенерите

Цена: 2812 ден.
Купете

Еднодневен пакет во апартмансо појадок во Хотелски Комплекс Фенерите

Цена: 3444 ден.
Купете
Валидност 04.11.2021 - 22.12.2021
Цена на човек/ден 1722.2 - 1896 ден.ден/ човек
Местоположба Боженци
Купени 0 ваучери
 • Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери .
 • Едно дете до 1,99 години. се сместува бесплатно без исхрана.
 • Едно дете од 2 до 5.99 години, сместено на дополнителен кревет, плаќа 4 € за ноќевање со појадок.
 • Едно дете од 6 до 11.99 години, сместено на дополнителен кревет, плаќа 7 € за ноќевање со појадок.
 • Едно дете од 6 до 11,99 години на редовно легло плаќа 70% од цената на пакетот.
 • Трето возрасно лице на дополнително легло плаќа плаќа 10 € за ноќевање со појадок.
 • Валидност на ваучерот: од 04 ноември до 22 декември 2021 година
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на +359 882/21 49 20 или +359 889/22 00 49 (од понеделник до петок од 09:00 до 18:00 часот и сабота од 10:00 до 14:00 часот .) Надвор од работното време испратете ги вашите прашања на е-пошта: [email protected]
 • Видете ги сите Општи услови.

Комплекс "Фенерите"
Област Габрово , Р. Бугарија
до Боженци
5340 с.Кметовци
Тел: +359 882/ 21 49 20
Тел: +359 889/ 22 00 49
Email: [email protected]


ВИП Понуди од нашиот партнер - Комплекс "Фенерите"

Постојат места во Бугарија кои ја сочувале романтиката од минатите времиња. 12 километри североисточно од Габрово пристигнувате во селата Кметовци и Боженци. Тука ќе се запознаете со традиционалната архитектура на бугарската куќа од 18 и 19 век., која воодушевува со својата  автентичност, ќе се прошетате по малите улички, ќе ѕиркате зад камените ѕидови на селските дворови, ќе уживате студениот планински воздух, ќе ја почувствувате магијата на овој рај.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2496 денари (40 €)
ВИП ваучерoт е на одмор за двајца и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Паркинг
 • Детско катче
 • Wi-Fi - интернет
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2812 денари (45 €)
ВИП ваучерoт е на одмор за двајца и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна луксузна соба
 • Еден појадок
 • Паркинг
 • Детско катче
 • Wi-Fi - интернет
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3444 денари (56 €)
ВИП ваучерoт е на одмор за двајца и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман
 • Еден појадок
 • Паркинг
 • Детско катче
 • Wi-Fi - интернет
 • Туристичка такса

Со нашите понуди за одмор во Кметовци ќе ве однесеме до спокојството на преродбенското бугарско село.
На мегданот на село Кметовци се белее реставриран ан од 1865г.- денес хотел "Фенерите". Духот на старите времиња  ќе ве пречека со шарени ткаени килими, штиците што благозвучно скрцаат и мирисот на старата бугарска куќа. Хотел "Фенерите" – едно катче на мир и тишина во комбинација со модерни удобности, место за Вашиот семееен одмор или за одмор со пријателите.
Овде ќе имате можност да уживате во јадења од бугарската национална кујна, како и јадења од регионот на Габрово. Пробајте ги специјалитетите во нашата таверна. Започнете го утротп со чаша кафе или чај и со "појадокот на баба".
Хотел фенерите се состои од два дела - Фенери 1 и Фенери 2. Фенери 1 располага со еден специјален апартман, еден стандарден апартман, три двокреветни луксузни соби. Фенер 2 располага со два стандардни апартмани, четиринаесет двокреветни соби со када, од кои три се луксузни. Специјалниот апартман е мебелизан во автентичен стил и се состои од две одвоени спални соби, дневна соба и бања. Има фрижидер и мини бар. Стандардните апартмани се состојат од спална соба и дневна соба, опремени со тапациран мебел. Тие имаат фрижидер и мини бар. Делукс собите имаат катче за дневен престој. Сите соби се опремени со ТВ, телефон и купатило со подно греење. Вашиот престој во хотел "Фенерите" ќе биде од оние доживувања кои се паметат засекогаш.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери .
 • Едно дете до 1,99 години. се сместува бесплатно без исхрана.
 • Едно дете од 2 до 5.99 години, сместено на дополнителен кревет, плаќа 4 € за ноќевање со појадок.
 • Едно дете од 6 до 11.99 години, сместено на дополнителен кревет, плаќа 7 € за ноќевање со појадок.
 • Едно дете од 6 до 11,99 години на редовно легло плаќа 70% од цената на пакетот.
 • Трето возрасно лице на дополнително легло плаќа плаќа 10 € за ноќевање со појадок.
 • Валидност на ваучерот: од 04 ноември до 22 декември 2021 година
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на +359 882/21 49 20 или +359 889/22 00 49 (од понеделник до петок од 09:00 до 18:00 часот и сабота од 10:00 до 14:00 часот .) Надвор од работното време испратете ги вашите прашања на е-пошта: [email protected]
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен хотел "Фенерите"

Комплекс "Фенерите"
Област Габрово , Р. Бугарија
до Боженци
5340 с.Кметовци
Тел: +359 882/ 21 49 20
Тел: +359 889/ 22 00 49
Email: [email protected]


ВИП Понуди од нашиот партнер - Комплекс "Фенерите"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 04.11.2021 до 22.12.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.