Одморво Боровец Бугарија - Хотел МУРА

Еднодневен пакет со појадок во Хотел Мура***, БоровецХотел "Мура" е триѕвезден  хотел лоциран во самиот центар на Боровец, наспроти  станицата на жичарницата. Класичната романтика на планинскиот хотел е комбинација на вешт и  храбар дизајн, динамични бои и сите удобства за градскиот човек.

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 727 денари (12 €)

ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двојна соба
 • Еден појадок
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

Хотелот располага со 47 двокреветни и 19 трокреветни соби. Сите соби се со сопствена бања, телефон, телевизор и фрижидер / минибар, а собите на првиот кат - и со тераси.
Хотелот нуди ресторан со капацитет од 120 места, лоби бар со камин, интернет клуб и две конференциски сали со 20 и 50 места. За удобство  на семејствата со деца, има  и детско катче за многу забава.
Какво  е чувството за планината, чистиот воздух, восхитувачките панорами - без квалитативната храна? Ви го предлагаме  најдоброто од Балканот  во кулинарска смисла - во ресторан Балкан: од ражничи  до вегетаријански јадења, од класичните балкански јадења до најновите рецепти - сето тоа потопено во традиционалната бугарска атмосфера и комбинирано од благи (и не толку лесни) вина и ракија придружено од  звуците на уникатен оркестар.
И бидејќи на чист воздух брзо се наспивате, а кога ви врие крвта, ноќите се вашето време – повелете   во BUZZ Bar!
Ова е местото каде сте во Боровец по полноќ- со клупска атмосфера, модерно озвучување  и во центарот на забавата.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца 2-12 година на дополнително легло плаќаат на рецепција 50% од редовната цена.
 • Возрасен на дополнително легло плаќа на рецепција 75% од редовната цена.
 • Задолжителна е претходна хотелска резервација на телефон: +359 878 551 560 (08: 00-17: 00 часот)
 • Ваучерите треба да се издиктираат на истиот телефон до 24 часа.
 • При сместување задолжително се приложува ваучер испечатен на хартија.
 • При неприлагање на ваучер на рецепција хотелиерот имаат право да одбие сместување.
 • Официјално потврдена резервација е онаа која по претходно барање и потврда за слободна просторија во хотелот се издиктира бројот на ваучерот.
 • Ваучерот е валиден само за периодот на потврдена резервација.
 • При непојавување на датата на направена резервација, бројот на ваучерот автоматски станува невалиден и не може да се користи за друг период.
 • Валидност на ваучер: од 22 до 25 септември 2016 год.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел МУРА

Хотел "Мура"
К.к. Боровец Р. Бугарија
Тел: ******
E-mail: [email protected]
Е-mail: [email protected]

Website: www.borovetz-resort.com/hotel-mura

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел "Мура" К.к. Боровец

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 21.09.2016 до 25.09.2015
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.