Зимување во Боровец - Хотел Бор***

Еднодневен делничен или викенд пакет со појадок и вечера во хотел Бор, БоровецБор е еден од првите хотели во планинското одморалиште Боровец. Се наоѓа во стариот центар на одморалиштето, на околу 600 метри од ски-лифтот.
Реновиран во 2016 год. хотелот располага со 48 двокреветни соби и 3 апартмани, погодни за семеен, зимски и летен туризам, детски кампови, работилници, конференции, пречек на празници, спортски кампови.
Ви предлагаме пријатна и комфорна атмосфера со добра услуга. Ќе уживате во мир, спокојство и комплетен одмор.
 

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1454 денари (23 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум три ноќевања и вклучува:
(Цената важи при минимум три ноќевања)

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Бесплатен Wi-Fi во општите делови во хотелот
 • Фрижидер во собата
 • Бесплатна сауна /со работно време /
 • Бесплатен транспорт до жичарница /на околу 500 м /
 • Скијачки гардеробер
 • Попладневен чај и кафе со слатки. /16.00-17.00 h/
 • Билијард сала
 • Соба за игри
 • Детски клуб
 • Бесплатен паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1706 денари (27 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Бесплатен Wi-Fi во општите делови во хотелот
 • Фрижидер во собата
 • Бесплатна сауна /со работно време /
 • Бесплатен транспорт до жичарница /на околу 500 м /
 • Скијачки гардеробер
 • Попладневен чај и кафе со слатки. /16.00-17.00 h/
 • Билијард сала
 • Соба за игри
 • Детски клуб
 • Бесплатен паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 1833 денари (29 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум три ноќевања и вклучува:

(Важи за дебновите петок и сабота за педиодите од 15 до 22 декември, од 08 до 31 јануари  и од 21 февруари до 31 март 2019 год.)

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Бесплатен Wi-Fi во општите делови во хотелот
 • Фрижидер во собата
 • Бесплатна сауна /со работно време /
 • Бесплатен транспорт до жичарница /на околу 500 м /
 • Скијачки гардеробер
 • Попладневен чај и кафе со слатки. /16.00-17.00 h/
 • Билијард сала
 • Соба за игри
 • Детски клуб
 • Бесплатен паркинг

Хотелот ги нуди следните услуги:
1. Сеф на рецепција - со доплата.
2. фен и пегла се достапни на рецепција со депозит;
3. 24 часовна рецепција. /говориме бугарски, руски, англиски /
4. Домашни миленици не се дозволени;
5. Перење и хемиско чистење со доплата; Промена на постелнина и пешкири - 2 пати за 7 ноќи;
6. Пушењето во просториите е забрането;
7. Конференциски сали - 2 сали со по 25 места;
8. Плаќања се прифаќаат во готовина и со платежна картичка;
9. Организација на скијачки училиште и изнајмување на опрема за скијање;
10. Бебешко креветче – ограничен број.
11. На располагање на нашите гости е ресторан со 200 места, во сала и на отворена тераса со поглед на планината Рила. Исхраната е и шведска маса и a la carte. Менито е разновидно, комбинира искушенија од модерниот кулинарски свет и најдоброто од традиционалната бугарска кујна.
Во пријатна атмосфера на нашиот лоби бар можете да уживате на широк асортиман на топли и освежувачки пијалоци.
Ве покануваме да го планирате вашиот семеен или бизнис празник со нас. Тим на професионалци ќе се грижи за вашето незаборавно искуство.
Работно време на ресторанот: 08:00 - 22:00
Лоби бар: 08:00 - 22:00 часот

Боровец е првото планинско одморалиште во Бугарија.
Тој се наоѓа во подножјето на највисокиот врв на Балканот - врв Мусала (2925 м). Лоциран во пазувите на планината Рила на 1350 м. надморска височина, одморалиштето привлекува стотици туристи со својата уникатна природа.
Боровец е лесно достапен. До него се постигнува по првокласна патна мрежа од Самоков (12 км), Софија (72 км), станица Костенец (27 км), Дупница (52 км). Постои редовен автобуски превоз низ целата година, а во текот на зимската сезона има автобуски превоз до и од Самоков на секои 30 мин. Одморалиштето предлага одлични услови за одмор и рекреација како во текот на летото, така и за време на зимската сезона, предлагајќи скијачки патеки со различна тежина во должина од над 50 км.

Услови на понудата

 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Стандардните соби имаат капацитет од 2 + 1 или 3 + 0.
 • Апартманите се со една спална соба со капацитет од 3 + 1 или 2 + 2.
 • Деца до 2,99 години престојуваат бесплатно.
 • Деца од 3 до 12,99 години плаќаат 11 € на ден. 
 • Деца над 13 години и трет возрасен на екстра кревет плаќаат 18 € на ден.
 • Домашни миленици не се дозволени.
 • Вечера е на шведска маса и не вклучува пијалаци.
 • Лоби барот е отворен додека има посетители и е со доплата.
 • Часовите за пријавување и одјавување се 12.00-14.00.
 • Сите дополнителни плаќања се прават на рецепција при сместувањето.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +882/07 10 10 или [email protected].
 • По купувањето на ваучерите, мора да ја потврдите вашата резервација со диктирање на кодот на ваучерите со повик на +359 882/07 10 10 или [email protected].
 • Валидност на ваучер: од 15 до 22 декември, од 08 до 31 јануари, од 01 до 20 февруари и од 21 февруари до 31 март 2019 година.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Бор***

K.к. Боровец, Р. Бугарија
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: hotelbor-borovets.com

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Бор

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 15.12.2018 до 31.03.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.