Летување на Црно море во Царево - Хотел "Замокот" гр.Царево

Еднодневен пакет со или без исхрана за целата летна сезона во Хотел Замокот, Царево!Хотел "Замокот" зафаќа површина од 5000 кв.м и се наоѓа во туристичкиот дел на градот Царево, во непосредна близина на центарот, на 250 метри од централната плажа и на околу 350м. од егзотичната "попска" плажа. Хотелот, изграден во средновековен стил камен и дрво, се состои од главна зграда на 3 станбени спрата и 2 импресивни кули, соодветно на 5 и 7 ката. На површина од околу 3000 кв.м се наоѓаат 45 пријатни двокреветни соби, 5 трокреветни соби, 15 удобни апартмани, 3 семејни апартмани со кујна и 3 луксузни романтични студиа,сите опремени со уникатен рачно изработен мебел во стилот Барок и има индивидуална климатизација, телефон, сателитска ТВ, мини бар, интернет, тераса.

 

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 1896 денари (30 €) - 50% = 948 денари (15 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Користење на надворешен базен, чадор, лежалки и масичка
 • Wi-Fi интернет / на рецепција /
 • Фитнес
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 2654 денари (43 €) - 50% = 1327 денари (21.5 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на надворешен базен, чадор, лежалки и масичка
 • Wi-Fi интернет / на рецепција /
 • Фитнес
 • Туристичка такса

Во пространото фоаје на хотелот се наоѓа лоби бар, со околу 20 места каде спокојно можете да се запознаете со нашите услуги, или да одорите непосредно по пристигнувањето.
Хотелот располага со софистициран ресторан со отворена тераса и ВИП сала за индивидуални празнувања кој би го задоволил сечиј вкус.
На површина од 1500 метри квадратни се наоѓа сала за фитнес, салони за убавина и масажи, сауна, парна бања, џакузи, SPA капсула, внатрешен базен и др.
На територијата на комплексот, меѓу природата е изградено атрактивно детско катче.
Во непосредна близина на надворешниот базен се наоѓа бар, кој нуди класични и егзотични пијалоци и коктели, како и куќичка за сладолед со богат асортиман и неодоливи искушенија.

Град Царево е изграден на два мали живописно полуострови, издадени навнатре во морето. Се наоѓа на 70 километри јужно од град Бургас. Во 1882 година градот бил опожарен и изграден повторно.
Царево нуди многу атракции, пријатна атмосфера, гостопримство и беспрекорна услуга. Многу пријатни се вечерните прошетки покрај Црното море, во градскиот крајбрежен парк или во заливот, каде се наоѓа црквата "Успение Богородично".

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е валиден при сместување во двокреветна луксузна соба, но при максимална искористеност на редовните кревети, при минимум две ноќевања.
 • Деца до 5 г. - БЕСПЛАТНО без користење на дополнително легло, при сместување на двајца возрасни.
 • При сместување на деца од 5 до 12 години, без користење на дополнително легло, се плаќа по  9 € на ден / со појадок /.
 • При сместување во апартман се плаќа 10 € на вечер за просторијата.
 • Возрасен на дополнително легло купува ваучер.
 • Паркингот се доплаќа 2.5 €.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: + 359 888/ 43 79 87; +359 878/ 43 79 87.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: + 359 888/ 43 79 87; +359 878/ 43 79 87.
 • Валидност на ваучер од 10 мај до 30 септември 2016 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел "Замокот" гр.Царево

Хотел Замoкот
Област Бургас, Р. Бугарија
гр. Царево
ул. Преображенска №36           
Моб: +359 ******
Моб: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.bg-thecastle.com
Facebook: Хотел ЗАМЪКА

ВИП Понудата за Црно море 2017 е обезбедена од нашиот партнер - Хотел "Замокот" гр. Царево

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 10.05.2017 до 30.09.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.