Нова година во Цигов чарк - Комплекс Каталина Цигов Чарк

Новогодишни пакети за двајца со појадок, ручек и вечера во Комплекс Каталина, Цигов ЧаркKомплекс Каталина се наоѓа во туристичката населба Цигов чарк, во непосредна близина на вечштачкото езеро Батак. Од вилите  се открива прекрасна панорама кон езерото. Комплексот располага со надворешен сезонски базен со лежалки и чадори. За гостите има обезбеден пристап до Wi-Fi интернет, бесплатен паркинг, и овде Ви се загарантира сите удобности за Вашиот незаборавен одмор!

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 29072 денари (471 €)
ВИП Ваучерот е за ДВАЈЦА и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три ручеци
 • Три вечери, од кои една празнична Новогодишна вечера 
 • Внатрешен базен 30-31 степен
 • Џакузи
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Wi-Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и осигурување

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 35550 денари (577 €)
ВИП Ваучерот е за ДВАЈЦА и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна соба
 • Четири појадоци
 • Четири ручеци
 • Четири вечери, од кои една празнична Новогодишна вечера
 • Внатрешен базен 30-31 степен
 • Џакузи
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Wi-Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и осигурување

Комплекс Каталина располага со пет куќи, тип пентхаус и два новоизградените хотелски делови. Секоја куќа има добро опремена кујна, пространа дневна соба со дигитална телевизија, камин, спална, бања и санитарен јазол. Секоја куќа има сопствена тераса со градински мебел и скара, во близина на неа. Тие нудат удобност и чувство на домашен комфор.
Хотелскиот дел е со 5 апартмани, 5 студиа и 12 двокреветни соби, удобно опремени (бања / wc, LCD телевизор и фрижидер) кои создаваат одлична можност за релаксирачки одмор.
Ресторан
Во хотелот има ресторан, чиј капацитет е 80 места и летна градина, кои нудат широк спектар на јадења во духот на локалната родопска кујна.
Базен
Комплексот располага и со два базени кои се затоплуваат - еден за возрасни и еден за деца.
Велосипеди за изнајмување
Предлагаме и велосипеди за изнајмување.
Природна убавина
Комплекс Каталина е рај за љубителите на убавата природа, за љубителите на романтични искуства и сите патници, желни да се потопат во планинските убавини на западните Родопи. Уживајте во чистиот како кристал планински воздух и неверојатна глетка, која се отвора кон браната Батак. За оние кои сакаат да се оттргнат од напнатоста и стресот на големиот град, хотелски комплекс Каталина е идеално место за одмор. Штом ги посетите Родопите ќе останете маѓепсани од уникатниот чар на овој крај- зелени шуми и зачуван патријархални дух и традиции.
Знаменитости
Комплексот за своите гости предлага организирано искачување на блискиот врв Сјутка со планински водич, посета на Пештера Снежанка - гр. Пештера, Пештера Лепеница - гр. Ракитово и тврдината Цепина - с. Дорково.
Што уште
Комплексот е во близина на ски патеки, со прекрасна панорама, мир и тишина. Има многу можности за спортови на вода и риболов.

 

Услови на понудата

 •  Ваучерот мора да се купи пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Деца до 6 години престојуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 12  год.  доплаќаат 35 € на ден .
 • Трет возрасен доплаќа 45 € на ден .
 • Ваучерот важи за периодот од 28 декември 2021 г.  до 02 јануари 2022 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 889/77 62 27; +359 345/22363
 • По купувањето на ваучерот, треба да ја потврдите резервацијата со диктирање на бројот на ваучерот на телефон: 359 889/77 62 27; +359 345/22363
 • Пријавете се од 14:00 часот, проверете до 12:00 часот.
 • Погледнете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Каталина Цигов Чарк

Гр. Батак, 4580, Р. Бугарија
Месност Цигов чарк, 
Моб: ******; ******
E-mail: [email protected]
Website:katalina-bg.com

ВИП Понудата е обезбедена од Вилен Комплекс Каталина, Цигов Чарк

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.12.2021 до 02.01.2022
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.