Одмор во Цигов чарк - Комплекс Каталина Цигов Чарк

Пакети со појадок и вечера во Комплекс Каталина, Цигов Чарк

Пакети со појадок и вечера во Комплекс Каталина, Цигов Чарк

Изберете пакет

Еднодневен ДЕЛНИЧЕН пакет со појадок, ручек и вечера во Комплекс Каталина, Цигов Чарк

Цена: 1766 ден.
Купете

Дводневен ВИКЕНД пакет со појадок и вечера во Комплекс Каталина, Цигов Чарк

Цена: 3855 ден.
Купете
Валидност 01.11.2021 - 20.12.2021
Цена на човек/ден 1766.44 - 1927.6 ден.ден/ човек
Местоположба Цигов чарк
Купени 4 ваучери
 •  Ваучерот мора да се купи пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери. 
 • Максимално сместување до двокреветна соба е две лица.
 • Доплата за сместување во луксузна соба - 10 € на ден. 
 • Дете до 5.99 год. се сместува бесплатно.
 • За деца од 6 до 12 год. во студио или апартман се доплаќа 13 € на ден.
 • За трет возрасен се доплаќа 20 € на ден.
 • Секој гостин доплаќа туристичка такса во висина од 1 € за целиот престој.
 • Ваучерот важи за периодот од 01 ноември до 20 декември 2021 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 889/77 62 27; +359 345/22363
 • По купувањето на ваучерот, треба да ја потврдите резервацијата со диктирање на бројот на ваучерот на телефон: 359 889/77 62 27; +359 345/22363
 • Пријавете се од 14:00 часот, проверете до 12:00 часот.
 • Погледнете ги сите општи услови.

Гр. Батак, 4580, Р. Бугарија
Месност Цигов чарк, 
Моб: 0889/ 77 62 27; 0345/ 22 363
E-mail: [email protected]
Website:katalina-bg.com

ВИП Понудата е обезбедена од Вилен Комплекс Каталина, Цигов Чарк

Пакети со појадок и вечера во Комплекс Каталина, Цигов Чарк

Изберете пакет

Еднодневен ДЕЛНИЧЕН пакет со појадок, ручек и вечера во Комплекс Каталина, Цигов Чарк

Цена: 1766 ден.
Купете

Дводневен ВИКЕНД пакет со појадок и вечера во Комплекс Каталина, Цигов Чарк

Цена: 3855 ден.
Купете
Валидност 01.11.2021 - 20.12.2021
Цена на човек/ден 1766.44 - 1927.6 ден.ден/ човек
Местоположба Цигов чарк
Купени 4 ваучери
 •  Ваучерот мора да се купи пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери. 
 • Максимално сместување до двокреветна соба е две лица.
 • Доплата за сместување во луксузна соба - 10 € на ден. 
 • Дете до 5.99 год. се сместува бесплатно.
 • За деца од 6 до 12 год. во студио или апартман се доплаќа 13 € на ден.
 • За трет возрасен се доплаќа 20 € на ден.
 • Секој гостин доплаќа туристичка такса во висина од 1 € за целиот престој.
 • Ваучерот важи за периодот од 01 ноември до 20 декември 2021 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 889/77 62 27; +359 345/22363
 • По купувањето на ваучерот, треба да ја потврдите резервацијата со диктирање на бројот на ваучерот на телефон: 359 889/77 62 27; +359 345/22363
 • Пријавете се од 14:00 часот, проверете до 12:00 часот.
 • Погледнете ги сите општи услови.

Гр. Батак, 4580, Р. Бугарија
Месност Цигов чарк, 
Моб: 0889/ 77 62 27; 0345/ 22 363
E-mail: vil[email protected]
Website:katalina-bg.com

ВИП Понудата е обезбедена од Вилен Комплекс Каталина, Цигов Чарк

Kомплекс Каталина се наоѓа во туристичката населба Цигов чарк, во непосредна близина на вечштачкото езеро Батак. Од вилите  се открива прекрасна панорама кон езерото. Комплексот располага со надворешен сезонски базен со лежалки и чадори. За гостите има обезбеден пристап до Wi-Fi интернет, бесплатен паркинг, и овде Ви се загарантира сите удобности за Вашиот незаборавен одмор!

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1766 денари (28 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Внатрешен базен, џакузи, сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, амам, фитнес во Каталина СПА Ризорт 4* (во склоп на Комплекс Каталина)
 • Wi-Fi интернет
 • Паркинг

ДВОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 3855 денари (62 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Внатрешен базен, џакузи, сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, амам, фитнес во Каталина СПА Ризорт 4* (во склоп на Комплекс Каталина)
 • Wi-Fi интернет
 • Паркинг

Комплекс Каталина располага со пет куќи, тип пентхаус и два новоизградените хотелски делови. Секоја куќа има добро опремена кујна, пространа дневна соба со дигитална телевизија, камин, спална, бања и санитарен јазол. Секоја куќа има сопствена тераса со градински мебел и скара, во близина на неа. Тие нудат удобност и чувство на домашен комфор.
Хотелскиот дел е со 5 апартмани, 5 студиа и 12 двокреветни соби, удобно опремени (бања / wc, LCD телевизор и фрижидер) кои создаваат одлична можност за релаксирачки одмор.
Ресторан
Во хотелот има ресторан, чиј капацитет е 80 места и летна градина, кои нудат широк спектар на јадења во духот на локалната родопска кујна.
Базен
Комплексот располага и со два базени кои се затоплуваат - еден за возрасни и еден за деца.
Велосипеди за изнајмување
Предлагаме и велосипеди за изнајмување.
Природна убавина
Комплекс Каталина е рај за љубителите на убавата природа, за љубителите на романтични искуства и сите патници, желни да се потопат во планинските убавини на западните Родопи. Уживајте во чистиот како кристал планински воздух и неверојатна глетка, која се отвора кон браната Батак. За оние кои сакаат да се оттргнат од напнатоста и стресот на големиот град, хотелски комплекс Каталина е идеално место за одмор. Штом ги посетите Родопите ќе останете маѓепсани од уникатниот чар на овој крај- зелени шуми и зачуван патријархални дух и традиции.
Знаменитости
Комплексот за своите гости предлага организирано искачување на блискиот врв Сјутка со планински водич, посета на Пештера Снежанка - гр. Пештера, Пештера Лепеница - гр. Ракитово и тврдината Цепина - с. Дорково.
Што уште
Комплексот е во близина на ски патеки, со прекрасна панорама, мир и тишина. Има многу можности за спортови на вода и риболов.

 

Услови на понудата

 •  Ваучерот мора да се купи пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери. 
 • Максимално сместување до двокреветна соба е две лица.
 • Доплата за сместување во луксузна соба - 10 € на ден. 
 • Дете до 5.99 год. се сместува бесплатно.
 • За деца од 6 до 12 год. во студио или апартман се доплаќа 13 € на ден.
 • За трет возрасен се доплаќа 20 € на ден.
 • Секој гостин доплаќа туристичка такса во висина од 1 € за целиот престој.
 • Ваучерот важи за периодот од 01 ноември до 20 декември 2021 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 889/77 62 27; +359 345/22363
 • По купувањето на ваучерот, треба да ја потврдите резервацијата со диктирање на бројот на ваучерот на телефон: 359 889/77 62 27; +359 345/22363
 • Пријавете се од 14:00 часот, проверете до 12:00 часот.
 • Погледнете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Каталина Цигов Чарк

Гр. Батак, 4580, Р. Бугарија
Месност Цигов чарк, 
Моб: 0889/ 77 62 27; 0345/ 22 363
E-mail: [email protected]
Website:katalina-bg.com

ВИП Понудата е обезбедена од Вилен Комплекс Каталина, Цигов Чарк

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.11.2021 до 20.12.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.