Одмор на Пирин планина - Планинарски дом Гоце Делчев

50% попуст на четиридневни пакети со појадок, вечера и лифт карта во Планинарски дом Гоце Делчев,град Добриниште, Р. БугаријаПланинарскиот дом Гоце Делчев /1600м.н.в./ е изградена на широката полјана во месноста Логовете, опкружена со борова шума засадена во 1950-1951г. Од град Добриниште започнува асфалтиран и одржуван  пат со должина од 12 км. Постои и стара патека која речиси се изгубила поради реткото користење од страна на туристите. Од градот пеш растојанието е околу 2,30 часа.
Планинарскиот дом  е целосно реновиран.

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 8974 денари (146 €). - 50% = 4487 денари (73 €):
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања на човек сместен во соба-Лукс со заедничка бања
 • Четири појадоци
 • Четири вечери
 • Четиридневна карта  за ски-лифт за скијачка зона Добриниште
 • Сауна
 • Паркинг
 • Ски-гардеробер
 • Опција за доплата: 15 €  за опрема за скијање по лице  за 4 дена (до исцрпување на количествата)

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 9227 (150 €) денари - 50% = 4614 денари (75 €):
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања на човек сместен во соба-Лукс со бања
 • Четири појадоци
 • Четири вечери
 • Четиридневна карта  за лифт за скијачка зона Добриниште
 • Сауна
 • Паркинг
 • Ски-гардеробер
 • Опција за доплата: 15 € за опрема за скијање по лице  за 4 дена (до исцрпување на количествата)

Планинарскиот дом е топол и гостопримлив, целосно реновиран и се наоѓа на удобна локација. Лоциран на 12 км. од град Добриниште, до домот се стигнува по добро одржуван во зимски услови асфалтен пат. Од тука тргнува лифтот, кој за 27 минути ги качува туристите до Планинарскиот дом Безбог. Планинарскиот дом располага со гардероба за скијање и сноубординг за изнајмување, како и со санки за најмалите гости. Местото е погодно за семејства со мали деца. Во близина на Планинарскиот дом се наоѓа ски-патеката за деца и почетници скијачи.
Ви го препорачуваме ресторанот во Планинарскиот дом Гоце Делчев. Со топла и вкусна храна, кафе, чај и извонреден крем карамел ќе го запомните ова место. Работи од утро до вечер без прекинување.
Капацитет на Планинарскиот дом Гоце Делчев е  26 места: 4 двокреветни луксузни соби со купатило, 1 тројна лукс соба со купатило, 2 двокреветни луксузни соби со заедничка бања на спратот, 2 тројни лукс со заедничка бања на спратот, 1 петорка лукс со самостојна бања.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца од 4 до 12 години, сместени на редовно легло плаќа 70% од цената на пакетот.
 • Ваучерите важат за еден од наведените периоди по резервации:
 • Од 14.03. до 17.03.2016 г. вклучително
 • Од 18.03. до 21.03.2016 г. вклучително
 • Од 22.03. до 25.03.2016 г. вклучително
 • Од 26.03. до 29.03.2016 г. вклучително
 • Од 30.03. до 02.04.2016 г. вклучително
 • Од 03.04. до 06.04.2016 г. вклучително
 • Од 07.04. до 10.04.2016 г. вклучително
 • Од 11.04. до 14.04.2016 г. вклучително
 • Валидност на ваучер: од 18 март до 14 април 2016 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 7447 21 20; +359 7447 21 28.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, такашто ќе го издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 7447 21 20; 7447 21 28.
 • Сместување во хотелот по 14:00 часот.
 • Напуштање на собите до 12: 00 часот.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Планинарски дом Гоце Делчев

Град Добриниште, Р. Бугарија
Планинарски дом Гоце Делчев
Месност Логовете
Тел: +******
Тел: +******
E-mail: [email protected]
Website: www.hoteldobrinishte.com

ВИП Понудата е предоставена од Планинарски дом Гоце Делчев

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 14.03.2016 до 14.04.2016

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.