Зимување во Планинарски дом Гоце Делчев - Планинарски дом Гоце Делчев

50% попуст на четиридневни пакети со појадок, вечера и лифт карта во Планинарски дом Гоце Делчев,град Добриниште, Р. БугаријаПланинарскиот дом Гоце Делчев /1600м.н.в./ е изградена на широката полјана во месноста Логовете, опкружена со борова шума засадена во 1950-1951г. Од град Добриниште започнува асфалтиран и одржуван  пат со должина од 12 км. Постои и стара патека која речиси се изгубила поради реткото користење од страна на туристите. Од градот пеш растојанието е околу 2,30 часа.
Планинарскиот дом  е целосно реновиран.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 6826 денари (110 €). - 50% = 3413 денари (55 €):
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања на човек сместен во соба-Лукс со заедничка бања
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Тридневна карта  за ски-лифт за скијачка зона Добриниште
 • Паркинг
 • Ски-гардеробер
 • Опција за доплата: 17 €  за опрема за скијање по лице  за 3 дена (до исцрпување на количествата)

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 7078 (114 €) денари - 50% = 3539 денари (57 €):
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања на човек сместен во соба-Лукс со бања
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Тридневна карта  за лифт за скијачка зона Добриниште
 • Паркинг
 • Ски-гардеробер
 • Опција за доплата: 17 € за опрема за скијање по лице  за 3 дена (до исцрпување на количествата)

Планинарскиот дом е топол и гостопримлив, целосно реновиран и се наоѓа на удобна локација. Лоциран на 12 км. од град Добриниште, до домот се стигнува по добро одржуван во зимски услови асфалтен пат. Од тука тргнува лифтот, кој за 27 минути ги качува туристите до Планинарскиот дом Безбог. Планинарскиот дом располага со гардероба за скијање и сноубординг за изнајмување, како и со санки за најмалите гости. Местото е погодно за семејства со мали деца. Во близина на Планинарскиот дом се наоѓа ски-патеката за деца и почетници скијачи.
Ви го препорачуваме ресторанот во Планинарскиот дом Гоце Делчев. Со топла и вкусна храна, кафе, чај и извонреден крем карамел ќе го запомните ова место. Работи од утро до вечер без прекинување.
Капацитет на Планинарскиот дом Гоце Делчев е  26 места: 4 двокреветни луксузни соби со купатило, 1 тројна лукс соба со купатило, 2 двокреветни луксузни соби со заедничка бања на спратот, 2 тројни лукс со заедничка бања на спратот, 1 петорка лукс со самостојна бања.

Услови на понудата

 • Услови на понудата
 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца од 4 до 12 години, сместени на редовен кревет плаќаат 70% од цената на пакетот.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 07447/21 20; +359 07447/21 28.
 • По купувањето на ваучерот треба да потврдите вашата резервација, такашто ќе го  издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 07447/21 20; +359 07447/21 28.
 • Валидност на ваучер: од 13 до 15 јануари 2016 година.
 • Сместување во хотелот после 14:00 часот.
 • Напуштање на собите до 12: 00часа.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Планинарски дом Гоце Делчев

Град Добриниште, Р. Бугарија
Планинарски дом Гоце Делчев
Месност Логовете
Тел: +******
Тел: =******
E-mail: [email protected]
Website: www.hoteldobrinishte.com

ВИП Понудата е предоставена од Планинарски дом Гоце Делчев

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 13.01.2017 до 15.01.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.