Одмор во Добриниште - Хотел Орбел, Добриниште

Четиридневен пакет со појадок и вечера + СПА во хотел Орбел****, ДобриништеХотел Орбел **** се наоѓа во живописнотo гратче Добриниште, на 6 км од Банско. Локацијата нуди ретка можност за комбинирање на планински спортови и активности со СПА одмор со минерална вода. Додека се воодушевувате на убавина за време на долгата прошетка до Вихрен, Тодорка или Безбог, или сте ги преминале скијачките терени, ние ја загреваме областа за релаксација за да можете да ги опуштите сетилата и да соберете максимум позитивни емоции. Во зима, џакузи и затворен базен со минерална вода чекаат да се погрижат за вас, а летото врапчињата ве покануваат со песна за сончање околу надворешниот минерален базен.
Добредојдовте!

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 6320 денари (102 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице,
при сместени две лица и вклучува:

 • Четири ноќeвања во двокреветна соба со два единечни кревети
 • Четири појадоци
 • Четири вечери
 • Џакузи со минерална вода
 • Сауна, парна бања, контрастен туш
 • Детско катче
 • Фитнес
 • Игралиште за тенис , кошарка, одбојка на плажа, одбојка на трева и фудбал на трева, како и мини фудбал
 • Сала за конференции
 • Безжичен интернет во сите јавни површини и во собите
 • Обезбедуван паркинг
 • Патничко осигурување, туристичка такса и ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 7584 денари (123 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, 
при сместени две лица и вклучува:

 • Четири ноќeвања во апартман
 • Четири појадоци
 • Четири вечери
 • Џакузи со минерална вода
 • Сауна, парна бања, контрастен туш
 • Детско катче
 • Фитнес
 • Игралиште за тенис , кошарка, одбојка на плажа, одбојка на трева и фудбал на трева, како и мини фудбал
 • Сала за конференции
 • Безжичен интернет во сите јавни површини и во собите
 • Обезбедуван паркинг
 • Патничко осигурување, туристичка такса и ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 5056  денари (82 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при сместени четири лица и вклучува:

 • Четири ноќeвања во мезонет
 • Четири појадоци
 • Четири вечери
 • Џакузи со минерална вода
 • Сауна, парна бања, контрастен туш
 • Детско катче
 • Фитнес
 • Игралиште за тенис , кошарка, одбојка на плажа, одбојка на трева и фудбал на трева, како и мини фудбал
 • Сала за конференции
 • Безжичен интернет во сите јавни површини и во собите
 • Обезбедуван паркинг
 • Патничко осигурување, туристичка такса и ДДВ

Максималниот капацитет на просториите е како што следува:

Двокреветна соба за до 3 возрасни.

Апартма за до 4 возрасни.

Мезонет за најмногу 6 возрасни.

Вила Орбел до 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца.

Просториите на хотелот се наоѓаат во два идентични блока и се состојат од 40 соби, кои вклучуваат 23 удобни и тивки двокреветни соби, 16 луксузни апартмани и два мезонети - по еден во секој блок. Секоја соба има сопствен балкон, ТВ, мини бар, фен и телефон.
Хотелскиот ресторан се грижи очите и стомаците на гостите секогаш да се полни со домашни и подготвени производи. Има затворен ентериер и застаклена таверна.
Областа за релаксација вклучува сауна, парна бања, контрастен туш и шок кофа - разновидност според преференците на гостите.
За деца (и возрасни) нудиме затворено и отворено детско игралиште, билијард, пинг понг, фудбал и одбојка, како и игри на табла, тениско игралиште, кошарка, одбојка на плажа, одбојка на трева и фудбал на трева, како и и мини фудбал.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени две или четири лица.
 • Деца до 6 години се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 7  до 12 години се доплаќа 16 € на ден.
 • За деца над 12 години и трет возрасен се доплаќа 21 €на ден.
 • Можно е да се сместат домашни миленици во апартман или во Вила Орбел со претходна нарачка. Цената е 10 € на ден за домашно милениче.
 • Валидност на ваучер: од 22 март до 04 април 2021 година.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Пред да купите ваучер, направете барање за слободни места на тел: +359 887/707 585.
 • По купувањето на ваучерот мора да ја потврдите вашата резервација со диктирање на бројот на ваучерот на тел: +359 887/707 585.
 • Пријавувањето во хотелот е по 14:00 часот, одјавувањето е до 11:00 часот.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Орбел, Добриниште

Добриниште 2777, Р. Бугарија
 ул. „Хан Аспарух” 29
Тел: ******
e-mail: [email protected]
Website: hotelorbel.com

ВИП Понудата е обезбдена од Орбел, Добриниште****

 

 

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 22.03.2021 до 18.04.2021

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.