Зимски одмор во Добриниште Бугарија - Комплекс Русковец Резорт

Еднодневен делничен пакет за двајца или четворица возрасни и дете до 6 год. со појадок и вечера + СПА во комплекс Русковец Резорт, ДобриништеБарате спокојство и убави глетки? Подарете си незаборавно искуство во новоотворениот Комплекс Русковец Резорт - неверојатно комбинација од природа и минерална вода, во срцето на Добриниште во подножјето на планината Пирин!

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6446 денари (105 €)
Понудата е за двајца возрасни и дете до 6 год. и вклучува:
(Важи за сместување во деновите од неделата до четврток)

 • Ноќевање во едноспален апартман Junior suite
 • Едeн појадок во ресторан "Лавендер"
 • Една вечера во ресторан "Лавендер"
 • Бесплатно користење на детската зона во рамките на работното време.
 • Трансфер до ски зона Добриниште и Банско
 • Ски гардеробер
 • Сала за фитнес со поглед кон Пирин планина
 • 20% попуст на масажи и козметички третмани
 • Безжичен интернет во комплексот
 • Климатизација и мини-сеф во просторијата
 • Внатрешен минерален базен со температура на водата од 30 ° С
 • Внатрешен детски минерален базен со температура на водата 33 ° С
 • СПА зона: 2 парни бањи - хлороводородна и аромотерапија, сауна и кнејп клупа надворешни дрвени џакузи со минерална вода за релаксација
 • Обезбедуван паркинг
 • 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 9670 денари (157 €)
Понудата е за четворица возрасни и дете до 6 год. и вклучува:
(Важи за сместување во деновите од неделата до четврток)

 • Ноќевање во двоспален апартман Senior suite
 • Едeн појадок во ресторан "Лавендер"
 • Една вечера во ресторан "Лавендер"
 • Бесплатно користење на детската зона во рамките на работното време.
 • Трансфер до ски зона Добриниште и Банско
 • Ски гардеробер
 • Сала за фитнес со поглед кон Пирин планина
 • 20% попуст на масажи и козметички третмани
 • Безжичен интернет во комплексот
 • Климатизација и мини-сеф во просторијата
 • Внатрешен минерален базен со температура на водата од 30 ° С
 • Внатрешен детски минерален базен со температура на водата 33 ° С
 • СПА зона: 2 парни бањи - хлороводородна и аромотерапија, сауна и кнејп клупа надворешни дрвени џакузи со минерална вода за релаксација
 • Обезбедуван паркинг
 • 9% ДДВ

Добриниште е прекрасна комбинација од алпска природа, бањи и атмосфера на типично традиционално место. Оваа уникатна комбинација го претвора од село со богата историја во преспективно одморалиште. Балнеолошките традиции за лекување во Добриниште датираат од антички времиња. Градот има свои скијачки патеки и лифт, модерни градини со игралишта, аптеки, продавници, а исто така и многу познати таверни.

Градот има голем потенцијал да се претвори во модерен СПА и ски центри.

Четириѕвездниот хотел "РУСКОВЕЦ РЕЗОРТ" се наоѓа во туристички град, кој се наоѓа во еколошки чист регион и на исклучително убаво место во градот Добриниште, од каде што се открива неверојатна глетка кон најубавиот дел на Пирин. Овој нов и модерен хотел е лоциран само 5 км од ски одморалиште Банско и на 7 километри од голф терените  Ian Woosnam во Разлог.

Комплексот се состои од 22 едноспални и 11 двоспални супериор апартмани, распоредени на 4 спрата во главната зграда на хотел, меѓу 12 самостојни луксузни вили и нуди удобност, спокојство и нега за убавината и здравјето во секоја сезона.

Комплексот е опкружен со борова шума и поседува сопствен бањи со лековити својства за заболувања на локомоторниот апарат, кожни, невролошки, гинеколошки и други видови краткотрајни и долготрајни проблеми со здравјето.

Хотел "Русковец Резорт" е создаден за вашиот одмор и задоволство, и располага со:

 • Внатрешен минерален топол базен со детска зона со температура на водата 33-35 степени
 • СПА центар
 • Фитнес центар
 • Бизнис центар
 • Детски клуб
 • Ресторан "ЛАВЕНДЕР"
 • Ресторан - Пицерија "ИЛ ФОРНО"
 • Лоби Бар
 • Ноќен клуб "ВИОЛЕТ"
 • Интернет
 • 24-часовно обезбедување и видео надзор
 • Обезбедуван паркинг
 • Пејзажен дизајн на внатрешниот парк во комплексот

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Едно дете до 6 год. се сместува бесплатно, второ дете до 6 год. доплаќа 10 € на ден.
 • Деца од 6 година до 17.99 год. сместени на дополнително легло - се плаќа 50% од цената на возрасен.
 • Доплата за 2-ри детско креветче во просторија – 5 €.
 • Цената не вклучува туристичка такса и осигурување во износ од 0,40 € на турист за ден, се плаќа на лице место при сместување.
 • Сите Доплата се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 22 декември 2016 год. и од 02 до 15 јануари 2017 година.
 • Понудата не важи од 23 декември 2016 год. до 01 јануари 2017 година.
 • ЗАДОЛЖИТЕЛНА ПРОВЕРКА ЗА СЛОБОДНИ МЕСТА во хотелот пред купување на ваучер!
 • Пред купување на ваучерот е потребно да направите барање за слободни датуми и места на тел: +359 889/99 00 26.
 • По купување на ваучерот треба да потврдите Вашата резервација, диктирајќи го кодот на ваучерот на тел: +359 889/99 00 26.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Русковец Резорт

2777, гр.Добриниште
ул. Незнаен воин № 1
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******
Email:[email protected] 
Website: www.ruskovets.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - комплекс Русковец Резорт!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.12.2016 до 16.01.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.