Ѓурѓовден во Добриниште Бугарија - Комплекс Русковец Резорт

Пакети за до четири лица и дете до 6 год. со појадок и вечера + празнична вечера и СПА во комплекс Русковец Резорт, ДобриништеБарате спокојство и убави глетки? Подарете си незаборавно искуство во новоотворениот Комплекс Русковец Резорт - неверојатно комбинација од природа и минерална вода, во срцето на Добриниште во подножјето на планината Пирин!

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4234 денари (69 €)
Вип Ваучерот е за едно лице, при минимум четворица сместени и вклучува:

 • Две ноќевања во Сениор Апартман, при минимално сместување на 4 возрасни
 • Две појадоци во ресторан "Лавендер"
 • Една вечера во ресторан "Лавендер"
 • Една празнична вечера на 06 мај на со програма
 • Внатрешен минерален базен со температура на водата 30 ° C
 • Внатрешен детски минерален базен со температура на водата 33 ° С
 • СПА зона: 2 парни бањи - солна и арома терапија, сауна и кнејп клупа надворешни дрвени џакузи со минерална вода за релаксација
 • Бесплатно користење на детската зона во рамките на работното време
 • Фитнес сала на со глетка кон Пирин планина
 • Климатизација и мини-сеф во просторијата
 • Безжичен интернет во комплексот
 • Обезбедуван паркинг
 • 9% ДДВ

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5056 денари (82 €)
Вип Ваучерот е за едно лице, при минимум четворица сместени и вклучува:

 • Две ноќевања во Вила Фамилија Комфор, при минимално сместување на 4 возрасни
 • Две појадоци во ресторан "Лавендер"
 • Една вечера во ресторан "Лавендер"
 • Една празнична вечера на 06 мај на со програма
 • Внатрешен минерален базен со температура на водата 30 ° C
 • Внатрешен детски минерален базен со температура на водата 33 ° С
 • СПА зона: 2 парни бањи - солна и арома терапија, сауна и кнејп клупа надворешни дрвени џакузи со минерална вода за релаксација
 • Бесплатно користење на детската зона во рамките на работното време
 • Фитнес сала на со глетка кон Пирин планина
 • Климатизација и мини-сеф во просторијата
 • Безжичен интернет во комплексот
 • Обезбедуван паркинг
 • 9% ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6162 денари (100 €)
Вип Ваучерот е за едно лице, при минимум четворица сместени и вклучува:

 • Три ноќевања во Сениор Апартман, при минимално сместување на 4 возрасни
 • Три појадоци во ресторан "Лавендер"
 • Две вечери во ресторан "Лавендер"
 • Една празнична вечера на 06 мај на со програма
 • Внатрешен минерален базен со температура на водата 30 ° C
 • Внатрешен детски минерален базен со температура на водата 33 ° С
 • СПА зона: 2 парни бањи - солна и арома терапија, сауна и кнејп клупа надворешни дрвени џакузи со минерална вода за релаксација
 • Бесплатно користење на детската зона во рамките на работното време
 • Фитнес сала на со глетка кон Пирин планина
 • Климатизација и мини-сеф во просторијата
 • Безжичен интернет во комплексот
 • Обезбедуван паркинг
 • 9% ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 7110 денари (115 €)
Вип Ваучерот е за едно лице, при минимум четворица сместени и вклучува:

 • Три ноќевања во Вила Фамилија Комфор, при минимално сместување на 4 возрасни
 • Три појадоци во ресторан "Лавендер"
 • Две вечери во ресторан "Лавендер"
 • Една празнична вечера на 06 мај на со програма
 • Внатрешен минерален базен со температура на водата 30 ° C
 • Внатрешен детски минерален базен со температура на водата 33 ° С
 • СПА зона: 2 парни бањи - солна и арома терапија, сауна и кнејп клупа надворешни дрвени џакузи со минерална вода за релаксација
 • Бесплатно користење на детската зона во рамките на работното време
 • Фитнес сала на со глетка кон Пирин планина
 • Климатизација и мини-сеф во просторијата
 • Безжичен интернет во комплексот
 • Обезбедуван паркинг
 • 9% ДДВ

* Сениор Апартман (4 возрасни +1 дете до 6г.) При минимално сместување на 4 возрасни!

* Вила Фамилија Комфор (4 возрасни +1 дете до 6г.) При минимално сместување на 4 возрасни!

Добриниште е прекрасна комбинација од алпска природа, бањи и атмосфера на типично традиционално место. Оваа уникатна комбинација го претвора од село со богата историја во преспективно одморалиште. Балнеолошките традиции за лекување во Добриниште датираат од антички времиња. Градот има свои скијачки патеки и лифт, модерни градини со игралишта, аптеки, продавници, а исто така и многу познати таверни.

Градот има голем потенцијал да се претвори во модерен СПА и ски центри.

Четириѕвездниот хотел "РУСКОВЕЦ РЕЗОРТ" се наоѓа во туристички град, кој се наоѓа во еколошки чист регион и на исклучително убаво место во градот Добриниште, од каде што се открива неверојатна глетка кон најубавиот дел на Пирин. Овој нов и модерен хотел е лоциран само 5 км од ски одморалиште Банско и на 7 километри од голф терените  Ian Woosnam во Разлог.

Комплексот се состои од 22 едноспални и 11 двоспални супериор апартмани, распоредени на 4 спрата во главната зграда на хотел, меѓу 12 самостојни луксузни вили и нуди удобност, спокојство и нега за убавината и здравјето во секоја сезона.

Комплексот е опкружен со борова шума и поседува сопствен бањи со лековити својства за заболувања на локомоторниот апарат, кожни, невролошки, гинеколошки и други видови краткотрајни и долготрајни проблеми со здравјето.

Хотел "Русковец Резорт" е создаден за вашиот одмор и задоволство, и располага со:

 • Внатрешен минерален топол базен со детска зона со температура на водата 33-35 степени
 • СПА центар
 • Фитнес центар
 • Бизнис центар
 • Детски клуб
 • Ресторан "ЛАВЕНДЕР"
 • Ресторан - Пицерија "ИЛ ФОРНО"
 • Лоби Бар
 • Ноќен клуб "ВИОЛЕТ"
 • Интернет
 • 24-часовно обезбедување и видео надзор
 • Обезбедуван паркинг
 • Пејзажен дизајн на внатрешниот парк во комплексот

Junior Suite:

 • 60 кв.м
 • Хол со трпезарија и кујнско катче
 • Една спална
 • Тераса со поглед кон планината
 • Една бања со санитарен јазол
 • Климатизација, LED телевизор, сателитскаа телевизија, електричен бокал за чај и кафе, мини бар, телефон и мини-сеф

Senior Suite:

 • 80 кв.м
 • Хол со трпезарија и кујнско катче
 • Две спални
 • Тераса со поглед кон планината
 • Два санитарни јазли
 • Климатизација, LED телевизор, сателитска телевизија, електричен бокал за чај и кафе, мини бар, телефон и мини-сеф

Comfort Family Villa:

 • 118 кв.м
 • Хол со трпезарија, кујнско катче и панорамска тераса
 • Две спални, едната е со тераса
 • Бања со када, туш кабина и тоалет
 • Тоалет
 • Климатизација, LED телевизор, сателитска телевизија, микробранова печка, фрижидер, електричен бокал, телефон и мини-сеф
 • Сопствен покриен паркинг

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Вип Ваучерот е за еден човек, при минимум четворица сместени.
 • Понудата не вклучува туристичка такса и осигурување - се доплаќа на рецепција 0.40 € на ден по лице.
 • Прво дете до 5.99 год. возраст под години се сместува бесплатно.
 • За второ дете до 5.99 год. возраст се доплаќа на рецепција 10  на ден.
 • За второ детско креветче во просторија се доплаќа 5 € на рецепција.
 • За дете од 6 до 17.99 год. возраст, сместено на дополнително легло, се доплаќа на рецепција 50% од цената за возрасен.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Количините на просториите по понудата се ограничени.
 • Валидност на ваучер: од 25 до 08 мај 2017 година.
 • ЗАДОЛЖИТЕЛНА ПРОВЕРКА ЗА СЛОБОДНИ МЕСТА во хотел Пред купување на ваучер!
 • Пред купување на ваучерот е потребно да направите барање за слободни датуми и места на тел: +359 889/99 00 26.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го кодот на ваучерот на тел: +359 889/99 00 26.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Русковец Резорт

2777, гр.Добриниште
ул. Незнаен воин № 1
Тел: +359 
******
Email:[email protected] 
Website: www.ruskovets.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - комплекс Русковец Резорт!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 05.05.2017 до 08.05.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.