Зимување во Добриниште - Комплекс Русковец Резорт

Еднодневен пакет во семејна вила со појадок и вечера во комплекс Русковец Резорт, ДобриништеБарате спокојство и убави глетки? Подарете си незаборавно искуство во новоотворениот Комплекс Русковец Резорт - неверојатно комбинација од природа и минерална вода, во срцето на Добриниште во подножјето на планината Пирин!

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 2844 денари (46 €)
Вип Ваучерот е за едно лице, при сместени ЧЕТИРИ лица и вклучува:

Важи за периодот од 06 до 12 јануари

 • Ноќевање во семејна вила Комфор со две спални (118 метри кв.)
 • Еден појадок во ресторан "Лавендер"
 • Една вечера во ресторан "Лавендер"
 • Внатрешен минерален базен со температура на водата 30 степени
 • Внатрешен детски минерален базен со температура на водата 33 степени
 • Солна парна бања
 • Арома парна бања
 • Сауна
 • Кнaјп клупа
 • Надворешни дрвени џакузи со минерална вода
 • Финтес сала со поглед кон Пирин планина
 • Бесплатен транспорт до ски лифтот во Банско за време на зимската сезона
 • Бесплатен ски гардеробер за складирање на сопствена опрема за скијање
 • Безжичен интернет
 • Обезбедуван паркинг
 • Климатизација
 • Мини сеф
 • 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 2496 денари (40 €)
Вип Ваучерот е за едно лице, при сместени ЧЕТИРИ лица и вклучува:

Важи за периодот од 13 јануари до 16 февруари

 • Ноќевање во семејна вила Комфор со две спални (118 метри кв.)
 • Еден појадок во ресторан "Лавендер"
 • Една вечера во ресторан "Лавендер"
 • Внатрешен минерален базен со температура на водата 30 степени
 • Внатрешен детски минерален базен со температура на водата 33 степени
 • Солна парна бања
 • Арома парна бања
 • Сауна
 • Кнaјп клупа
 • Надворешни дрвени џакузи со минерална вода
 • Финтес сала со поглед кон Пирин планина
 • Бесплатен транспорт до ски лифтот во Банско за време на зимската сезона
 • Бесплатен ски гардеробер за складирање на сопствена опрема за скијање
 • Безжичен интернет
 • Обезбедуван паркинг
 • Климатизација
 • Мини сеф
 • 9% ДДВ

Вила КОМФОР 118 кв. м, со една спална (за двајца возрасни + две деца до 13.99 год.)

 • Самостојна семејна куќа/вила/, се наоѓа на околу 30 м. од основната хотелска зграда.
 • Дневна со трпезарија и кујнско катче
 • Две спални 
 • Голема тераса во дневната и панорамска тераса во спалната
 • Една бања со када, туш кабина и тоалет
 • WC
 • Клима уред, LED TV, сателитска телевизија, електричен бокал, мини бар, телефон и мини сеф.
 • Собствен топол гардеробер за сушење на обувки за скијање
 • Покриено паркинг место кон вилата
 • Wi-Fi

Добриниште е прекрасна комбинација од алпска природа, бањи и атмосфера на типично традиционално место. Оваа уникатна комбинација го претвора од село со богата историја во преспективно одморалиште. Балнеолошките традиции за лекување во Добриниште датираат од антички времиња. Градот има свои скијачки патеки и лифт, модерни градини со игралишта, аптеки, продавници, а исто така и многу познати таверни.

Градот има голем потенцијал да се претвори во модерен СПА и ски центри.

Четириѕвездниот хотел "РУСКОВЕЦ РЕЗОРТ" се наоѓа во туристички град, кој се наоѓа во еколошки чист регион и на исклучително убаво место во градот Добриниште, од каде што се открива неверојатна глетка кон најубавиот дел на Пирин. Овој нов и модерен хотел е лоциран само 5 км од ски одморалиште Банско и на 7 километри од голф терените  Ian Woosnam во Разлог.

Комплексот се состои од 22 едноспални и 11 двоспални супериор апартмани, распоредени на 4 спрата во главната зграда на хотел, меѓу 12 самостојни луксузни вили и нуди удобност, спокојство и нега за убавината и здравјето во секоја сезона.

Комплексот е опкружен со борова шума и поседува сопствен бањи со лековити својства за заболувања на локомоторниот апарат, кожни, невролошки, гинеколошки и други видови краткотрајни и долготрајни проблеми со здравјето.

Хотел "Русковец Резорт" е создаден за вашиот одмор и задоволство, и располага со:

 • Внатрешен минерален топол базен со детска зона со температура на водата 33-35 степени
 • СПА центар
 • Фитнес центар
 • Бизнис центар
 • Детски клуб
 • Ресторан "ЛАВЕНДЕР"
 • Ресторан - Пицерија "ИЛ ФОРНО"
 • Лоби Бар
 • Ноќен клуб "ВИОЛЕТ"
 • Интернет
 • 24-часовно обезбедување и видео надзор
 • Обезбедуван паркинг
 • Пејзажен дизајн на внатрешниот парк во комплексот

Junior Suite:

 • 60 кв.м
 • Хол со трпезарија и кујнско катче
 • Една спална
 • Тераса со поглед кон планината
 • Една бања со санитарен јазол
 • Климатизација, LED телевизор, сателитскаа телевизија, електричен бокал за чај и кафе, мини бар, телефон и мини-сеф

Senior Suite:

 • 80 кв.м
 • Хол со трпезарија и кујнско катче
 • Две спални
 • Тераса со поглед кон планината
 • Два санитарни јазли
 • Климатизација, LED телевизор, сателитска телевизија, електричен бокал за чај и кафе, мини бар, телефон и мини-сеф

Comfort Family Villa:

 • 118 кв.м
 • Хол со трпезарија, кујнско катче и панорамска тераса
 • Две спални, едната е со тераса
 • Бања со када, туш кабина и тоалет
 • Тоалет
 • Климатизација, LED телевизор, сателитска телевизија, микробранова печка, фрижидер, електричен бокал, телефон и мини-сеф
 • Сопствен покриен паркинг

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата важи за сместување од недела до четврток со претходна хотелска резервација.
 • Вип Ваучерот е за едно лице, при сместени ЧЕТИРИ лица во семејна вила.
 • Понудата не вклучува туристичка такса и осигурување - се доплаќа на рецепција 0.40 € на ден по лице.
 • Едно дете до 3.99 год. се сместува бесплатно (за бебиња комплексот обезбедува детско креветче).
 • За второ дете до 3.99 год. се доплаќа 5 € на ден.
 • За дете од 4 до 13.99 год. возраст се доплаќа на рецепција 7  на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Количините на просториите по понудата се ограничени.
 • Валидност на ваучер: од 06 јануари до 16 февруари 2019 година.
 • ЗАДОЛЖИТЕЛНА ПРОВЕРКА ЗА СЛОБОДНИ МЕСТА во хотел пред купување на ваучер!
 • Пред купување на ваучерот е потребно да направите барање за слободни датуми и места на тел: +359 884/ 75 47 88.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го кодот на ваучерот на тел: +359 884/ 75 47 88.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Русковец Резорт

2777, гр.Добриниште
ул. Незнаен воин № 1
Тел: +359 
******
Email:[email protected] 
Website: www.ruskovets.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - комплекс Русковец Резорт!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 06.01.2019 до 16.02.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.