Семеен одмор во Добриниште - Комплекс Русковец Резорт

Еднодневен пакет за четири возрасни + едно дете до 6 год. со појадок и вечера + СПА во комплекс Русковец Резорт, ДобриништеБарате спокојство и убави глетки? Подарете си незаборавно искуство во новоотворениот Комплекс Русковец Резорт - неверојатно комбинација од природа и минерална вода, во срцето на Добриниште во подножјето на планината Пирин!

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 6194 денари (100 €)

Понудата е за сместување на до четири возрасни и едно дете до 6 год. човек и вклучува:

 • Ноќевање во вила Комфор (за четворица возрасни + едно дете до 6 години)
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Детско катче
 • Внатрешен минерален базен
 • Детски внатрешен минерален базен
 • SPA зона (2 парни бањи, солна и ароматерапија, сауна и кнајп клупа, надворешни дрвени џакузи со минерална вода за релаксација)
 • Фитнес сала со поглед кон Пирин планина
 • Рано сместување од 12: 00 ч. и подоцнежно ослободување на просториите до 14: 00 ч.
 • Безжичен интернет
 • Климатизација и мини-сеф
 • Обезбедуван паркинг
 • 9% ДДВ

Сместување:
Comfort Family Villa: 118 метри кв.
Дневна со трпезарија, кујна и панорамска тераса
Две спални, едната е со тераса
Бања со када, туш кабина и тоалет
Клима уред, LED телевизор, сателитска телевизија, микробранова печка, фрижидер, електричен бокал за топла вода, телефон и мини-сеф
Собствен обезбедуван покриен паркинг

Добриниште е прекрасна комбинација од алпска природа, бањи и атмосфера на типично традиционално место. Оваа уникатна комбинација го претвора од село со богата историја во преспективно одморалиште. Балнеолошките традиции за лекување во Добриниште датираат од антички времиња. Градот има свои скијачки патеки и лифт, модерни градини со игралишта, аптеки, продавници, а исто така и многу познати таверни.

Градот има голем потенцијал да се претвори во модерен СПА и ски центри.

Четириѕвездниот хотел "РУСКОВЕЦ РЕЗОРТ" се наоѓа во туристички град, кој се наоѓа во еколошки чист регион и на исклучително убаво место во градот Добриниште, од каде што се открива неверојатна глетка кон најубавиот дел на Пирин. Овој нов и модерен хотел е лоциран само 5 км од ски одморалиште Банско и на 7 километри од голф терените  Ian Woosnam во Разлог.

Комплексот се состои од 22 едноспални и 11 двоспални супериор апартмани, распоредени на 4 спрата во главната зграда на хотел, меѓу 12 самостојни луксузни вили и нуди удобност, спокојство и нега за убавината и здравјето во секоја сезона.

Комплексот е опкружен со борова шума и поседува сопствен бањи со лековити својства за заболувања на локомоторниот апарат, кожни, невролошки, гинеколошки и други видови краткотрајни и долготрајни проблеми со здравјето.

Хотел "Русковец Резорт" е создаден за вашиот одмор и задоволство, и располага со:

 • Внатрешен минерален топол базен со детска зона со температура на водата 33-35 степени
 • СПА центар
 • Фитнес центар
 • Бизнис центар
 • Детски клуб
 • Ресторан "ЛАВЕНДЕР"
 • Ресторан - Пицерија "ИЛ ФОРНО"
 • Лоби Бар
 • Ноќен клуб "ВИОЛЕТ"
 • Интернет
 • 24-часовно обезбедување и видео надзор
 • Обезбедуван паркинг
 • Пејзажен дизајн на внатрешниот парк во комплексот

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за сместување на до четири возрасни и едно дете до 6 години.
 • Едно дете до 6 год. се сместува бесплатно, за второ дете до 6 год. се доплаќа 10 € на ден.
 • За деца од 6 до 17.99 год. сместени на дополнително легло се плаќа 50% од цената за сместување на еден возрасен.
 • Доплата за второ детско креветче во просторија - 5 €.
 • Во цената не е вклучена туристичка такса во висина од 0.40 €, која се плаќа при сместувањето.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 18 октомври до 01 декември 2016 година.
 • Пред купување на ваучерот е потребно да направите барање за слободни датуми и места на тел: +359 889 12 90 90; +359 884 754 788.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го кодот на ваучерот на тел: +359 889 12 90 90; +359 884 754 788.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Русковец Резорт

2777, гр.Добриниште
ул. Незнаен воин № 1
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******
Email:[email protected] 
Website: www.ruskovets.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - комплекс Русковец Резорт!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 18.10.2016 до 01.12.2016

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.