Летување на Црно море во Елените Бугарија - Вили Елените****

Еднодневен пакет на база All Inclusive во Вили Елени, Елените - Р. БугаријаВили Елените се наоѓаат во Ројал Викторија Клуб Елените - единственотo бугарскo одморалиште целосно свртено кон сончевата јужна страна, нудејќи многу сонце и топлина на своите гости.
Луксузните вили наредени како мозаик на ридовите над Црното море, допирот на планината со морето, сето тоа создава едно извонредно чувство.
Растојанието од вилите до плажите на Црно море е од 20 до 200 метри, во зависност од локацијата на вилите.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3539 денари (57 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во вила на втора линија од морето
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Бесплатно користење на чадор со лежалки на плажите
 • Бесплатен влез за аквапарк со користење на лизгалки (се плаќаат само лежалките и потрошувачка во баровите и рестораните)
 • Туристичка такса

Летувалиштето Елените е изградено главно од самостојни куќи-вили, а во последно време и од луксузни хотели. Расположено е во месност опкружена со вековни дабови шуми. Елените е ново одморалиште изградено за семејни одмори и клупски туризам. Плажата во одморалиштето ќе ве фасцинира кристално бистра вода и чистите плажи. Тишината и спокојството се главни приоритети за луѓето на одмор, скои акаат да ги поминат своите одмори во комфорт и уживање. Во одморалиштето Елените околу хотелите се изградени базени за возрасни и деца, забавни објекти, рестораните нудат бугарска и европска кујна, дискотеки, анимации, барови, кафулиња, продавници и клубови.

Времињата се менуваат, но нашата посветеност кон усовршување на туристичкиот бизнис останува константна. Индивидуалната услуга во комбинација со автентичната и елегантна атмосфера од највисок квалитет, е заштитен знак на хотелите на Викторија груп и наш приоритет. Оваа јасна визија ни овозможува да работиме заедно поефикасно како компанија и како партнер.

Летувалиштето Елените се наоѓа на 48 км од Бургас, и на 8 км од Сончев брег.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Прво дете 2-12 год. на дополнително легло се сместува бесплатно.
 • Второ дете 2-12 г на дополнително легло - плаќа 60% од цената за возрасен.
 • Возрасен на дополнително легло - плаќа 80% од цената на пакетот.
 • Цена за паркинг – 6 € на ден.
 • Сместувањето во вилите е после 14.00.
 • Доплатите се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Неопходна е претходна резервација на тел: +359 554/68 270,  +359 700 184 11 (во часовите помеѓу 09:00 - 17: 00 ч.) или на е-mail: [email protected]
 • Валидност на ваучер: од 14 јули до 28 август 2016 година.
 • Рестораните A la carte на Елените се со лимитиан број места и услугата во нив се предлага до пополнување на број места во ресторанот.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Вили Елените****

в.с. Елените, Р. Бугарија
Тел: +359 
******
Тел: +******
(09:00 - 17:00 ч)
E-mail: [email protected]
Website: www.villaselenite-bg.net


ВИП Понудата е предоставена од Вили Елени

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 13.07.2016 до 27.08.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

РОЈАЛ КЛУБ ВИКТОРИЈА ЕЛЕНИТЕ ****
ИНФОРМАЦИЈА ЗА ALL INCLUSIVE

РЕСТОРАНИ

ОСНОВЕН РЕСТОРАНТ КОН СООДВЕТНИОТ ХОТЕЛ
ПОЈАДОК – 7.30 – 10.00  /  РУЧЕК – 12.30 – 14.30  /   ВЕЧЕРА – 18.30 – 21.00
БИфе, салати, супи, ордевери, основни јадења, десерти, плодови, безалкохолни пијалоци, пиво, вино, кафе/ чај на појадок

A LA CARTE  РЕСТОРАНИ
                      За A LA CARTE рестораните е неопходна претходна резeрвација за денот на посета.
              Резервации се прават од 09.30 часа наутро на рецепција на соодветниот хотел.
                        Секој гостин има право при можност на следните  посети на   A-la Cаrte ресторани
                                                                              во
зависност од  нивниот престој:

                 НЕОПХОДНИ СА МИНИМУМ 4 НОЌЕВАЊА ПРЕСТОЈ ЗА ПОСЕТА НА А-ЛА КАРТ РЕСТОРАНИТЕ.
v  Од  4 до 6 ноќевања-  1 А-ла карт ресторан
v  Над  7  ноќевања-    2 А-ла карт ресторани
А-ЛА КАРТ РЕСТОРАНИТЕ СЕ БОНУС КОН УСЛУГАТА ALL INCLUSIVE  И ИСХРАНАТА ВО НИВ НЕ СЕ ГАРАНТИРА!   ИСХРАНАТА СЕ ВРШИ ДОКОЛКУ ИМА СЛОБОДНИ СВОБОДНИ  МЕСТА, ЧИЈШТО БРОЈ НА КОИТО Е ОГРАНИЧЕН.
РЕСТОРАН СОЗОПОЛ – 18.00 – 22.30  / Од 15.05  до  25.09/
Бугарска национална кујна, алкохолни и безалкохолни пијалоци, пиво и вино.
/ Брендиран алкохол и вино – платени /
               МЕДИТЕРАНСКИ РЕСТОРАНТ  – 18.00 – 22.30  /  Од 01.06 до 01.09 /
Европека кујна, алкохолни и безалкохолни пијалоци, бира и вино.
/ брендиран алкохол и вино – платени /
        
РЕЗЕРВАЦИЈАТА НА А-ЛА КАРТ РЕСТОРАНИТЕ СЕ ВРШИ САМО СО КУПОНИ ЗА ИСХРАНА.
ПРИ ЗАБОРАВЕНА ИЛИ ЗАГУБЕН КУПОН ВИЕ ГО ГУБИТЕ ПРАВО НА А-ЛА КАРТ РЕСТОРАН.

УЖИНКИ И ПИЈАЛОЦИ

СЛАТКАРНИЦА  ФИЛИПОПОЛИС –  10.30 – 22.30 /от 15.05  до 20.09/
Бисквити, слатки, вафли, сладолед, алкохолни и безалкохолни пијалоци, бира и вино.
КОРАБЧЕТО –  10.00 – 17.00 /од 01.06 до 20.09/
Хот дог и безалкохолни пијалоци.

ГАБКАТА –  10.00 – 17.00 /од  01.06 до 15.09/
Пиво и безалкохолни пијалоци,сокови, кафе
БАР БАЗЕН АКВПАРК ‘АТЛАНТИДА’ – 10.00 – 17.00 /оД 01.06 до 15.09/
Пиво и безалкохолни пијалоци ,сокови,кафе,капучино, топло чоколадо

БАРОВИ
ВО  ALL INCLUSIVE ПРОГРАМАТА СЕ ПРЕДЛАГА БУГАРСКИ АЛКОХОЛ.
ЛОБИ БАР – 10.00 – 24.00
Алкохолни (Бугарски)  и безалкохолни пијалоци, пиво и вино, кафе, капучино, топло чоколадо и чај.
САЛА ЗА АНИМАЦИЈА - БРОДВЕЈ – 18.00 – 23.00 /од 01.06 до 15.09/
Алкохолни ( Бугарски ) и безалкохолни пијалоци, пиво и вино.
Последни нарачки до 22.45
НОЌЕН КЛУБ ГАЛАКСИ – 22.00 – 02.00 /од 01.06 до 15.09/
Алкохолни ( Бугарски ) и безалкохолни пијалоци, пиво и вино.

БАР БАЗЕН – 10.00 – 18.00
Пиво, безалкохолни пијалоци, кафе и чај.

АНИМАЦИЈА, СПОРТСКИ ДЕЈНОСТИ / Од 15.05 до  15.09/
Летувалиште Елените  има екипа от професионални аниматори. Дневната програма вклучува различни спортски дејности – пикадо, одбојка на плажа, аеробика, водна гимнастика, ватерполо и други.
ДЕТСКА ГРАДИНКА  –  10.00 – 12.00 / 15.00 – 17.00 / Од 15.05 до  15.09/
Клуб Аладин  прима деца од 4 до 12 години.

ФИТНЕС ЦЕНТаР – 9.00 – 19.00

БИЉАРД
Се наоѓа на нивото на централна рецепција
ЛЕЖАЛКИ И ЧАДОР НА ПЛАЖАТА И ВО АКВПАРК ‘АТЛАНТИДА’
До исцрпување на количините

КРПА ЗА ПЛАЖА
                                           Бесплатно користење со депозит от 10 € /до исцрпување на количините/
                                                                               Крпите се добиваат на рецепција.

АКВА ПАРК АТЛАНТИДА – 09.00 – 19.00 / 01.06 – 15.09 /
Безплатно - водни лизгалки,  базени, лежалки и чадори.
        Потрошувачката на барот e бесплатна за сите All-inclusive туристи

ТЕНИС /о 01.06 - 15.09/
Бесплатно користење на терените за тенис.
Ако не располагате со сопствени ракети за тенис и топчиња, можете да изнајмите - 6 € на час

МИНИ ГОЛФ КЛУБ – 10.00 – 22.00
Бесплатно користење на голф игралиштето, за изнајмување на  стик и топчиња се плаќа депозит од 15 €.
             МИНИ ЗАБАВЕН ПАРК - 18.00 - 21.00 /неработен ден -понеделник/01.06-15.09/
Бесплатно возче за деца и возрасни, лулашки и карусел на територијата на комплексот
.
ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПЛАТЕНИ ЛОКАЛИ И УСЛУГИ
.

BEACH BAR – 09.00 – 24.00/от 01.06 до 15.09/
Голем избор од коктели на брегот на Црно море.

КУГЛАЊЕ – 17.00 – 24.00/од 01.06 до 15 09/
Една игра - 5 € на човек.

ВИКТОРИЈА СПА ЦЕНТАР – 09.00 – 21.00

ВИНДСУРФ
Со дозвола, се предлага платен курс за обука - се меѓународен сертификат
СЕФ
Користењето се доплаќа се на рецепција – 3.5 € на ден. Услугата е достaпна при резервација на сеф за целиoт престоj.

ПАРКИНГ
Се плаќа на лице място – 6 € на ден. Се наоѓа до влезот на комплексот.

ВАЖНО: СИТЕ ALL INCLUSIVE ТУРИСТИ ТРЯБВА ДА НОСАТ ALL INCLUSIVE ГРИВНИ!!!

ГРИВНИТЕ СЕ ВРАЌААТ ПРИ НАПУШТАЊЕ НА ХОТЕЛОТ!

ПРИ ИЗГУБЕНА ГРИВНА – ТАКСА ЗА НОВА  15 €.