СПА релаксација во Велинград - Хотел Енира, Велинград

Еднодневен делничен пакет со појадок и вечера + СПА во Хотел Енира, ВелинградВелинград е прекрасна комбинација од комфор на туристичкиот град со спокојството на планината и Ви помага вистински  да се одморите. Познат како "СПА престолнина на Балканот", градот секој пат Ве убедува дека е совршено место за вас.
Хотел "Енира" ве пречекува со добро вино и добра храна, со комфор, дискреција и удобност, за да Ве спаси од заморот, тензиите и монотонијата и да ви испрати насмеани, бодри и задоволни!

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1627 денари (26 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:
(важи при минимум три ноќевања)

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен минерален  базен
 • Надворешен минерален  базен
 • Џакузи
 • Сауна
 • Парна бања со ароматични билки и ледено ведро
 • Интернет Wi-Fi
 • Климатизација и LCD телевизор во секоја соба
 • Паркинг
 • Туристичка такса и осигурување
 • 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1722 денари (28 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

(важи при минимум две ноќевања)

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен минерален  базен
 • Надворешен минерален  базен
 • Џакузи
 • Сауна
 • Парна бања со ароматични билки и ледено ведро
 • Интернет Wi-Fi
 • Климатизација и LCD телевизор во секоја соба
 • Паркинг
 • Туристичка такса и осигурување
 • 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2038 денари (33 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен минерален  базен
 • Надворешен минерален  базен
 • Џакузи
 • Сауна
 • Парна бања со ароматични билки и ледено ведро
 • Интернет Wi-Fi
 • Климатизација и LCD телевизор во секоја соба
 • Паркинг
 • Туристичка такса и осигурување
 • 9% ДДВ

Во согласност со најновите барања и стандарди, спа комплекс е причината зошто многу од нашите гости се враќаат назад. Располагаме со најсовремена и сигурна опрема, а нашиот персонал е специјално обучен и искусен. Опуштете се и уживајте во ароматична парна бања, финска сауна, контрастен туш, ледено ведро, џакузи, минерални базени (надворешен и внатрешен), масажи и терапии.

Спа Хотел Енира располага сo:

 • 6 семејни простории (со 2 спални) со LCD телевизор, балкон и климатизација во секоја соба, заедничка бања.
 • 3 луксузни апартмани (спална и дневна соба со софа кревет) со LCD TV, балкон и клима уред во секоја соба.
 • 19 луксузни соби (5 од кои со дополнителен  кревет) со балкон и клима уред.
 • Модерен СПА комплекс со надворешен и внатрешен минерален базен, џакузи, сауна, парна бања, ледена ведро,кабинет за масажа, амам. 30-32 ° внатрешен базен / 28 ° надворешен базен / 37-40 ° џакузи.
 • ТВ, бесплатен безжичен (Wi-Fi) интернет, мини бар, внатрешен и надворешен паркинг.
 • Конференциска сала (капацитет од 40 лица).
 • Атрактивен ресторан (50 седишта) и зимска градина / за пушачи (10 седишта).

Минералната вода доаѓа од Велкова бања, термален извор со уникатен состав. Водата е под постојани лабораториски набљудувања, со квалитети како за пиење, така и за балнеотерапија и релаксација. Докажано е дека ги лекува зглобовите, невролошки, гинеколошки, белодробни заболувања и стерилитет, патолошки процеси на горните дишни патишта. Водата се користи и за пиење како терапија при бубрежни, црнодробни и гастроинтестинални болести.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум 2 ноќевања.
 • Деца до 3.99 години престојуваат бесплатно.
 • За дете од 4 до 11,99 год. возраст во двокреветна соба се доплаќа 10 € на база на пакетот.
 • Доплата за трето возрасно лице во двокреветна соба -  13 € на база на пакетот.
 • Валидност на ваучер: од 11 ноември 2021г. до 31 jaнуари 2022 година.
  Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација пред да купите ваучер на телефон: +359 893 33 12 78.
 • По купувањето на ваучерот, мора да ја потврдите вашата резервација со тоа што ќе го диктирате вашиот број на ваучер на телефон: +359 893 33 12 78.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Енира, Велинград

Спа Хотел Енира

Спа Хотел Енира
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Ул. Пушкин №18
Тел: +******
Tел: +******
E-mail: [email protected]
Website: hotel-enira.com
Facebook: HotelEniraVelingrad

ВИП Понудата е обезбедена од Спа Хотел Енира гр. Велинград

 

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 11.11.2021 до 09.01.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.