Одмор за двајца во Арбанаси - Хотел Арбанашка средба

51% попуст на дводневен и тридневен делничен пакет за двајца со појадок и вечера во Хотел Арбанашка Средба, Арбанаси - БугаријаХотел "Арбанашка Средба " се наоѓа на највисокото место во село Арбанаси, во југозападниот дел во близина на телевизиската кула. Хотелот располага со девет двокреветни соби и два апартмани сите опремени во традиционален самобитен стил.
Собите се со самостоен санитарен јазол, кабловска телевизија и мини бар.

ДВОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ ЗА ДВАЈЦА: 6004 денари (97 €) - 51% = 2939 денари (48 €)
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Две ноќевања за двајца
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Интернет Wi-Fi
 • Паркинг
 • Осигурување
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ ЗА ДВАЈЦА: 8911 (145 €) - 51% = 4392 (71 €)
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Три ноќевања за двајца
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Интернет Wi-Fi
 • Паркинг
 • Осигурување
 • Туристичка такса

Гостите на хотелот можат да уживаат во таверната на комплексот. Овде се нуди традиционална бугарска кујна, како и првокласно вино и ракија.
Хотелот може да биде изнајмен за еден или за неколку дена, а за гостите можеме  да приготвиме сè што сакаат со претходна нарачка.
Предлагаме организирани посети на манастири, галерии, археолошки и архитектонски знаменитости во целиот регион.
Во непосредна близина се наоѓа и коњичка база.
Од терасите на хотелот и таверната се открива прекрасна панорама кон градот Велико Трново и историските ридови Царевец, Трапезица и Света Гора.
Навечер може да се набљудува аудио-визуелниот спектакл "Царевград - Трнов - звук и светлина".

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери
 • Деца на возраст под 6 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 12 години плаќаат 5 € на вечер на рецепцијата во хотелот со вклучен појадок.
 • Трет возрасен плаќа 7.5 € на вечер на рецепцијата во хотелот со вклучен појадок.
 • Валидност на ваучер: од 25 септември до 01 декември 2015 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 062 60 13 70, +359 888 27 59 18.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, такашто ќе го  издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 062 60 13 70, +359 888 27 59 18.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Арбанашка средба

Хотел "Арбанашка средба"
С. Арбанаси, Р. Бугарија
Тел: +******
Моб: +****** 
Email: [email protected]
Website: www.arbanashka-sreshta.com 


ВИП Понудата е предоставена од Хотел "Арбанашка средба", Арбанаси  

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 25.09.2015 до 01.02.2016

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.