VIP цена за All Inclusive во Сончев брег - Хотел Асторија

Еднодневен пакет на база All Inclusive + чадор и лежалки на плажа во Асторија****, Сончев брегЛоциран во центарот на најатрактивното одморалиште на бугарското црноморското крајбрежје - Сончев Брег, четириѕвездниот All Inclusive хотел "Асторија" се наоѓа на првата линија на брегот - на крајбрежната алеја.

Само неколку чекори ве делат од чадорот и лежалкита на плажата на комплексот, неверојатниот фин песок и кристалната морска вода. Свежина во жешките летни денови ќе најдете не само во морето или во базените на хотелскиот комплекс, но и во освежувачките коктели на компактниот Бар на плажата, и на атрактивниот Бар-базен.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1580 денари (25 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба со морски и поглед кон парк
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Употреба на чадор и лежалки на плажата
 • Интернет во лоби барот
 • Туристичка такса

Хотел "Асторија" Ви ги обезбедува сите удобности потребни за Вашиот семеен одмор. Овде од утро до вечер ќе бидете подложени на кулинарски задоволства, гарнирани со освежителни пијалоци, грижливо приготвени во главниот ресторан, или послужени со насмевка на некој од баровите на комплекс "АСТОРИЈА - ОРЕЛ".

Многу внимание и разновидни забавни активности секојдневно ги очекуваат децата во детскиот Мини клуб, а едниот од двата отворени базени располага и со детска секција со длабочина 0,60 метри.

На рецепција љубезно ќе ви понудат бесплатни игри - карти, шах, домино.

Комплекс АСТОРИЈА-ОРЕЛ за своите гости предлага All Inclusive  услуги. На шведска маса во пространиот основен ресторан ќе најдете различни јадења од европската и бугарска кујна. Двапати неделно организираме тематска вечера, претставувајќи одредена национална кујна и специјални изненадувања.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Дете под 2 години - бесплатно.
 • Едно дете од 2 до 11,99 години на дополнително легло во двокреветна соба со двајца возрасни - бесплатно.
 • При сместување на две деца од 2 до 11,99 години во двокреветна соба со двајца возрасни - првото дете е бесплатно, а второто користи 50% попуст од цената на редовно легло.
 • Трет возрасен на дополнително легло во двокреветна соба плаќа 70% од цената на редовно легло.
 • Доплата за појадок - 7.5 € за возрасен и 4 € за дете.
 • Доплата за ру;ек / вечера- 12.5 € за возрасен и 7 € за дете.
 • Валидност на ваучер: од 20 мај до 08 jуни 2016 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација во комплексот, пред купување на телефон: +359 889 05 06 04.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Асторија

Хотел "АСТОРИЈА"
се наоѓана прва линија на брегот (на крајбрежната алеја), в центарот на одморалиштето Сончев брег (200 м). Во соседство до него се разположени хотелите Глобус, Дјун, Барсело Ројал Бич и Гранд хотел Сончев брег, Р. Бугарија
Тел: +359 
******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-astoria.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Комплекс АСТОРИЈА-ОРЕЛ

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 19.05.2017 до 08.06.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

ALL INCLUSIVE ПРОГРАМА
Хотел АСТОРИЈА
сезона 2016
1. ПОЈАДОК
ОСНОВЕН РЕСТОРАН        07:30 – 10:30
Појадок на шведска маса
Show cooking – мекици, колбаси, јајца;
Кафе, чај, какао, млеко /топло и студено/, вода, сок, сокови микс (од машини)
2. РУЧЕК
ОСНОВЕН РЕСТОРАН        12:00 – 14:30
Шведска маса – интернационални јадења
Сокови микс (од машини), вода
Бугарски алкохолни пијалоци, бело и црвено вино, наливно пиво
3. ПОПЛАДНЕВНА УЖИНА
БАР БИФЕ при основен ресторан      15:00 – 17:00
BBQ, пица/паста, слатки, кафе, чај, вода
4. ВЕЧЕРА
ОСНОВЕН РЕСТОРАН        18:00 – 21:00
Шведска маса – интернационални јадења
Show cooking – месо и зеленчуци на скара;
Сокови микс (од машини), вода,
Бугарски алкохолни пијалоци, бело и црвено вино, наливно пиво.
5. НАЦИОНАЛНА ВЕЧЕР – еднаш седмично
6. ТЕМАТСКА ВЕЧЕР – еднаш седмично.
7. ПИЈАЛОЦИ - Сокови микс (од машини), вода, сок, наливно пиво, бугарски алкохолни пијалоци, кафе, чај:
БАР БИФЕ при основен ресторан      10:00 – 22:00
ЛОБИ БАР                                                                                                   10:00 - 22:00
БАР на плажа         10:00 – 18:00
8. MИНИ КЛУБ / деца од 3 до 13 години/
- Детска анимација – детски центар   
9.СПОРТСКА АНИМАЦИЈА. ИГРИ ЗА РАЗОНОДА.
10.Wi—Fi во реонот на лобито- бесплатен
11.Услуги кои не се вклучени во ALL Inclusive пакетот и се плаќаат дополнително 
- Мини бар – цени по мени
- Рум сервис - цени по мени
- Консумација на пијалоци на  Бар на базен -  цени по мени  10:00 – 24:00
- Wi–Fi  во собите 24 часа – 5 €,три дена – 10 €, седум дена – 15 €.
- телефонски разговори, бизнис услуги и сеф на рецепција- 2.5 € на ден.
ВАЖНО! Носењето на ALL Inclusive гривна е задолжително!
Консумацијата на храни и пијалоци е дозволена само на наведените локали!
Плажни крпи – се подигаат на базенот  со депозит  9:30 – 11:30
Чадори и лежалки се користат на базенот или на плажата, во зависност доколку има слободни и не може да се резервираат претходно.