Нова активна понуда од Хотел АСТРЕЈА, Хисарја:

Еднодневен пакет со појадок, со појадок и вечера или на база All inclusive Light + користење на СПА услуги во хотел Астреја****

Простанало време:
Цена: 1264ден.

Нова година во Хисарја - Хотел АСТРЕЈА, Хисарја

Новогодишни пакети со појадок и вечера + СПА во хотел Астреја****Релакс Хотелот Астреја **** е место кое комбинира елеганција, стил, удобност, висока професионална услуга и комфорна атмосфера. Комплексот располага со модерен SPA центар со лековита минерална вода, класичен ресторан со 100 места, пријатен лоби бар со 35 места, панорамски бар и функционално опремена конференциска сала со 100 места, деноноќно обезбедуван паркинг и детско катче. Лифт и рампи лоцирани до скалите го олеснуваат пристапот до хотелот за лицата со инвалидитет.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 9954 денари (161 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

  • Три ноќевања во двокреветна соба
  • Три појадоци
  • Три вечери, од кои една празнична новогодишна вечера со музичка програма
  • Внатрешен базен со минерална вода 29-32 степени со вградени хидромасажери, гејзер и свето терапија
  • Сауна, парна бања, фитнес
  • Безжичен интернет
  • Надворешно детско катче
  • Бесплатен паркинг
  • Осигурување, туристички данок и 9% ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 10902 денари (176 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

  • Три ноќевања во апартман
  • Три појадоци
  • Три вечери, од кои една празнична новогодишна вечера со музичка програма
  • Внатрешен базен со минерална вода 29-32 степени со вградени хидромасажери, гејзер и свето терапија
  • Сауна, парна бања, фитнес
  • Безжичен интернет
  • Надворешно детско катче
  • Бесплатен паркинг
  • Осигурување, туристички данок и 9% ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 11376 денари (184 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

  • Четири ноќевања во двокреветна соба
  • Четири појадоци
  • Четири вечери, од кои една празнична новогодишна вечера со музичка програма
  • Внатрешен базен со минерална вода 29-32 степени со вградени хидромасажери, гејзер и свето терапија
  • Сауна, парна бања, фитнес
  • Безжичен интернет
  • Надворешно детско катче
  • Бесплатен паркинг
  • Осигурување, туристички данок и 9% ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 12640 денари (205 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

  • Четири ноќевања во апартман
  • Четири појадоци
  • Четири вечери, од кои една празнична новогодишна вечера со музичка програма
  • Внатрешен базен со минерална вода 29-32 степени со вградени хидромасажери, гејзер и свето терапија
  • Сауна, парна бања, фитнес
  • Безжичен интернет
  • Надворешно детско катче
  • Бесплатен паркинг
  • Осигурување, туристички данок и 9% ДДВ

Капацитетот на хотелот е 100 легла, распоредени во 36 двокреветни соби, 6 апартмани, со можност за сместување до четири гости и два VIP апартмани. Сите соби и апартмани се со тераси со прекрасен поглед, просторен и релаксирачки интериор. Секој апартман се состои од две широки простори и бања со када, а во луксузните апартмани има тангенторна када. Во сите соби и апартмани има мини бар, телевизор со кабловска телевизија, Wi-Fi, телефон, фен, радио, клима.

Услови на понудата

  • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
  • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
  • За дете до 5.99 год. - БЕСПЛАТНО (едно дете на дополнително легло)
  • За дете од 6 до 13.99 год. на дополнително легло се доплаќа 80 € за тридневен или 90 € за четиридневен пакет.
  • За трет возрасен на дополнително легло се доплаќа 110 € за тридневен или 126 € за четиридневен пакет.
  • Задолжителна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: рецепција: +359 337/92100; +359 893/32 97 85.
  • Валидност на ваучер: од 29 декември 2020 г. до 02 јануари 2021 година.
  • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

  • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
  • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел АСТРЕЈА, Хисарја

Хотел АСТРЕЈА
град Хисарја, Р. Бугарија
Бул. Иван Вазов № 68
Тел: +359 ******
Моб: +359 
******
E-mail: [email protected]
Website: www.astraea.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел АСТРЕЈА****, Хисарја

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2020 до 02.02.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Исхрана:

Појадок - на шведска маса или фиксно мени, топли пијалоци, мин.вода, сок, од 08.00 до 10:00 часа
Ручек – салатен бар, супа, таратор и основни јадења, десерти, мин.вода, сок или фиксно мени oд 12:30 до 14:00 часот
Вечера - на шведска маса или фиксно мени, мин.вода, сок, ракија, бугарска водка , наливно вино - бело/црвено од 19:00 до 21:00 часот
Алкохолот се сервира од 
2:30 до 14:00 и од 19:00 до 21:00 часот во барот на ресторанот и вклучва: ракија, водка, наливно вино / бело или црвено/, минерална вода и сокови

Месни и рибни продукти пречистени со озон за време на оброците
Програмата започнува со вечера во денот на пристигнување, и завршува со ручек во денот на заминување.

Дополнителни услови:
Храната и пијалоците по програмата All inc. Light се валидни само за основниот ресторанот на хотелот само за време на вечера.
Доколку има помалку од 15 лица сместени во ист период во хотелот исхраната се врши по претходно избрано мени од хотелот.
Увозни пијалоци и кафе еспресо се плаќаат дополнително според главното мени во ресторанот.
Сместенувањето бо хотелот е по 14:00 часот, напуштање на собите до 12:00 часот.
Пакетот започнува со ВЕЧЕРА и завршува со РУЧЕК.
На лица до 18 годишна возраст не се служат алкохолни пијалоци