СПА одмор во Хисарја - Хотел АСТРЕЈА, Хисарја

Еднодневен пакет со појадок, со појадок и вечера или на база All inclusive Light + користење на СПА услуги во хотел Астреја****Релакс Хотелот Астреја **** е место кое комбинира елеганција, стил, удобност, висока професионална услуга и комфорна атмосфера. Комплексот располага со модерен SPA центар со лековита минерална вода, класичен ресторан со 100 места, пријатен лоби бар со 35 места, панорамски бар и функционално опремена конференциска сала со 100 места, деноноќно обезбедуван паркинг и детско катче. Лифт и рампи лоцирани до скалите го олеснуваат пристапот до хотелот за лицата со инвалидитет.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 1264 денари (20 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Внатрешен базен (5m x 6m) со минерална вода 29-32 степени со вградени хидромасажери, гејзер и свето терапија
 • Безжичен интернет
 • Надворешно детско катче
 • Бесплатен паркинг
 • Осигурување, туристички данок и 9% ДДВ 

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 1454 денари (23 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Внатрешен базен (5m x 6m) со минерална вода 29-32 степени со вградени хидромасажери, гејзер и свето терапија
 • Безжичен интернет
 • Надворешно детско катче
 • Бесплатен паркинг
 • Осигурување, туристички данок и 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 1643 денари (26 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен базен (5m x 6m) со минерална вода 29-32 степени со вградени хидромасажери, гејзер и свето терапија
 • Безжичен интернет
 • Надворешно детско катче
 • Бесплатен паркинг
 • Осигурување, туристички данок и 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 1801 денар (29 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Внатрешен базен (5m x 6m) со минерална вода 29-32 степени со вградени хидромасажери, гејзер и свето терапија
 • Безжичен интернет
 • Надворешно детско катче
 • Бесплатен паркинг
 • Осигурување, туристички данок и 9% ДДВ

Капацитетот на хотелот е 100 легла, распоредени во 36 двокреветни соби, 6 апартмани, со можност за сместување до четири гости и два VIP апартмани. Сите соби и апартмани се со тераси со прекрасен поглед, просторен и релаксирачки интериор. Секој апартман се состои од две широки простори и бања со када, а во луксузните апартмани има тангенторна када. Во сите соби и апартмани има мини бар, телевизор со кабловска телевизија, Wi-Fi, телефон, фен, радио, клима.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • За дете до 5.99 год. - БЕСПЛАТНО (едно дете на дополнително легло)
 • За деца од 6 до 13.99 год. се доплаќа 6 € за ноќевање без исхрана, 8 € за ноќевање со појадок или 9 € за ноќевање со појадок и вечера или 11 € на база All inclusive light..
 • За трет возрасен над 14 год. се доплаќа 10 € за ноќевање без исхрана, 12 € за ноќевање со појадок или 14 € за ноќевање со појадок и вечера или 16 на база All inclusive light..
 • Доплата за сместување во апартман - 10 € на ден.
 • Доплата за сместување во ВИП партман - 13 € на ден.
 • Храната и пијалоците по програмата All inc. Light се валидни само за основниот ресторанот на хотелот само за време на вечера.
 • Задолжителна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: рецепција: +359 337/92100; +359 893/32 97 85.
 • Валидност на ваучер: од 01 октомври до 23 декември 2021 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел АСТРЕЈА, Хисарја

Хотел АСТРЕЈА
град Хисарја, Р. Бугарија
Бул. Иван Вазов № 68
Тел: +359 ******
Моб: +359 
******
E-mail: [email protected]
Website: www.astraea.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел АСТРЕЈА****, Хисарја

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.10.2021 до 31.03.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Исхрана:
Појадок - на шведска маса или фиксно мени, топли пијалоци, мин.вода, сок, од 08.00 до 10:00 часа
Ручек – салатен бар, супа, таратор и основни јадења, десерти, мин.вода, сок или фиксно мени oд 12:30 до 14:00 часот
Вечера - на шведска маса или фиксно мени, мин.вода, сок, ракија, бугарска водка , наливно вино - бело/црвено од 19:00 до 21:00 часот
Алкохолот се сервира од 19:00 часа до 21:00 часот во барот на ресторанот и вклучва: ракија, водка, наливно вино / бело или црвено/, минерална вода и сокови

Програмата започнува со вечера во денот на пристигнување, и завршува со ручек во денот на заминување.