СПА одмор во Хисарја - Хотел АСТРЕЈА, Хисарја

Пакети со појадок, ручек и вечера + СПА во хотел Астреја****

Пакети со појадок, ручек и вечера + СПА во хотел Астреја****

Изберете пакет

Тридневен со појадок, ручек и вечера + СПА во хотел Астреја****

Цена: 4519 ден.
Купете

Четиридневен со појадок, ручек и вечера + СПА во хотел Астреја****

Цена: 5814 ден.
Купете

Петдневен со појадок, ручек и вечера + СПА во хотел Астреја****

Цена: 6984 ден.
Купете
Валидност 30.09.2021 - 31.03.2022
Цена на човек/ден 1390.4 - 1485.2 ден.ден/ човек
Местоположба Хисаря
Купени 2 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • За дете до 5.99 год. - БЕСПЛАТНО (едно дете на дополнително легло)
 • За дете од 6 до 13.99 год. на дополнително легло се доплаќа 33 € за тридневен пакет, 42 € за четиридневен пакет или 58 € за петдневен пакет.
 • За трет возрасен на дополнително легло се доплаќа 48 € за тридневен пакет, 65 за € четиридневен пакет или 80 € за петдневен пакет.
 • Доплата за сместување во апартман - 10 € на ден.
 • Храната и пијалоците по програмата All inc. Light се валидни само за основниот ресторанот на хотелот само за време на ручек и вечера.
 • Задолжителна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: рецепција: +359 337/92100; +359 893/32 97 85.
 • Валидност на ваучер: од 01 октомври до 23 декември 2021 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Хотел АСТРЕЈА
град Хисарја, Р. Бугарија
Бул. Иван Вазов № 68
Тел: +359 337/ 92 100
Моб: +359 
893/ 32 97 85
E-mail: [email protected]
Website: www.astraea.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел АСТРЕЈА****, Хисарја

Пакети со појадок, ручек и вечера + СПА во хотел Астреја****

Изберете пакет

Тридневен со појадок, ручек и вечера + СПА во хотел Астреја****

Цена: 4519 ден.
Купете

Четиридневен со појадок, ручек и вечера + СПА во хотел Астреја****

Цена: 5814 ден.
Купете

Петдневен со појадок, ручек и вечера + СПА во хотел Астреја****

Цена: 6984 ден.
Купете
Валидност 30.09.2021 - 31.03.2022
Цена на човек/ден 1390.4 - 1485.2 ден.ден/ човек
Местоположба Хисаря
Купени 2 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • За дете до 5.99 год. - БЕСПЛАТНО (едно дете на дополнително легло)
 • За дете од 6 до 13.99 год. на дополнително легло се доплаќа 33 € за тридневен пакет, 42 € за четиридневен пакет или 58 € за петдневен пакет.
 • За трет возрасен на дополнително легло се доплаќа 48 € за тридневен пакет, 65 за € четиридневен пакет или 80 € за петдневен пакет.
 • Доплата за сместување во апартман - 10 € на ден.
 • Храната и пијалоците по програмата All inc. Light се валидни само за основниот ресторанот на хотелот само за време на ручек и вечера.
 • Задолжителна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: рецепција: +359 337/92100; +359 893/32 97 85.
 • Валидност на ваучер: од 01 октомври до 23 декември 2021 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Хотел АСТРЕЈА
град Хисарја, Р. Бугарија
Бул. Иван Вазов № 68
Тел: +359 337/ 92 100
Моб: +359 
893/ 32 97 85
E-mail: [email protected]
Website: www.astraea.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел АСТРЕЈА****, Хисарја

Релакс Хотелот Астреја **** е место кое комбинира елеганција, стил, удобност, висока професионална услуга и комфорна атмосфера. Комплексот располага со модерен SPA центар со лековита минерална вода, класичен ресторан со 100 места, пријатен лоби бар со 35 места, панорамски бар и функционално опремена конференциска сала со 100 места, деноноќно обезбедуван паркинг и детско катче. Лифт и рампи лоцирани до скалите го олеснуваат пристапот до хотелот за лицата со инвалидитет.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4519 денари (73 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три ручеци
 • Три вечери
 • Една СПА процедура
 • Минерален базен со температура на водата 28-30 степени
 • Сауна, парна бања, фитнес
 • Детско катче
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и 9% ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5814 денари (94 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна соба
 • Четири појадоци
 • Четири ручеци
 • Четири вечери
 • Две СПА процедури
 • Минерален базен со температура на водата 28-30 степени
 • Сауна, парна бања, фитнес
 • Детско катче
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и 9% ДДВ

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6984 денари (113 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна соба
 • Пет појадоци
 • Пет ручеци
 • Пет вечери
 • Три СПА процедури
 • Минерален базен со температура на водата 28-30 степени
 • Сауна, парна бања, фитнес
 • Детско катче
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и 9% ДДВ

Капацитетот на хотелот е 100 легла, распоредени во 36 двокреветни соби, 6 апартмани, со можност за сместување до четири гости и два VIP апартмани. Сите соби и апартмани се со тераси со прекрасен поглед, просторен и релаксирачки интериор. Секој апартман се состои од две широки простори и бања со када, а во луксузните апартмани има тангенторна када. Во сите соби и апартмани има мини бар, телевизор со кабловска телевизија, Wi-Fi, телефон, фен, радио, клима.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • За дете до 5.99 год. - БЕСПЛАТНО (едно дете на дополнително легло)
 • За дете од 6 до 13.99 год. на дополнително легло се доплаќа 33 € за тридневен пакет, 42 € за четиридневен пакет или 58 € за петдневен пакет.
 • За трет возрасен на дополнително легло се доплаќа 48 € за тридневен пакет, 65 за € четиридневен пакет или 80 € за петдневен пакет.
 • Доплата за сместување во апартман - 10 € на ден.
 • Храната и пијалоците по програмата All inc. Light се валидни само за основниот ресторанот на хотелот само за време на ручек и вечера.
 • Задолжителна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: рецепција: +359 337/92100; +359 893/32 97 85.
 • Валидност на ваучер: од 01 октомври до 23 декември 2021 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел АСТРЕЈА, Хисарја

Хотел АСТРЕЈА
град Хисарја, Р. Бугарија
Бул. Иван Вазов № 68
Тел: +359 337/ 92 100
Моб: +359 
893/ 32 97 85
E-mail: [email protected]
Website: www.astraea.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел АСТРЕЈА****, Хисарја

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.09.2021 до 31.03.2022
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Исхрана:

Појадок - на шведска маса или фиксно мени, топли пијалоци, мин.вода, сок, од 08.00 до 10:00 часа
Ручек – салатен бар, супа, таратор и основни јадења, десерти, мин.вода, сок или фиксно мени oд 12:30 до 14:00 часот
Вечера - на шведска маса или фиксно мени, мин.вода, сок, ракија, бугарска водка , наливно вино - бело/црвено од 19:00 до 21:00 часот
Алкохолот се сервира од 
2:30 до 14:00 и од 19:00 до 21:00 часот во барот на ресторанот и вклучва: ракија, водка, наливно вино / бело или црвено/, минерална вода и сокови

Месни и рибни продукти пречистени со озон за време на оброците
Програмата започнува со вечера во денот на пристигнување, и завршува со ручек во денот на заминување.

Дополнителни услови:
Храната и пијалоците по програмата All inc. Light се валидни само за основниот ресторанот на хотелот само за време на вечера.
Доколку има помалку од 15 лица сместени во ист период во хотелот исхраната се врши по претходно избрано мени од хотелот.
Увозни пијалоци и кафе еспресо се плаќаат дополнително според главното мени во ресторанот.
Сместенувањето бо хотелот е по 14:00 часот, напуштање на собите до 12:00 часот.
Пакетот започнува со ВЕЧЕРА и завршува со РУЧЕК.
На лица до 18 годишна возраст не се служат алкохолни пијалоци