Велигден во Банско - Хотел Катерина**, Банско

Еднодневен пакет со појадок и празничен ручек или вечера по Ваш избор во Хотел Катерина**, БанскоВо Ски Хотел Катерина ** ве очекува одмор и релаксација во Парк "Пирин" над Банско! Уживајте во свежината на Пирин планина!
До хотелот има живописен асфалтен пат што минува низ парк "Пирин" и води до град Банско.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1514 денари (24 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Едeн појадок
 • Еден ручек или една вечера (по избор) за Велигден на 8 април
 • Сауна 
 • Парна туш кабина 
 • Фитнес
 • Интернет, паркинг 
 • Осигурување, туристичкa такса и 9% ДДВ

Исхрана:

• Појадок: 08:30 - 10: 00ч - на сет мени, плус кафе, чај, сок, вода.
• Празничен ручек или вечера: 
зелена салата, јагнешко со дроб сарма, милиброд, чаша вино или пиво, 1 број минерална вода /0,500 л./ и 50 мл. ракија.

Целогодишниот хотелот "Катерина" претставува масивна трикатна зграда со капацитет од 80 места.Располага со бар и ресторан-таверна за домашно приготвени јадења, жива риба од сопствен рибник и BBQ.
На 5 минути од хотелот е ски патот на ски зона Банско. Ова ги олеснува скијачите, минувајќи по обезбедена патека низ шумата, директен пристап до ски - лифтовите.

Хотелот обезбедува бесплатен Wi-Fi интернет пристап, бесплатен паркинг, ски гардеробер за сопствена ски опрема, како и скии за изнајмување. При претходна нарачка се обезбедува бесплатно конференциска сала за до 60 лица со пристап до интернет.
Достапни се две маси за билијард и пинг-понг.
Гостите бесплатно можат да тренираат во фитнес салата на хотелот.  Со нарачка може да уживате во џакузи, сауна, парна кабина – со доплата.
За сите гости на хотелот е на располагање и со доплата предлагаме еднодневна ски карта, која Ви обезбедува пристап до жичарницата - попатна станица.
Секоја соба / апартман е опремена со телевизор и кабелски канали. Некои простории имаат тераса со балконски мебел. Собите се со самостојните бањи. Апартманите располагаат со две самостојни бањи. Апартманите вклучуваат голем простор за седење со софа кревет.
Хотелот организира екскурзии до интересни културни знаменитости и манастири во областа, како и похоси низ Пирин.
Хотелот може да организира трансфер од и до аеродром Софија и меѓународниот аеродром на Солун.
Во близина на хотелот се:
• Бандеришките водопади
• Дамјанишки водопад
• Пештерата Хана
• Бајкушевата Мура
• Езеро Окото
• Муратово езеро
• Врв Вихрен
• Врв Кутело
• засолниште Казана
• засолниште Кончето

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при минимум сместени двајца возрасни.
 • Едно дете до 6.99 год. возраст се сместува бесплатно во двокреветна соба со двајца возрасни.
 • При сместување во двокреветна соба на две деца до 6.99 год. возраст, со двајца возрасни,  едното дете се сместува бесплатно, a за второто дете се доплаќа на рецепција во хотелот 7 € на ден на база на пакетот.
 • За деца над 14 год. или трет возрасен се доплаќа на рецепција во хотелот 15 € на ден на база на пакетот.
 • Сместувањето во хотелот е после 14: 00 ч, а ослободувањето на собите - до 12: 00 часот.
 • Во хотелот се прифаќаат домашни миленици.
 • Валидност на ваучер: од 08 до 09 април 2018 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 889/99 57 59, +359 886/22 88 58 и +359 887/72 84 56.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: - +359 889/99 57 59, +359 886/22 88 58 и +359 887/72 84 56.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Катерина**, Банско

Банско, Р. Бугарија
Национален парк Пирин, месност "Чалин Валог"
Тел: +359 
******
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******
e-mail: 
[email protected]
Website: www.katerina.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Катерина**

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 08.04.2018 до 09.04.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.