Одмор во Стара планина, Бугарија - Хотел ЧИФЛИК ГРАНДЕ РИЗОРТ И СПА****

Еднодневен пакет со појадок и вечера + СПА во Хотел ЧИФЛИК ГРАНДЕ РИЗОРТ & СПА***Триѕвездниот комплекс неодамна беше претставен на своите гости со ново име ЧИФЛИК ГРАНДЕ РИЗОРТ & СПА.
Комплексот е лоциран во непосредна близина на Националниот парк Централен балкан во тивкото село Чифлик, на само 15 километри од гр.Тројан, прочуен по изработката на керамика. Хотелот нуди одлична услуга, користењето на надворешен и внатрешен базен со минерална вода и релаксирачки СПА процедури. Гостите на комплексот можат да уживаат во вкусна и секогаш свежа храна, пријателска атмосфера и неверојатна природа.
Добро опремената конференциска сала (со капацитет од 140 места) со дневна светлина, обезбедува одлични услови за спроведување на корпоративни настани.
Собите се пространи, пријатно опремени и предиспонираат за релаксирачки одмор.

Во ЧИФЛИК ГРАНДЕ РИЗОРТ & СПА 3 * вие ги создавате вашите незаборавни спомени.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1659 денари (27 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна стандардна соба
 • Еден појадок на шведска маса
 • Една вечера
 • Користење на внатрешен минерален базен
 • Надворешен (сезонски) минерален базен
 • Надворешно џакузи со температура 32-38 C
 • Паркинг
 • Туристичка такса
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2133 денари (34 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна делукс соба со балкон
 • Еден појадок на шведска маса
 • Една вечера
 • Користење на внатрешен минерален базен
 • Надворешен (сезонски) минерален базен
 • Надворешно џакузи со температура 32-38 C
 • Паркинг
 • Туристичка такса
 • ДДВ

Внатрешниот минерален базен е со размери: должина 11m на ширина 13m и има одделна секција за деца. Температурата на водата е од 30 до 35 степени

Хотелот располага со:
30 пространи стандардни двокреветни соби декорирани во  спокојни меки тонови. Сите соби имаат балкони со прекрасен поглед.
4 целосно реновирани стандардни двокреветни соби како во секоја соба има 32 - инчен телевизор LCD HD.
5 Луксузни двокреветни соби со пространа тераса со фасцинантна глетка. Луксузните соби се погодни за семејства со 1-2 деца.
8 комфорни апартмано со површина од 50 квадратни метри секој со дневна и спална соба, погоден е за максимум 4  возрасни.
1 претседателски апартман со 2 спални и дневна соба со камин и голем дрвен балкон со неверопјатна глетка кон планината.
Хотелот нуди одлична услуга, пријатна атмосфера, надворешен сезонски базен со минерална вода, вкусна бугарска и интернационална кујна. Пријатната сала за состаноци со максимален капацитет од 20 места е соодветно место за Вашите бизнис настани. Повеќето хотелски соби имаат балкон со живописен поглед кон реката.
На располагање на гостите се рестораните и сите други капацитети на Чифлик Гранде Ризорт & СПА.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 5,99 години се сместуваат бесплатно.
 • Прво дете од 6 до 11,99 годишна возраст – 5 €,  и се сместува на дополнително легло на база на пакетот.
 • Второ дете од 6 до 11,99 годишна возраст – 15 €,  и се сместува на дополнително легло на база на пакетот.
 • Деца над 12 годишна возраст и возрасни – 20 €.
 • Сместување после 14 ч.
 • Напуштање до 12 ч.
 • Максимален капацитет на просториите: до двајца возрасни + две деца.
 • Валидност на ваучер: од 29 јануари до 31 март 2018 година.
 • Понудата не важи за сместување за периодот од 12 - 18 февруари 2018 год.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 670/60 000, +359 887/76 70 90.
 • По купување на ваучерот треба да потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 670/60 000, +359 887/76 70 90.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел ЧИФЛИК ГРАНДЕ РИЗОРТ И СПА****

ЧИФЛИК ПАЛАС РИЗОРТ
С. Чифлик, Р. Бугарија
Обл. Тројан
Тел: +359 ******

Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.chiflikaresort.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер Хотел ЧИФЛИК ГРАНДЕ РИЗОРТ И СПА***

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.01.2018 до 31.03.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.