Одмор за двајца во Тројан - Хотел ЧИФЛИК ГРАНДЕ РИЗОРТ И СПА****

Делничен или викенд пакет за двајца со појадок и вечера + СПА во Хотел ЧИФЛИК ПАЛАС РИЗОРТ & СПА***Триѕвездниот комплекс неодамна беше претставен на своите гости со ново име ЧИФЛИК ПАЛАС РИЗОРТ & СПА.
Комплексот е лоциран во непосредна близина на Националниот парк Централен балкан во тивкото село Чифлик, на само 15 километри од гр.Тројан, прочуен по изработката на керамика. Хотелот нуди одлична услуга, користењето на надворешен и внатрешен базен со минерална вода и релаксирачки СПА процедури. Гостите на комплексот можат да уживаат во вкусна и секогаш свежа храна, пријателска атмосфера и неверојатна природа.
Добро опремената конференциска сала (со капацитет од 140 места) со дневна светлина, обезбедува одлични услови за спроведување на корпоративни настани.
Собите се пространи, пријатно опремени и предиспонираат за релаксирачки одмор.

Во ЧИФЛИК ПАЛАС РИЗОРТ & СПА 3 * вие ги создавате вашите незаборавни спомени.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4740 денари (77 €)
Важи за сместување од недела до четврток

ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба, при двојно сместување
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на внатрешен минерален базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Паркинг
 • Туристички данок
 • ДДВ

ДВОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 12324 денари (200 €)

Важи за сместување во петок и сабота
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба, при двојно сместување
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Користење на внатрешен минерален базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Паркинг
 • Туристички данок
 • ДДВ

Внатрешниот минерален базен е со размери: должина 11m на ширина 13m и има одделна секција за деца. Температурата на водата е од 30 до 35 степени

Хотелот располага со:
30 пространи стандардни двокреветни соби декорирани во  спокојни меки тонови. Сите соби имаат балкони со прекрасен поглед.
4 целосно реновирани стандардни двокреветни соби како во секоја соба има 32 - инчен телевизор LCD HD.
5 Луксузни двокреветни соби со пространа тераса со фасцинантна глетка. Луксузните соби се погодни за семејства со 1-2 деца.
8 комфорни апартмано со површина од 50 квадратни метри секој со дневна и спална соба, погоден е за максимум 4  возрасни.
1 претседателски апартман со 2 спални и дневна соба со камин и голем дрвен балкон со неверопјатна глетка кон планината.
Хотелот нуди одлична услуга, пријатна атмосфера, надворешен сезонски базен со минерална вода, вкусна бугарска и интернационална кујна. Пријатната сала за состаноци со максимален капацитет од 20 места е соодветно место за Вашите бизнис настани. Повеќето хотелски соби имаат балкон со живописен поглед кон реката.
На располагање на гостите се рестораните и сите други капацитети на Чифлик Палас Ризорт & СПА.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни, при минимум две ноќевања за петок и сабота.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 6,99 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 7 до 11,99 годишна возраст – 18 € на ден,  и се сместува на дополнително легло на база на пакетот.
 • Деца над 12 годишна возраст и возрасни – 23 € на ден.
 • Сместување после 14 ч.
 • Напуштање до 12 ч.
 • Сместување во соба Делукс – 15 € на ден.
 • Сместување во апартман– и 20 € на ден.
 • Валидност на ваучер: од 10 до 21 април 2022 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 670/60 000, +359 887/76 70 90.
 • По купување на ваучерот треба да потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 670/60 000, +359 887/76 70 90.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел ЧИФЛИК ГРАНДЕ РИЗОРТ И СПА****

ЧИФЛИК ПАЛАС РИЗОРТ
С. Чифлик, Р. Бугарија
Обл. Тројан
Тел: +359 ******

Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.chiflikaresort.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер Хотел ЧИФЛИК ПАЛАС РИЗОРТ И СПА***

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 10.04.2022 до 21.04.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.