Зимски одмор во Разлог, Бугарија - Корнелия Делукс Резиденс

Пакети со појадок и вечера + СПА во Cornelia Family Hotel & SportВи претставуваме еден исклучителен предлог за одмор во Cornelia Family Hotel & Sport, лоциран во подножјето на планината Пирин со уникатна глетка кон Голф терените на Ian Woosnam и планините Рила, Пирин и Родопи. На само 10 минути од  Банско, на 3 км од градот Разлог и 500 метри од центарот на Комплекс Пирин Голф ќе имате можност да уживате во пријатна атмосфера, модерен ентериер и добра услуга.
Cornelia Family Hotel & Sport ве очекува крај Пирин Голф со целото семејство за активен спорт, чист воздух и прекрасни глетки, во комбинација со SPA релаксација!

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2054 денари (33 €)
ВИП ваучерот е за одмор за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио при сместени двајца возрасни
 • Едeн појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен базен со минерална вода со константна температура 30 степени
 • Финска сауна
 • Парна бања
 • Руски туш
 • Детско катче
 • Wi-Fi
 • Паркинг 
 • Одбојка, фудбал, пикадо, пинг понг, табла, шах, карти

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3950 денари (64 €)
ВИП ваучерот е за одмор за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Две ноќевања во студио при сместени двајца возрасни
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Внатрешен базен со минерална вода со константна температура 30 степени
 • Финска сауна
 • Парна бања
 • Руски туш
 • Детско катче
 • Wi-Fi
 • Паркинг
 • Одбојка, фудбал, пикадо, пинг понг, табла, шах, карти

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5688 денари (92 €)
ВИП ваучерот е за одмор за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Три ноќевања во студио при сместени двајца возрасни
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Внатрешен базен со минерална вода со константна температура 30 степени
 • Финска сауна
 • Парна бања
 • Руски туш
 • Детско катче
 • Wi-Fi
 • Паркинг
 • Одбојка, фудбал, пикадо, пинг понг, табла, шах, карти

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 9132 денари (148 €)

ВИП ваучерот е за одмор за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Пет ноќевања во студио при сместени двајца возрасни
 • Пет појадоци
 • Пет вечери
 • Внатрешен базен со минерална вода со константна температура 30 степени
 • Финска сауна
 • Парна бања
 • Руски туш
 • Детско катче
 • Wi-Fi
 • Паркинг
 • Одбојка, фудбал, пикадо, пинг понг, табла, шах, карти

Комплексот располага со ресторан и лоби бар, каде што може да пробате вкусни домашни јадења, да релаксирате со свеж пијалок или аперитив во рака, и да се почувствував навистина како дома.
Без разлика дали по голф игра, велосипедизам, јавање или прошетка во голф терените и во шумата, во Корнелија Спа може да се опуштите во базенот со минерална вода, финската сауна и парна бања.
Комплексот располага со модерно опремени студиа едноспални и двоспални апартмани.
Апартманите се состојат од две простории - спална (двојна или се состои од два единечни кревети кои можат да бидат собрани или разделени), дневна соба со опремена кујна, трпезариска маса со четири столчиња и софа на растегнување со кафе на маса. Тие се модерно декорирани и опремени со телевизор во секоја соба, бања / тоалет со туш или када и тераса со панорамски поглед на планината (голем дел од нив и кон Пирин Голф).

Услови на понудата

 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата важи за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Валидност на ваучер: од 20 февруари до 31 март 2018 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 899/98 55 11 или +359 897/97 70 07 меѓу 9:00 и 19: 00ч. и во секое време на е-mail: [email protected].
 • Прво дете до 6  год. на дополнително легло во студио се сместува и храни бесплатно на пакетот на родителите.
 • Второ дете до 11.99 год. се сместува на дополнително легло во едноспален апартман (со две простории) со доплата од 12.5 € на вечер на база ноќевање со појадок.
 • Дете над 12 год. или трет возрасен на дополнително легло во едноспален апартман (со две простории) доплаќа 23 € на база ноќевање со појадок .
 • Сите доплати се прават на рецепција.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Корнелия Делукс Резиденс

Р. Бугарија; Град Разлог ул. Проф. Иван Кипров №51
Тел: +359 8******
Teл: +359 ******

од 9:00 и 19:00ч. или на на е-mail [email protected]
Website: www.corneliahotel.com

ВИП Понуди за одмор на планина со попуст,  обезбедени од Cornelia Family Hotel & Sport

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 20.02.2018 до 31.03.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.