Одмор во Разлог, Бугарија - Корнелия Делукс Резиденс

Еднодневен пакет со појадок и вечера + СПА во Cornelia Boutique & SPAВи претставуваме еден исклучителен предлог за одмор во Cornelia Family Hotel & Sport, лоциран во подножјето на планината Пирин со уникатна глетка кон Голф терените на Ian Woosnam и планините Рила, Пирин и Родопи. На само 10 минути од  Банско, на 3 км од градот Разлог и 500 метри од центарот на Комплекс Пирин Голф ќе имате можност да уживате во пријатна атмосфера, модерен ентериер и добра услуга.
Cornelia Family Hotel & Sport ве очекува крај Пирин Голф со целото семејство за активен спорт, чист воздух и прекрасни глетки, во комбинација со SPA релаксација!

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1580 денари (25 €)
ВИП ваучерот е за одмор за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио при максимална пополнетост на редовните кревети
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен базен со минерална вода со константна температура 30 степени
 • Финска сауна
 • Парна бања
 • Руски туш
 • Детско катче
 • Wi-Fi
 • Паркинг
 • Одбојка, фудбал, пикадо, пинг понг, табла, шах, карти
 • Туристичка такса

Комплексот располага со ресторан и лоби бар, каде што може да пробате вкусни домашни јадења, да релаксирате со свеж пијалок или аперитив во рака, и да се почувствував навистина како дома.
Без разлика дали по голф игра, велосипедизам, јавање или прошетка во голф терените и во шумата, во Корнелија Спа може да се опуштите во базенот со минерална вода, финската сауна и парна бања.
Комплексот располага со модерно опремени студиа едноспални и двоспални апартмани.
Апартманите се состојат од две простории - спална (двојна или се состои од два единечни кревети кои можат да бидат собрани или разделени), дневна соба со опремена кујна, трпезариска маса со четири столчиња и софа на растегнување со кафе на маса. Тие се модерно декорирани и опремени со телевизор во секоја соба, бања / тоалет со туш или када и тераса со панорамски поглед на планината (голем дел од нив и кон Пирин Голф).

Услови на понудата

 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата важи за еден човек, при максимална пополнетост на редовните кревети во конкретниот тип просторија за минимум две ноќевања.
 • Валидност на ваучер: од 04 април до 31 маj 2019 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 899/98 55 11 или +359 897/97 70 07 меѓу 9:00 и 19: 00ч. и во секое време на е-mail: [email protected].
 • Деца до 5.99  год. на дополнително легло се сместуваат и хранат бесплатно.
 • За деца од 6 до 11.99 год. се доплаќа 7.5 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • За деца над 12 год. или трет возрасен се доплаќа 15 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Сите доплати се прават на рецепција.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Корнелия Делукс Резиденс

Р. Бугарија; Град Разлог ул. Проф. Иван Кипров №51
Тел: +359 8******
Teл: +359 ******

од 9:00 и 19:00ч. или на на е-mail [email protected]
Website: www.corneliahotel.com

ВИП Понуди за одмор на планина со попуст,  обезбедени од Cornelia Family Hotel & Sport

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 04.04.2019 до 31.05.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.