Одмор крај Мелник, Бугарија - Хотел Динчова куќа

Еднодневен пакет со појадок и вечера + дегустација на вино во хотел Динчова куќа, с.РоженХотел Динчова куќа се наоѓа во малото селце Рожен, недалеку од градот Мелник и живописните Мелнички пирамиди, во непосредна близина до Роженскиот манастир.

Хотелот импресионира со својата автентична архитектура и ве пренесува во атмосферата на минатите векови.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1864 денари (30 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна луксузна соба со тематски вински ентериер
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Чаша вино за "Добредојде"
 • Бесплатно користење на велосипеди
 • Подоцнежно ослободување на собите до 15:00 (при можност)
 • Разгледување на Винарија "Орбелија"
 • Дегустација на три вина во уникатна сала за дегустација во традиционален стил
 • Расказ за вината кои се произведени од неа, нивната технологија и одговор на прашања од гостите; Можност за купување на вино по повластени цени од продавницата на Винаријата
 • Бесплатен интернет
 • Бесплатен  паркинг
 • Туристичка такса

* При престој од 2 и повеќе ноќевања - подарок шише вино на соба!

* Винарија "Орбелија" се наоѓа на 40 километри  (40 мин.) од хотелот "Динчова куќа".
* За деновите Сабота и Недела понудата е валидна при минимум две ноќевања.
* Во пакетот не е вклучен транспорт од хотелот до Винарија Орбелија, транспортот е во режија на гостите.

Автентичната атмосфера ќе ве натера да се чувствувате удобно и ќе Ве оттргне од напорниот современ свет. А благодарение на топлото јужно гостопримство сигурно ќе се чувствувате специјално и ќе посакате да се вратите повторно.

Можете да уживате и во просторен двор со летна градина и скара за подготовка на специјалитети на скара, идеално дополнување кон пивкото Мелничко вино.

На располагање на гостите на хотелот Динчова куќа има опширен паркинг.

Едно рајско катче каде што ќе избегате од секојдневниот стрес и тензија и ќе се потопите во спокојството и убавината на Мелничкиот регион.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување (2 возрасни).
 • Деца до 8 год. се сместуваат бесплатно.
 • Деца над 8 год. и трет возрасен на дополнително легло – се плаќа 7.5 € на рецепција
 • При престој од 2 и повеќе ноќевања - подарок шише вино на соба!
 • За деновите Сабота и Недела понудата е валидна при минимум две ноќевања.
 • Во пакетот не е вклучен транспорт од хотелот до Винарија Орбелија, транспортот е во режија на гостите.
 • Валидност на ваучер: од 15 октомври до 15 ноември 2016 година.
 • Пред купување на ваучерот е потребно да направите барање за слободни датуми на тел: +359 7437/23 32 или +359 879/54 37 37.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го кодот на ваучерот на тел: +359 7437/23 32 или +359 879/54 37 37.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Динчова куќа

Хотел Динчова куќа
с. Рожен, Општина Сандански, Р. Бугарија
Тел: +359 ******; +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: 
www.dinchovakushta.com

ВИП Понудата е обезбедена од хотел Динчова куќа, с. Рожен!

 

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 15.10.2016 до 15.11.2016

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.