Нова година во Добриниште - Комплекс Добриниште

Тридневен пакет со појадок и вечера + празнична Новогодишна вечера во Хотел ДобриништеСкијачкиот  комплекс "Добриниште", ги вклучува Хотел "Добриниште", лоциран во центарот на градот Добриниште, планинскиот дом  "Гоце Делчев", во месноста "Логовето" на 1412 м н.в. и планинарсиот дом "Безбог", лоцирана на брегот на Безбожкото Езеро на 2240 м.н.в. Хотелот е почетна  база за скијачки  туризам во зима и за многу туристички правци во текот на летото до  најубавите предели во Пирин планина.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 15421 денар (250 €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Три ноќевања во стандардна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери, од кои една празнична Новогодишна вечера
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 15895 денари (258 €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Три ноќевања во реновирана соба
 • Три појадоци
 • Три вечери, од кои една празнична Новогодишна вечера
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Хотел "Добриниште" располага со апартмани, двокреветни и трокреветни соби со капацитет од 130 легла. Собите се опремени со бања, телефон и кабловска телевизија. На располагање на гостите се лоби бар, летна тераса и пространа таверна со автентична самобитна атмосфера. Во неа може да уживате  во традиционални национални јадења, жива музика, квалитативна услуга  и комфор. Погодна за свадби, семејни и групни прослави, таверната е единствената во регионот со над 200 места.
Зона за скијање
Зоната за скијање е со највисока точка при планинарскиот дом "Безбог" - 2240м. и најниска кај планинарскиот дом "Гоце Делчев" 1412м. Вклучува два лифта со вкупна должина 3200 метри., 3 ски влекачи - 2 кај  почетна станица и еден на Безбог; гардероба за скијање; училиште за скијање. Одлични услови за почетници скијачи, така и за напредни, а исто така и за сноубордисти. Патеката е со должина 5км., широка е 25-30 м. и со денивелација  826 м;. За скијачи почетници, како и за децата идеално место е областа околу планинарскиот дом "Безбог",  како и делницата кај почетна станица на жичарницата.
Гардеробер за скијање
При почетна станица на жичарница на располагање е ски гардеробер опремен со сета потребна опрема  за скијачи и сноубордисти. Просторијата е пространа и удобна за опремување, а  осигуруваме  е и одржување на опремата за скијање.
Училиште за скијање
За вашите прв чекори врз скиите или даската за сноубординг се грижат професионални инструктори. Обуката може да биде индивиуална или во група. Хотел "Добриниште" 1 * е лоциран во центарот на градот Добриниште и е дел од Скијачкиот  комплекс "Добриниште", кој ги вклучува уште планинарскиот дом "Гоце Делчев", во месноста "Логовето" на 1412 м.н.в. и планинарскиот дом  Безбог сместена на брегот на Безбожкото Езеро на 2240 м.н.в. Хотелот е почетна  база за скијачки туризам во зима и за многу туристички правци во текот на летото, до едни од најубавите месности во Пирин планина.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за ЕДЕН човек.
 • Дадениот број ваучери по понудата е ограничен.
 • Деца до 4 години се сместуваат бесплатно
 • Деца од 4 до 12 години, сместени на редовен кревет плаќаат 70% од цената на пакетот.
 • Доплата за единечно сместување - 70% од цената на пакетот
 • Валидност на ваучер: 30 Декември 2022 г. до 01 Јануари 2023година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 7447/21 20; +359 7447/21 28.
 • По купувањето на ваучерот треба да потврдите вашата резервација, такашто ќе го издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 7447/21 20; +359 7447/21 28.
 • Сместување во хотелот по 14:00 часот.
 • Напуштање на собите до 12:00 часот.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Добриниште

Хотел "Добриниште" 
Град Добриниште
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.hoteldobrinishte.com


ВИП Понудата е обезбедена од  Комплекс Добриниште

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.12.2022 до 01.01.2023

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.