Зимување во Добриниште Бугарија - Куќа за гости Рафе

Тридневен и четиридневен пакет со појадок, вечера и лифт карта за ски зона Добриниште + во Куќа за гости РафеКуќа за гости "Рафе" се наоѓа во туристичкиот гратче Добриниште - најпосакувана дестинација за многу туристи како во зима, така и во текот на летото. Добрите услови за спорт во зима и минералниот плажа во лето ви овозможуваат да уживате во една неверојатна одмор.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ:  8722 денари (142 €) - 50% = 4361 денар (71 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува

 • Три ноќевања
 • Три појадоци
 • три вечери
 • Тридневна лифт карта за ски зона Добриниште
 • Wi-fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 11629 денари (188 €) - 50% = 5814 денари (94 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува

 • Четири ноќевања
 • Четири појадоци
 • Четири вечери
 • Четиридневна лифт карта за ски зона Добриниште
 • Wi-fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Опција за доплата: ЗА СКИ ОПРЕМА НА ЧОВЕК ЗА 4 ДЕНА - 23 € и ЗА ТРИ ДEНA: 18 € (ДО ИСЦРПУВАЊЕ НА КОЛИЧИНИТЕ!
Повластени цени на лифт карта за деца:

 • До 4 годишна возраст - бесплатно.
 • Од 4 до 12 годишна возраст - се плаќа 6 € за еднодневна лифт карта за ски зона Добриниште.

Лифт картата се добива од рецепцијата на хотел Добриниште САМО со приложен испечатен ваучер.

Куќа за гости "Рафе" за своите гости предлага 4 самостојни куќички тип апартман со бања, TV + кабловска, како и прекрасен поглед кон планината.
Куќа "Рафе" располага со:
2 двокреветни соби;
2 трокреветни соби;
1 апартман:
4 самостојни куќички (бунгалов) тип апартман

Сите соби, како и апартмани имаат TV со кабелска телевизија и посебен санитарен јазол.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 6 година се сместуваат бесплатно на дополнително легло. Без вклучена исхрана.
 • Деца од 6 до 12 години плаќаат 5 € за ноќевање со појадок на лице место во хотелот.
 • Деца над 12 години и трет возрасен плаќаат 7.5 € за ноќевање со појадок на лице место во хотелот.
 • Сместувањето е по 14 часот, а напуштање на просториите до 12 часот.
 • Лифт картата се добива од рецепцијата на хотелот Добриниште САМО со  испечатен ваучер на хартија.
 • Картата се добива од рецепцијата на Хотел Добриниште.
 • Сите Доплата се вршат на рецепцијата.
 • Валидност на ваучер: од 05 јануари до 31 март 2017 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 879/13 10 08.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 879/13 10 08.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Куќа за гости Рафе

Гр. Добриниште, Р. Бугарија
ул. "Васил Априлов" 6
Тел: =359 ******
E-mail: 
[email protected]
Website: www.raffe.dobrinishte-bg.com

ВУП Понудата е обезбедена од нашиот партнер Куќа за гости "Рафе"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 05.01.2017 до 31.03.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.