Нова година во Девин Бугарија - Хотел Елит, Девин

Тридневен пакет со појадок, ручек и вечера + празнична новогодишна вечера во хотел Елит, ДевинХотел Елит *** се наоѓа во центарот на градот Девин и е еден од хотелите коишто работат во текот на целата година. Погоден за одмор и зелени училишта, како и за деловни состаноци и семинари.

Хотел "Елит" во Девин е луксузно опремени триѕвезден хотел, со високо ниво на професионална услуга и познат најмногу со истакнатите карактеристики на регионот – познатото родопско гостопримство!

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 10902 денари (177 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице при сместени двајца возрасни и вклучува:

  • Три ноќевања во двокреветна соба
  • Три појадоци
  • Три ручеци
  • Три вечери, од кои една празнична вечера на 31.12.2019 год.
  • Минерален базен 
  • Џакузи
  • Сауна
  • Интернет
  • Паркинг
  • Туристички данок

Хотелот работи преку целата година и располага со 12 двокреветни соби, 3 еднокреветни соби и 3 студиа, сите се стилски и комфорни опремени и се со вкупен капацитет од 40 места. Собите имаат посебна луксузна бања со минерална вода, клима уред, сателитска ТВ, телефон и бесплатен интернет. Добро опремена конференциска сала со 25 места е достапна за деловни гости.
Лоби бар е достапен за гостите да уживаат во широк избор на пијалаци. Хотелот исто така, располага со ресторан со летна градина, каде се служат и национални и европски јадења, како и јадења од родопската кујна. Ресторанот нуди квалитетни вина и разни брендирани пијалаци. Секој е добредојден да ги вкуси прочуените родопски специјалитети: пататник, качамак, клин, печено јагнешко по родопски и многу други специјалитети од овој крај на Бугарија.
Во централниот дел на живописните Родопи, по долината на реката В’ча се наоѓа едно мало туристичко гратче - Девин. Градот комбинира сама по себе прекрасна и уникатна родопска атмосфера и убавина. Познат е со лековити минерални бањи, чист воздух, многуте историски и географски објекти како Јагодинската Пештера, пештерата Ѓаволски грло, Бујновската клисурата, Триград, минерални базен и еко патека "Струилица". Градот Девин прерасна туристички и балнеолошки центар. Близу до хотелот се наоѓа и Музејот, кој нуди на своите посетители богата збирка од антиквитети, кои раскажуваат многу за минатото и историјата на родопскиот крај.

Услови на понудата

  • Ваучерот  мора да се набави пред истекот на рокот на важење на понудата.
  • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
  • Понудата важи за едно лице, при сместени двајца возрасни.
  • Деца до 1.99 се сместуваат бесплатно.
  • За деца од 2 до 11.99 год. возраст се доплаќа 70% од цената на пакетот.
  • За деца над 12 год. или трет возрасен се купува ваучер.
  • Сите доплати се вршат рецепција во хотелот.
  • Валидност на ваучерот: од 30 декември 2019 год. до 02 јануари 2020 година
  • Неопходна е претходна хотелска резервација на телефонски број: +359 0879/ 50 57 57.
  • По купувањето на ваучерот, треба да ја потврдите Вашата резервација со диктирање на кодот за ваучерот на тел: +359 0879/ 50 57 57.
  • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

  • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
  • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Елит, Девин

Гр. Девин, Р. Бугарија
Ул. Јундола 2
Тел.
+359 ******; +******.
E-mail: [email protected]
Website: www.elite-devin.com

ВИП Понудата е обезбедена од хотел Елит, Девин!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.12.2019 до 02.01.2020

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.