Одмор во Девин - Хотел Елит, Девин

Еднодневен пакет со појадок и вечера или со појадок, ручек и вечера во хотел Елит, ДевинХотел Елит *** се наоѓа во центарот на градот Девин и е еден од хотелите коишто работат во текот на целата година. Погоден за одмор и зелени училишта, како и за деловни состаноци и семинари.

Хотел "Елит" во Девин е луксузно опремени триѕвезден хотел, со високо ниво на професионална услуга и познат најмногу со истакнатите карактеристики на регионот – познатото родопско гостопримство!

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1106 денари (18 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице при сместени двајца возрасни и вклучува:

Важи за сместување до 9 јуни и од 10 септември до 3 октомври

  • Едно ноќевање во двокреветна соба
  • Еден појадок
  • Една вечера
  • Минерален базен 
  • Сауна
  • Џакузи
  • Интернет
  • Паркинг
  • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1106 денари (18 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице при сместени двајца возрасни и вклучува:

Важи за сместување од 10 јуни до 09 септември

  • Едно ноќевање во двокреветна соба
  • Еден појадок
  • Еден ручек
  • Една вечера
  • Минерален базен
  • Сауна
  • Џакузи
  • Интернет
  • Паркинг
  • Туристичка такса

Хотелот работи преку целата година и располага со 12 двокреветни соби, 3 еднокреветни соби и 3 студиа, сите се стилски и комфорни опремени и се со вкупен капацитет од 40 места. Собите имаат посебна луксузна бања со минерална вода, клима уред, сателитска ТВ, телефон и бесплатен интернет. Добро опремена конференциска сала со 25 места е достапна за деловни гости.
Лоби бар е достапен за гостите да уживаат во широк избор на пијалаци. Хотелот исто така, располага со ресторан со летна градина, каде се служат и национални и европски јадења, како и јадења од родопската кујна. Ресторанот нуди квалитетни вина и разни брендирани пијалаци. Секој е добредојден да ги вкуси прочуените родопски специјалитети: пататник, качамак, клин, печено јагнешко по родопски и многу други специјалитети од овој крај на Бугарија.
Во централниот дел на живописните Родопи, по долината на реката В’ча се наоѓа едно мало туристичко гратче - Девин. Градот комбинира сама по себе прекрасна и уникатна родопска атмосфера и убавина. Познат е со лековити минерални бањи, чист воздух, многуте историски и географски објекти како Јагодинската Пештера, пештерата Ѓаволски грло, Бујновската клисурата, Триград, минерални базен и еко патека "Струилица". Градот Девин прерасна туристички и балнеолошки центар. Близу до хотелот се наоѓа и Музејот, кој нуди на своите посетители богата збирка од антиквитети, кои раскажуваат многу за минатото и историјата на родопскиот крај.

Услови на понудата

  • Ваучерот  мора да се набави пред истекот на рокот на важење на понудата.
  • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
  • Понудата важи за едно лице, при сместени двајца возрасни.
  • Деца до 5.99 се сместуваат бесплатно.
  • Деца од 6 до 11.99 - се доплаќа 50% од цената за возрасен.
  • За трет возрасен се купува ваучер.
  • Сите доплати се вршат рецепција во хотелот.
  • Валидност на ваучерот: од 14 мај до 03 октомври 2021 година
  • Неопходна е претходна хотелска резервација на телефонски број: +359 0879/ 50 57 55 или +359885/ 23 25 59.
  • По купувањето на ваучерот, треба да ја потврдите Вашата резервација со диктирање на кодот за ваучерот на тел: +359 0879/ 50 57 57 или +359885/ 23 25 59.
  • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

  • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
  • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Елит, Девин

Гр. Девин, Р. Бугарија
Ул. Јундола 2
Тел.
+359 ******; +******.
E-mail: [email protected]
Website: www.elite-devin.com

ВИП Понудата е обезбедена од хотел Елит, Девин!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 13.05.2021 до 03.10.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.