Одмор во Рибарица - Бугарија - Хотелски комплекс Evergreen Palace

Дводневен и тридневен пакет за двајца со појадок и вечера во Хотелски Комплекс Evergreen Palace***, РибарицаХотелски комплекс Evergreen Palace е идеално место за бизнис и одмор. Се наоѓа во живописното  село Рибарица, на 140 километри од Софија и на 750метри  надморска височина, оптимална за благосостојбата на човечкиот организам, во близина на Биосферскиот резерват „Царичина” и Националниот парк „Централен Балкан”.
Комплексот им нуди на гостите и посетителите луксуз, исклучителна удобност и комфор, како и одлични услови за одмор во текот на сите годишни сезони. Сместен меѓу недопрената убавина на природата и волшебната зеленина на Стара планина , во подножјето на величествениот врв Вежен, тој е романтично парче од рајот.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 7458 денари (121 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци на шведска маса или на сет мени
 • Две вечери на шведска маса или на сет мени - без вклучени пијалоци
 • Сауна
 • Џакузи
 • Надворешен базен
 • Паркинг
 • Бесплатен wi-fi интернет
 • Туристичка такса и 9% ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 10238 денари (166 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци на шведска маса или на сет мени
 • Три вечери на шведска маса или на сет мени - без вклучени пијалоци
 • Сауна
 • Џакузи
 • Надворешен базен
 • Паркинг
 • Бесплатен wi-fi интернет
 • Туристичка такса и 9% ДДВ

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 8658 денари (140 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања во апартман
 • Два појадоци на шведска маса или на сет мени
 • Две вечери на шведска маса или на сет мени - без вклучени пијалоци
 • Сауна
 • Џакузи
 • Надворешен базен
 • Паркинг
 • Бесплатен wi-fi интернет
 • Туристичка такса и 9% ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 12134 денари (197 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Три ноќевања во апартман
 • Три појадоци на шведска маса или на сет мени
 • Три вечери на шведска маса или на сет мени - без вклучени пијалоци
 • Сауна
 • Џакузи
 • Надворешен базен
 • Паркинг
 • Бесплатен wi-fi интернет
 • Туристичка такса и 9% ДДВ

Секоја соба располага со мини бар, кабловска телевизија, безжичен интернет, телефон и систем за озвучување.

Хотелот располага со 10 двокреветни соби, 2 апартмани, 3 пентхауси и 3 удобни вили.
Објекти и удобности - Главен ресторан 35 места, Виенски салон, Скара 25 места, надворешен базен, сауна / џакузи, тениско игралиште / фудбалско игралиште, рибник за пастрмка, раскошна градина.
Лоциран во долината, дел од месноста Стара Рибарица, комплексот нуди за своите гости не само мир и тишина, но и можност за разновиден и возбудлив планински туризам со водич еко патеките во Националниот парк „Централен Балкан”.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 5,99 год. се сместуваат БЕСПЛАТНО.
 • Деца од 6 до 11,99 год. на дополнително легло – 5 € на ден.
 • Деца над 12 год. и трет возрасен на дополнително легло – 15 € на ден.
 • За сместување во пентхаус – 15 € на вечер за просторија.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 22 до 25 септември 2016 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: од понеделник до петок (09,00-18,00):
 • +359 889/10 66 15; +359 2/8241866; Сабота и недела: +359 884/51 12 22.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотелски комплекс Evergreen Palace

Хотел Evergreen Palace***
Тетевен, Р. Бугарија 

С. Рибарица
Ул. Стара Рибарица
Тел: Од понеделник до петок (09,00-18,00ч): +389 889106615; +******; Сабота и недела: =359 884511222.
Email: [email protected]

ВИП Понудата обезбедена од нашиот партнер - Хотелски комплекс Evergreen Palace***

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 22.09.2016 до 25.09.2016

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.