Одмор во Банско - Хотел Хермес - Банско

Еднодневен пакет со појадок + сауна, џакузи и парна бања во Хотелски Комплекс Хермес***, БанскоХотелскси Комплекс Хермес *** се наоѓа на влезот  на Банско, на левиот брег на реката Глазне, под врвовите  на Пирин планина. Хотелот на  шест спрата нуди прекрасен комбинација од камен, дрво во темни тонови и бакар и неповторливиот стил создаваат чувство на топлина и удобност. Во хотелот се е во согласност за  удобен престој на гостите. Високо квалификуван персонал ќе се грижи за Вашето спокојство  и добро расположение.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 916 денари (15 €)
ВИП ваучера е за ЕДEН човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Можност за рано сместување - само со претходно барање при резервација
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Фитнес
 • Ски гардеробер
 • Транспорт од хотелот до ски лифт

*Појадокот е на шведска маса или сет мени во основен ресторан, плус кафе и чај.

Зградата на шест спрата е дизајнирана од прекрасна комбинација на камен, дрво во темни бакарни тонови , а уникатниот стил создава чувство на топлина и домашна атмосфера. Високо квалификцираниот персонал се грижи за удобноста и доброто расположение на гостите. Сите простории во овој елегантен хотел се добро опремени и мебелирани со дрвени подови, климатизација, катќе за дневен престој со софа и телевизор со сателитски канали. Хотелот нуди 35 паркинг места и бесплатен шатл-превоз до ски-лифтот по распоред. СПА центарот вклучува сауна, парна бања и топла када, кои се бесплатни од гостите. Хотелот Ви предлага и бесплатен ски гардеробер и фитнес центар. Ресторанот на хотелот Хермес служи јадења и специјалитети од бугарската и интернационалната кујна.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се купи пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 2 години се сместува бесплатно.
 • Едно дете од 2 до 12 години се сместува бесплатно на дополнителен кревет со двајца возрасни .
 • За второ дете од 2 до 12 години сместено на дополнителен кревет со две лица кои плаќаат со целосен износ се доплаќа 50% од цената на ваучерот.
 • За дете над 12 години или трето возрасно лице на дополнителен кревет се доплаќа 70% од ваучерот.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред да купите ваучер на тел: 0877/61 94 97.
 • Валидност на ваучерот од 26 февруари до 15 март 2018 година
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Хермес - Банско

Хотел Хермес***
Гр. Банско, Р. Бугарија

Ул. Иван Бележков №5
Тел: ******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-hermes.eu

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер Хотел Хермес, град Банско 

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 26.02.2018 до 15.03.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.