All Inclusive во Сончев брег - HI Hotels Империал Ризорт****

Еднодневен пакет на база All Inclusive + бесплатно дете до 12 години во HI Hotels Империал Ризорт****, Сончев брегHI Hotels Imperial Resort **** е бисер во круната на групацијата HI Hotels. Прекрасниот и модерен хотелски комплекс во Сончев Брег е еден од ретките хотели со 4 ѕвезди во Сончев Брег што се граничи со заштитени дини на УНЕСКО и е прекрасно дизајниран за активни одмори и љубители на луксузниот комфор. Хотелот во Сончев Брег е лоциран на прва линија и на само 100м. од брегот, каде што се наоѓа сопствената плажа на HI Hotels Group. Тука гостите можат да користат чадори за сонце и лежалки. HI Hotels Imperial Resort е хотел во Сончев Брег, кој на своите гости им нуди луксузно искуство со прифатлива цена.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1801 денар (29 €)
Важи за сместување од 21 до 28 мај
ВИП ваучерот е ЕДНО лице за двојно сместување и вклучува:

 • Еднo ноќевање во луксузна двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Дете до 11.99 год. возраст се сместува бесплатно
 • Внатрешен базен и џакузи
 • Надворешен базен со детски дел, чадор и лежалки
 • Програма за анимација за деца и возрасни, шест дена во неделата
 • Детски клуб
 • Детско игралиште
 • Splash зоназа многу забава
 • Одбојка на плажа
 • Фитнес центар
 • Wi-Fi пристап
 • Туристичка такса, осигурување, 9% ДДВ
 • 20% попуст на сите процедури во СПА центарот „Александар“

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2370 денари (38 €)
Важи за сместување од 29 мај до 30 јуни
ВИП ваучерот е ЕДНО лице за двојно сместување и вклучува:

 • Еднo ноќевање во луксузна двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Дете до 11.99 год. возраст се сместува бесплатно
 • Внатрешен базен и џакузи
 • Надворешен базен со детски дел, чадор и лежалки
 • Програма за анимација за деца и возрасни, шест дена во неделата
 • Детски клуб
 • Детско игралиште
 • Splash зоназа многу забава
 • Одбојка на плажа
 • Фитнес центар
 • Wi-Fi пристап
 • Туристичка такса, осигурување, 9% ДДВ
 • 20% попуст на сите процедури во СПА центарот „Александар“

Пакетот All Inclusive вклучува:

 • Појадок, ручек и вечера во главен ресторан - тип шведска маса со пијалоци (топли пијалоци, бугарски алкохолни и безалкохолни);
 • Ручек, ручек и попладневна ужина (10:00 - 17:00 часот), во ресторанот на отворено Ла Пјаца;
 • Сладолед (12:00 - 17:00 часот), Снек Бар.
 • Пијалоци од лоби барот (11:00 - 23:00 часот) и Снек бар (11:00 - 24:00 часот).

Комплетно реновиран во 2017 година, хотелот „Империјал ресорт“ има 496 соби - од кои  239 стандардни двокреветни соби, 93 луксузни двокреветни соби со поглед на парк, 62 луксузни двокреветни соби со поглед на море, 26 студија, 21 семејна соба, 9 еднособни апартмани и 17 двособни станови. Сите соби се луксузно и удобно опремени и нудат клима уред, ЛЦД ТВ, минибар, личен сеф, телефон, брз Wi-Fi и фен во бањите. Хотел Империјал Ресорт е најдобриот избор за семеен одмор. Деца до 12 години престојуваат бесплатно. За нашите најмлади гости до 2 години предлагаме бесплатно детско кречетче.
Гостите можат да ги искористат двата надворешни базени со чадори и лежалки околу нив.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни..
 • Дете на возраст под 12 години се сместува бесплатно со двајца возрасни.
 • За дете под 12-годишна возраст, сместено со еден возрасен се доплаќа 50% од вредноста на ваучерот и се плаќа на рецепција,на база на пакетот.
 • За дете над 12 години или трето возрасно лице се доплаќа 80% од вредноста на ваучерот и се плаќа на рецепција,на база на пакетот.
 • Можете да платите дополнително на рецепција за соба со поглед кон Црно море - 10 € на ден.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред да купите ваучер на тел: +359 882 07 10 10.
 • Валидност на ваучер: од 21 мај до 30 јуни 2021 година.
 • Погледнете ги сите Услови и правила

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

HI Hotels Империал Ризорт****

Сончев брег
Тел: +359 
2440 1011
Тел: +359 
******
email: [email protected]
Website: www.imperialsunnybeach.com

ВИП Понудата е обезбедена од HI Hotels Империал Ризорт****, Сончев брег

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 21.05.2021 до 30.06.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.