Велигден во Еленскиот балкан - Хотел Костел**

Тридневен пакет со појадок и вечера + празнична вечера во Хотел Костел**, с. КостелХотел Костел располага со 9 двокреветни соби секоја со дополнителен фотеља или софа на растегнување, 2 мезонети и 1 претседателски апартман.
Секоја соба е удобно и модерно опремена со телевизор, фрижидер, купатило, тераса со прекрасен поглед кон планината.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 4440 денари (72€)
Вип ваучерот е за еден човек, при сместeни двајца возранси и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Две вечери
 • Една празнична вечера на 08 април
 • Сауна
 • Фитнес
 • Wi-Fi
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување

* ​Стандардната вечера вклучува салата и основно јадење.

* Празничната вечера е на 8 април и е по 4 степенно мени со включени ракија (50мл) и 1 минерална вода.

Големината на Стара планина и гордиот Балкан, зачуваваните вековни локални традиции и обичаи и богатото културно-историско наследство ќе Ве воодушеват и нема да Ве остават рамнодушни. Збиени во прегратката на прекрасната Стара Планина, многуте селца и маала со по неколку мали куќарки остануваат недопрени од сегашноста. За љубителите на планинскиот туризам и пешачење во регионот има изградени многубројни туристички правци и еко-патеки кои ги откриваат убавините на прекрасната старопланинска природа.

Љубителите на риболовот ќе можат да се радуваат на богат улов во водите на браната Јовковци и на Костелска река. За љубителите на коњичките спортови во околината има изградени коњички бази. Во регионот се зачувани во автентичен изглед многу цркви и манастири, некои од нив со национално значење - симбол на преродбенскиот дух , жив и до денес. Такви се црквата "Свети Никола" и "Успение на Пресвета Богородица" во Елена, Капиновски манастир, Маријанскиот манастир,  Плаковски манастир, црквата "Свети великомаченик Димитриј" - с. Костел.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 5,99 години се сместуваат бесплатно.
 • Дете на возраст од 6 до 11,99 години  доплаќа 10 € за ноќевање до појадок.
 • Трет возрасен доплаќа 50% од цената на пакетот.
 • Сите дополнителни плаќања се прават на рецепција.
 • Валидност: од 06 до 09 април 2018 година.
 • Неопходна е претходна хотелска тезервација на телефонски број: +359 878/13 21 10.
 • По купувањето на ваучерот, треба да ја потврдите Вашата резервација диктирајќи го бројот на ваучерот на тел: +359 878/13 21 10.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Костел**

с. Костел, град Елена, Р. Бугарија
Тел: ******
Email: [email protected]
Website: www.hotelkostel.com

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Костел**, с. Костел!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 06.04.2018 до 09.04.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.