Великден во Чепеларе Бугарија - Хотел Мартин, Чепеларе

Тридневен пакет со појадок и вечера во Хотел Мартин, Чепеларе - Р. БугаријаХотел Мартин е првиот приватен хотел во град Чепеларе, отворен во февруари 1995 година. Сопственици се семејство Јулијана и Ирина Пашалиеви - долгогодишни национални натпреварувачи во алпско скијање. Награден е за најдобар семеен хотел на 2002 година од   страна на БХРА "Бугарска хотелиерска и ресторанска асоцијација".

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3318 денари (54 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна соба или апартман
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Паркинг
 • Туристичка такса и осигурување

Хотелот работи преку целата година, а сопствениците и целиот тим ги вложуваат сите напори гостите да се чувствуваат како дома.

Хотел Мартин има капацитет од 33 кревети,со  можност за зголемување до 45 легла со полн капацитет со кревети на растегнување во своите еднокреветни, двокреветни, трокреветни соби и апартмани.

Типичната родопска кујна и бугарската традиционална кујна се застапени широко во менито на ресторанот. Овде можете да пробате родопска сарма "Апраци", родопски пататник, родопски клин, марудници и тенурки, вкусен смилјански грав, био домашно слатко од боровинки, диви јагоди, капини и малини. Ароматичните билни чаеви од мајчина душица, риган и кантарион, можете да ги засладите со мед од борови врвчиња, додека под звуците на родопската Каба гајда можете да вкусите родопски ражен.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот важи за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 6 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 6 до 12 годишна возраст се плаќа 35 € за тридневниот пакет.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 14 до 17 април 2017 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон:
 • +359 03051/21 94, +359 888/55 39 67.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, такашто ќе го издиктирате бројот на ваучерот на телефон:
 • +359 3051/21 94, +359 888/55 39 67.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Мартин, Чепеларе

гр.Чепеларе, Р. Бугарија
ул. Кирил Маџаров 23
Тел: +359 ******
Моб: +359 ******
Е-mail: [email protected]
Website: www.hotelmartin.net

ВИП Понудата е предоставена од Хотел Мартин, Чепеларе.

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 14.04.2017 до 17.04.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.