СПА одмор во Огњаново - Куќа за гости House of time

Еднодневен пакет во Куќа за гости House of timeКуќа за гости House of time се наоѓа во малото туристичко село Огњаново, сместено во подножјето на четири планини - Пирин, Родопите, Славјанка и Стргач. Огњаново е позната туристичка дестинација во Бугарија, изобилува со топли минераллни извори. Се наоѓа на околу 45 километри од Банско, а само на 70 км- плажите на Егејско Море. Денес Огњаново е познат балнеолошки центар со одлична база. Месноста нуди поволна клима и чиста недопрена природна.Селото е опкружено од Пирин и Родопите, едни од најатрактивните за туристички походи планини во Бугарија. Според локалните минералните води на Огњаново лекуваат над 100 видови болести. Секој месец за балнеолошки процедури овде пристигнуваат околу 2.000 лица.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 980 денари (16 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба, при двојно сместување
 • Сауна
 • Надворешно катче за скара, паркинг и интернет

Опуштете се крај минералниот базен, уживајќи во погледот кон планината или пак подгответе ги ранците и прошетајте се по некоја од мноштвото екопатеки во областа.
Уживајте во свежите вечери со пријателите, подготвувајќи нешто вкусно на скарата.
House of time се состои од шест двокреветни соби, декорирани во модерен стил, од кои секоја е со купатило и балкон. На располагање на сите гости е пространа трпезарија и пријатно катче за рекреација со удобен троседот, ТВ со широк екран и камин. Куќата располага со сончева тераса и голема градина со поглед кон планината. За комфор на нашите посетители, е обезбедена бесплатна Wi-Fi конекција на територијата на целиот објект, како и бесплатен приватен паркинг.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е валиден при сместување во двокреветна соба, но при максимална пополнетост на редовните кревети (двајца возрасни со Ваучери).
 • Дете до 6.99 година се сместува бесплатно кај родителите
 • Дете од 7 до 11.99 год. доплаќа 7.5 € на ден.
 • Трет возрасен доплаќа 12.5 € на ден.
 • Валидност на ваучер: од 24 септември до 31 октомври 2021 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 895/67 92 03.
 • Видете ги сите Општи Услови

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Куќа за гости House of time

Огњаново, Р. Бугарија
ул. "Кирил и Методиј" 27
Тел: +359 
******
e-mail: 
[email protected]
Facebook: 
house.of.time

ВИП Понудата е обезбедена од Куќа за гости House of time, Огњаново

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 24.09.2021 до 31.10.2021

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.