Одмор на езеро во Цигов чарк - Парадајс СПА Хотел

Еднодневен пакет со појадок и вечера + СПА во Парадајс СПА Хотел, Цигов ЧаркParadise SPA Hotel е целогодишен спа-хотел со четири ѕвездички. Хотелот е на три ката, сместен во живописниот комплекс Цигов Чарк во Родопите, на  браната и вештачкото езеро Батак. Одморалиштето нуди можности за лов и риболов, спортови на вода и забава, а за зимската сезона ќе биде отворена скијачка патека со сите капацитети и опрема за скијање. Мирот и тишината на Цигов Чарк се уникатна можност за секоја модерна личност која решила да се опушти во природа, далеку од динамичниот урбан живот.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1880 денари (30 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:
Понудата важи за минимум две ноќевања

 • Едно ноќевање во двокреветна соба со балкон
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Употреба на внатрешен базен со температура на водата од 30 - 32 степени
 • Користење на СПА центарот до комплексот - сауна, парна бања, турска бања, зона за релаксација
 • Детско катче
 • Wi-Fi интернет
 • Паркинг
 • Осигурување и ДДВ

Оброците се на шведска маса, а при помалку од 30 гости во хотелот -на сет мени, а вечерата е мени од 3 јадења.

Paradise Spa Hotel се наоѓа на 300 метри од браната Батак во Цигов Чарк и ги пречекуња гостите со внатрешен базен, велнес центар и ресторан. Бесплатен Wi-Fi е достапен низ целата зграда, и бесплатен приватен паркинг е достапен за гостите.

Модерниот спа центар вклучува разни сауни, топла када, парна бања и внатрешен базен. Масажите им се достапни на гостите со намалени цени.
Сите соби во хотелот Парадајс имаат телевизор со рамен екран, елегантен мебел и бања со када или туш, влечки и бесплатни тоалети.
Ресторанот е дизајниран во класичен стил со капацитет од 100 места. Постои тераса на отворено со 30 места и тераса со 25 места. Во близина на рецепцијата има лоби бар со капацитет од 20 места, кој нуди освежувачки пијалоци, кафе и коктели.
Конференциската сала е со дневна светлина, климатизација и има капацитет од 80 места. Постои пространа тераса за дегустации и изложби. Салата располага со современа техничка опрема - мултимедија, флипчарт, екран, звучен систем, брз интернет, лекторска катедра.
Хотелскиот парк е добро одржуван и нуди спортско игралиште за одбојка, кошарка и други игри, како и пространи зелени површини за релаксација.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања.
 • Деца до 6 години се сместува бесплатно на база на пакетот.
 • За дете од 6 до 12 години се доплаќа 8 € на ден на база на пакетот.
 • За сместување на дете над 12 или трето возрасно лице во еднособен апартман или студио, потребно е да купите посебен ваучер.
 • Домашните миленици не се прифаќаат.
 • Ваучерот важи за периодот од 01 март до 29 април 2021 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на телефон: +359 88 505 8888.
 • По купувањето на ваучерот мора да ја потврдите вашата резервација со диктирање на бројот на ваучерот на телефон: +359 88 505 8888.
 • Пријавување во хотелот од 15:00 часот, одјавување до 11:00 часот.
 • Погледнете ги сите правила и услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Парадајс СПА Хотел

К. к. Цигов Чарк,
Батак Р. Бугарија

Моб: +******
E-mail: [email protected]
Website:
https://hotelparadise.bg/

ВИП Понудата е обезбедена од Парадајс СПА Хотел, Цигов Чарк!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.03.2021 до 15.06.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.