СПА одмор во Павел бања - Хотел Аризона, Павел бања - Бугарија

Пакети со појадок и вечера + СПА во Хотел Аризона, Павел бањаХотел-ресторан "Аризона" е лоциран во градот Павел бања, којшто изобилува со лековити минерални извори. Градот е познато туристичко место во бугарија, и се наоѓа на 220 км оддалеченост од Софија. Ресторанот на Хотелот располага со 140 места и убава летна бавча со 150 места. За Вашето расположение, ресторанот организира DJ забава секоја вечер. Нашиот тим од професионалци ќе се погрижи Вашиот престој во Хотел "Аризона" да биде  прекрасен, да уживате во прекрасн храна и специјално избрани пијалоци.

ДВОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2774 денари (45 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Интернет
 • Фитнес
 • Џакузи со 12 места
 • Финска сауна
 • Парна бања
 • Релакс зона
 • Паркинг

ДВОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 3754 денари (61 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Интернет
 • Фитнес
 • Џакузи со 12 места
 • Финска сауна
 • Парна бања
 • Релакс зона
 • Паркинг

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4067 денари (66 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевање во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Интернет
 • Фитнес
 • Џакузи со 12 места
 • Финска сауна
 • Парна бања
 • Релакс зона
 • Паркинг

Нашиот тим од професионалци ќе се погрижи Вашиот престој во Хотел "Аризона" да биде  прекрасен, да уживате во прекрасн храна и специјално избрани пијалоци.
Хотел ресторан "Аризона" Павел бања има 18 бутик соби: 4 еднокреветни, 10 двокреветни, 2 трокреветни и 2 Вип студиа. Максималниот капацитет на хотелот е 40 легла. Просториите располагаат со:
LED телевизор со кабловска телевизија
Климатизација
Наметки
Комплет крпи
Безжичен интернет
Минибар
Тераса (со исклучок на еднокреветните соби)
Сите соби се со обезбеден пристап за инвалидски колички
Забрането е пушење во сите соби на хотелресторан Аризона Павел бања! Домашни миленичиња исто така не се дозволени.

Можете да ги искористат предностите на лековитите процедури на хотел "ПРО-ЕАД" Павел бања, кој се наоѓа на 20 метри од хотел  ресторан "Аризона" Павел бања.

Можете да ги искористат предностите на лековитите процедури на бланеохотел ДианаМар Павел бања, кој се наоѓа на 100 метри од хотел ресторан "Аризона" Павел бања.

Хотел-ресторан "Аризона" има сопствено риболовно стопанство, кое може да го посетите и да уживате во тишината, спокојството и убавината на природата. Рибникот располага со атрактивенлокал, којшто е лоциран во водата, каде што може да каснете свежо печено риба. Достапни се и други забави - спортски риболов, прошетка со педалинки, а за децата има мало детско катче, каде што можат да играат на спокојство среде природата.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Вип Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања.
 • За единечно сместување се доплаќа 7.5 € на ден.
 • За сместување во студио или апартман се доплаќа 7.5 € на ден.
 • Дете до 6 години се сместува бесплатно со родителите - без вклучена исхрана.
 • За дете од 6 до 14 год. се доплаќа 9 € за ноќевање со појадок.
 • За дете над 14 год. и трет возрасен е потребно купување на ваучер.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Анулации на резервација до 7 дена пред сместувањето – без пенали. Од 7 до 3 дена пред датата на сместување се задржуваат 50% от цената на ваучерот. При помалку од 3 дена , пред датата на сместување се задржуваат 100% от цената на ваучерот.
 • Валидност на понудата: од 01 февруари до 31 мај  2022 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Пред купување на ваучерот е потребно да направите барање за слободни датуми на тел: +359 897 86 28 56.
 • По купување на ваучерот треба да потврдите Вашата резервација, диктирајќи го кодот на ваучерот на тел: +359 897 86 28 56.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Аризона, Павел бања - Бугарија

гр. Павел бања, Р. Бугарија
бул. Освобождение №2

Тел: +******
Е-mail: [email protected]
Website: www.arizona-bg.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер Хотел Аризона, Павел бања.

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.02.2022 до 20.09.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.