Одмор и релаксација во Сандански - Хотел Прим***, Сандански

Пакети со појадок, појадок и вечера или со појадок, ручек и вечера во Хотел Прим***, СанданскиХотел Прим *** се наоѓа во живописниот град Сандански, нуди релаксирачка атмосфера, свеж воздух и можност за целосна релаксација. Се наоѓа на 10 минути од центарот на градот, на само 150 метри од паркот, меѓу древните чинари. Хотелот нуди пријатна атмосфера и удобност, кои ги предиспонираат гостите да се релаксираат и да се чувствуваат како дома. Природните ресурси, благата клима, богатото културно и историско наследство, можностите за одмор, релаксација и забава, го прават Хотел Прим *** ваш избор за одмор во текот на целата година.

1. Еднодневен пакет во двокреветна соба без тераса

2. Еднодневен пакет со појадок во двокреветна соба без тераса

3. Еднодневен пакет со појадок и вечера во двокреветна соба без тераса

4. Еднодневен пакет со појадок, ручек  и вечера во двокреветна соба без тераса

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање според избраниот тип исхрана во двокреветна соба без тераса
 • Целогодишен надворешен / внатрешен базен со минерална вода - температура 32-35 степени
 • Лежалки (ограничен број)
 • Финска сауна
 • Парна бања
 • Областа за релаксација со топли инфрацрвени лежалки
 • Кофа за мраз
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Детско катче
 • Туристичка такса и 9% ДДВ

Хотел Прим *** им дава можност на своите гости за незаборавен одмор и релаксација, оттргнувајќи се од бурното секојдневие. Има 12 двокреветни соби, 6 трокреветни соби и 3 апартмани. Собите во хотелот се комфорни и опремени со ТВ со рамен екран, минибар, локално греење, безжичен интернет, бања со туш, фен, некои од собите имаат тераса со маса и столици, фен.
Ресторанот на хотелот има 50 седишта. За нашите гости кои ја ценат вкусната бугарска и интернационална кујна, го нудиме нашето специјално мени, избраните вина и нашето гостопримство. Покрај реката Санданска Бистрица има и надворешен ресторан - градина со 50 седишта, каде со добро друштво можете да уживате во прекрасниот поглед со ароматично кафе, пијалоци и коктели.

ЗОНА НА РЕЛАКСАЦИЈА
Хотел Прим *** нуди одлична можност за обновување и енергија на телото и духот. Хотелот располага со базен со минерална вода, парна бања, сауна, џакузи со топла минерална вода и третмани.
Хотел Прим *** е погоден за семејни одмори како и за тим билдинг, семинари, конференции, празнични настани.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред истекот на рокот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, за двојно сместување, за минимум две ноќевања за викенд.
 • Опција само за ноќевање:
 • За деца до 4 години бесплатно
 • За деца од 4 до 14 години - 7 € / ден
 • За трет возрасен (над 14 години) - 9  / ден
 • Опција за ноќевање со појадок:
 • За деца до 4 години бесплатно
 • За деца од 4 до 14 години - 9  / ден
 • За трет возрасен (над 14 години) - 11  / ден
 • Опција за ноќевање со појадок и вечера:
 • За деца до 4 години бесплатно
 • За деца од 4 до 14 години - 11  / ден
 • За трет возрасен (над 14 години) - 14  по дете
 • Опција за ноќевање со појадок, ручек и вечера:
 • За деца до 4 години бесплатно
 • За деца од 4 до 14 години - 13  / ден
 • За трет возрасен (над 14 години) - 16  / ден
 • Пријавување во хотел - после 14:00 часот, напуштање на собите - до 12:00 часот.
 • За помалку од 15 лица кои престојуваат во истиот период во хотелот, оброците се на однапред избрано (фиксно) мени од хотелот.
 • Хотелот не дозволува домашни миленици.
 • Понудата важи за соба без балкон. Доплата за тераса - 2.5 € дневно доколку е достапно.
 • Доплата за апартман - 10  дневно.
 • Задолжителна претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 899 89 56 55.
 • Валидност на ваучерот: од 01.04.2022 година. до 30.06.2022 година
 • Понудата не важи за период 22.04.2021 година. - 24.04.2022 година
 • Видете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Прим***, Сандански

Сандански, Р. Бугарија
Тел: +359 
******
Емайл: [email protected]
Website: www.
hotel-prim.com

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Прим***, Сандански

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.04.2022 до 30.06.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.