Летување во Сончев брег - Хотел РЕГАТА ПАЛАС**** , Сончев брег

Еднодневен пакет со појадок и вечера во Хотел РЕГАТА ПАЛАС****, Сончев брегХотел Регата Палас **** е целосно модернизиран во 2010 година. и се наоѓа во југозападниот дел на одморалиштето "Сончев брег" и на 200 метри од популарната дискотека "Какао Бич".

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: ВИП цена: 1074 енари (17 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

(Важи за сместување од од 11 до 30 септември)

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на надворешен базен, чадор и лежалки (во зависност од временските услови)
 • Детски базен (во зависност од временските услови)
 • Детско катче
 • Wi-Fi  интернет во ресторан, лоби и бар базен
 • Интернет
 • Паркинг (со претходна нарачка до пополнување на слободните паркинг места)
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: ВИП цена: 1327 денари (21 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

(Важи за сместување од 26 август до 10 септември)

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на надворешен базен, чадор и лежалки (во зависност од временските услови)
 • Детски базен (во зависност од временските услови)
 • Детско катче
 • Wi-Fi  интернет во ресторан, лоби и бар базен
 • Интернет
 • Паркинг (со претходна нарачка до пополнување на слободните паркинг места)
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: ВИП цена: 1801 денар (29 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

(Важи за сместување од 07 јули до 25 август)

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • ​Една вечера
 • Користење на надворешен базен, чадор и лежалки (во зависност од временските услови)
 • Детски базен (во зависност од временските услови)
 • Детско катче
 • Wi-Fi  интернет во ресторан, лоби и бар базен
 • Интернет
 • Паркинг (со претходна нарачка до пополнување на слободните паркинг места)
 • Туристичка такса и ДДВ

Лоби бар -  (со доплата) од 11.00 до 24.00 - Сите видови увозен алкохол, флаширани - вина, пиво,  безалкохолни пијалоци, коктели и сокови, кафе еспресо, пакетиран увозен чај и други.

Хотелот располага со 39 двокреветни соби, 2 трокреветни соби, 3 студиа и 4 апартмани и практичност на специјално одбрани мебел, висококвалитетнa постелнина од Египетски памук и високото ниво на услуга. Сите простории се целосно обновени, располагаат со LCD телевизори, безжичен интернет, директна телефонска линија, мини бар, клима уред и тераса, од кои половината се со прекрасен поглед кон морето, самостојна бања со фен, телефон и паник копче.
Хотелот располага со: лифт, просторија за багаж, менувачница, персонален сеф, инфра-ред сауна, фитнес, добро опремена конференциска сала со капацитет до 35 места, фризерски салон, предлага автомобили за изнајмување, хемиско чистење, билијард, продавница, лекар, рум-сервис.

Хотелот има сопствен ресторан со градина, кој нуди бугарска и европска кујна. Има прекрасен базен со детска секција на располагање на гостите.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни. 
 • Дете до 12 години се сместува бесплатно на дополнително легло со двајца возрасни.
 • Дете до 12 години сместено на редовен кревет плаќа 50% од цената на ваучерот.
 • Лица над 12 години или трет возрасен плаќаат 70% од цената на ваучерот и се сместуваат на дополнително легло.
 • Лица над 12 години или трети возрасен сместени на редовен кревет купуваат цел ваучер.
 • При анулирање на веќе направена резервација  хотелот задржува сума во износ од едно ноќевање!
 • Сите доплати се вршат на рецепција на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 04 јули до 30 септември 2020 година.
 • Пред купување на ваучери, е ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се информирате за можните слободни места на телефон: +359 554 23 161.
 • По купување на ваучер е потребно да направите резервација на телефон: +359 554 23 161.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел РЕГАТА ПАЛАС**** , Сончев брег

х-л "Регата Палас",
гр. Несебaр, Р. Бугарија
к.к. Сoнчев Брeг,
Тел: +359 ******
Моб: +359 ******
Email: 
[email protected]
E-mail: [email protected]

Website: www.hotelregattapalace.com

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел РЕГАТА ПАЛАС****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 04.07.2020 до 30.09.2020

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

ALL INCLUSIVE – LIGHT
Појадок
Основен ресторан

07:30 ч - 10:00 ч

Обилен појадок на шведска маса
Пијалоци за време на појадок:

 • шварц кафе
 • различни видови чај
 • млеко – пресно и кисело
 • наливни сокови и пунч
 • мин. вода - чаша

Ручек
Основен ресторан

12:30 ч - 14:00 ч

интернационално бифе – месни и безмесни јадења, салатен бар, разновидни десерти и плодови, паста, супи, сладолед

Пијалови за време на ручек:

 • наливни сокови и пунч
 • наливни безалкохолни пијалоци
 • бело и червено вино
 • наливно пиво
 • мин. вода - чаша

Попладневна ужина
Бар - базен

15:30 ч - 16:00 ч

сендвичи, слатки, плодови, инстант кафе, чај, сладолед, пица

Вечера
Основен ресторан

18:30 ч - 20:30 ч

интернационално бифе – месни и безмесни јадења, салатен бар, разновидни десерти и плодови, паста, супи, сладолед

Пијалови за време на вечера:

 • наливни сокови и пунч
 • наливни безалкохолни пијалоци
 • бело и црвено вино
 • наливно пиво
 • мин. вода - чаша

ПИЈАЛОЦИ

БАР - БАЗЕН  од 10:30 ч до 22:00 ч - Бугарски алкохолни пијалоци (ракија,  водка, џин, виски, бренди) и безалкохолни пијалоци, вино – бело и црвено, наливно пиво, инстант кафе, чај, мин. вода во чаша.