Велигден во Сапарева бања - Хотел Германеја, Сапарева бања

Дводневен пакет за двајца со појадок и вечера + базен со минерална вода во Хотел Германеја, Сапарева бањаЛоциран во центарот на градот Сапарева бања, хотел Германеja е отворен преку целата година за посетителите кои сакаат да го видат единствениот на Балканот геотермаелн гејзер со толку висока температура на водата.
Дозволете си одмор на супер цена во еден од бисерите на СПА туризмот во Бугарија - Сапарева бања. Оваа мало гратче сместено во подножјето на планината  Рила е едно од најпосакуваните места од туристите за целосна релаксација. Неповторливо СПА искуство во нашите топли надворешен и внатрешен базен!

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 6889 денари (112 €)
Вип Ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Користење на внатрешен и надворешен базен со топла минерална вода, џакузи со топла минерална вода
 • Сауна
 • Детско катче
 • Паркинг

* Вечера - шопска салата; пилешки стек со печурки, торта, минерална вода

* Празнична вечера - шопска салата, јагнешко печено, палачинка, 100 мл бугарски алкохол, минерална вода

На 200 метри од природниот гејзер во центарот на Сапарева бања, хотел Германеја поседува сауна и надворешен сезонски  базен, кои можете да ги користите бесплатно, има и ресторан со летна градина. На располагање е исто бесплатен Wi - Fi.
Сите простории во хотел Германеја се располагаат со кабловска телевизија, бања и балкон. Некои имаат и кујна.
Можете да ги искористат предностите на хидромасажа када или да се релаксирате со масажа со доплата. Во градината има детско катче.
Пред Хотелот има бесплатен паркинг. До Овчарскиот водопад, Ресиловскиот манастир и градот Дупница се стигнува со автомобил за помалку од 15 минути. Популарните Седум Рилски езера се наоѓаат на 23 километри од хотелот.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 6 год. возраст се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 6 до 12 год. возраст се доплаќа на рецепција 50% од сумата за еден родител.
 • Трет возрасен - се доплаќа 50% од цената на пакетот.
 • Доплата за сместување во апартман – 12.5 € на вечер на просторијата.
 • Сите доплати се прават на место во хотелот.
 • Валидност на понудата: од 14 до 17 април 2017 година.
 • Пред купување на ваучерот е потребно да направите барање за слободни датуми и места на тел: +359 888/40 30 31, +359 898/84 38 88
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го кодот на ваучерот на тел: +359 888/40 30 31, +359 898/84 38 88
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Германеја, Сапарева бања

Сапарева бања, Р. Бугарија
Тел: +359 
******,  +359 ******
E-mail:[email protected]
Website: www.rilatour.com

ВИП Понудата е обезбедена од 
Хотел Германеја, Сапарева бања

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 14.04.2017 до 17.04.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.