СПА одмор во Сапарева бања - Хотел Германеја, Сапарева бања

Eднодневен делничен или дводневен викенд пакет со појадок и вечера + базен со минерална вода во Хотел Германеја, Сапарева бањаЛоциран во центарот на градот Сапарева бања, хотел Германеja е отворен преку целата година за посетителите кои сакаат да го видат единствениот на Балканот геотермаелн гејзер со толку висока температура на водата.
Дозволете си одмор на супер цена во еден од бисерите на СПА туризмот во Бугарија - Сапарева бања. Оваа мало гратче сместено во подножјето на планината  Рила е едно од најпосакуваните места од туристите за целосна релаксација. Неповторливо СПА искуство во нашите топли надворешен и внатрешен базен!

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1517 денар (24 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:
(Важи за деновите од неделата до четврток)

 • Ноќевање во двокреветна соба, при максимална пополнетост на редовните кревети
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на внатрешен и надворешен базен со топла минерална вода, џакузи со топла минерална вода
 • Сауна
 • Детско катче
 • Паркинг

ДВОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 3413 денари (55 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:
(Важи за петок и сабота)

 • Две ноќевања во двокреветна соба, при максимална пополнетост на редовните кревети
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Користење на внатрешен и надворешен базен со топла минерална вода, џакузи со топла минерална вода
 • Сауна
 • Детско катче
 • Паркинг

На 200 метри од природниот гејзер во центарот на Сапарева бања, хотел Германеја поседува сауна и надворешен сезонски  базен, кои можете да ги користите бесплатно, има и ресторан со летна градина. На располагање е исто бесплатен Wi - Fi.
Сите простории во хотел Германеја се располагаат со кабловска телевизија, бања и балкон. Некои имаат и кујна.
Можете да ги искористат предностите на хидромасажа када или да се релаксирате со масажа со доплата. Во градината има детско катче.
Пред Хотелот има бесплатен паркинг. До Овчарскиот водопад, Ресиловскиот манастир и градот Дупница се стигнува со автомобил за помалку од 15 минути. Популарните Седум Рилски езера се наоѓаат на 23 километри од хотелот.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Вип Ваучерот е за едно лице, сместено во двокреветна соба, при максимална пополнетост на редовните кревети, при минимум две ноќевања за викенд.
 • Деца до 6 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 12 години - доплата на рецепција 50% од цената на пакетот;
 • Трет возрасен купува цел ваучер.
 • Доплата за сместување во апартман – 12.5 € на вечер на просторија.
 • Доплата за сместување во студио – 7.5 € на вечер на просторија.
 • Доплата за единечно сместување – 5 € на вечер.
 • Сите доплати се прават на место во хотелот.
 • Валидност на понудата: од 01 ноември до 23 декември 2021 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Пред купување на ваучерот е потребно да направите барање за слободни датуми и места на тел: +359 888/40 30 31, +359 898/84 38 88
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го кодот на ваучерот на тел: +359 888/40 30 31, +359 898/84 38 88
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Германеја, Сапарева бања

Сапарева бања, Р. Бугарија
Тел: +359 
******,  +359 ******
E-mail:[email protected]
Website: www.rilatour.com

ВИП Понудата е обезбедена од 
Хотел Германеја, Сапарева бања

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.11.2021 до 30.04.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.