Одмор крај Тројан Бугарија - Семеен Хотел Шипково

Тридневен или четиридневен пакет за двајца со појадок и вечера + СПА во Семеен Хотел ШипковоНајновиот бутик хотел во Шипково, општина Тројан е лоциран во едно од најстарите бугарски одморалишта "Шипковски бањи", во подножјето на централна Стара Планина.
Семеен хотел Шипково за своите гости предлага модерна и практична визија за одмор и рекреација.
Како наши гости ќе останете фасцинирани од удобноста на апартманите, студиата и собите опремени со тангенторни кади, мини сауни, раскошни спални и топлината на камините. За сите посетители работи ресторан со 40 места во чие мени ќе најдете јадења по класични и авторските рецепти, како и прецизно селектирана колекција на вина.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 11376 денари (184 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Сауна
 • Парна бања
 • Надворешно џакузи со минерална вода
 • Внатрешно џакузи со минерална вода
 • Wi-Fi
 • Фитнес
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 12324 денари (200 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Три ноќевања во студио со хидромасажна када
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Сауна
 • Парна бања
 • Надворешно џакузи со минерална вода
 • Внатрешно џакузи со минерална вода
 • Wi-Fi
 • Фитнес
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 13904 денари (225 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна соба
 • Четири појадоци
 • Четири вечери
 • Сауна
 • Парна бања
 • Надворешно џакузи со минерална вода
 • Внатрешно џакузи со минерална вода
 • Wi-Fi
 • Фитнес
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 15168 денари (246 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Четири ноќевања во студио со хидромасажна када
 • Четири појадоци
 • Четири вечери
 • Сауна
 • Парна бања
 • Надворешно џакузи со минерална вода
 • Внатрешно џакузи со минерална вода
 • Wi-Fi
 • Фитнес
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Семеен хотел Шипково за своите гости предлага модерна и практична визија за одмор и рекреација. Како наши гости ќе останете фасцинирани од удобноста на апартманите и студиата опремени со кади, мини сауни, раскошни спални и топлината на камините.

На располагање на гостите во Семеен хотел Шипково има ресторан со 40 седишта.

Внатрешноста потсетува на комфорот и романсата на старите градски улици.
Салата е поделена на два дела - дискретни сепареа и главниот дел.
На располагање на нашите гости е исто така и мал панорамски бар со поглед на главната сала и надворешниот базен - пријатно место за аперитив и релаксација пред сместувањето.
Фокус на менито се специјалитетите од "Новата бугарска кујна", како и селектирани јадења од европската кујна. Ресторанот нуди богата селекција на бели и црвени вина од најдобрите Бугарски визби и најдоброто од Новиот свет, лично избрани од сопствениците на хотелот.

Спа Центарот располага со пространа соба за релаксација (140 метри квадратни), со многу столици и лежалки. Како стилски и инспиративен акцент овде се издвојуваат затоплените столици, со брз премин кон џакузито. Во салата звучи пријатна Chillout музика и работи плазма телевизор со широк екран. Од овде има лесен и директен пристап до базенот.

Услови на понудата

 • Ваучерот за ВИП треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Дете до 5,99 години се сместува бесплатно.
 • Деца од 6 до 11,99 години плаќаат 10 € на база ноќевање со појадок и вечера.
 • За деца над 11,99 и трет возрасен се доплаќа 20 € на база ноќевање со појадок и вечера.
 • Валидност на ваучерот: од 02 до 06 февруари 2018 година.
 • Пред да купите ваучер, ве молиме да прашате за слободни места на тел. број: +359 889 81 11 33.
 • По купувањето на ваучерот, треба да ја потврдите Вашата резервација диктирајќи го бројот на ваучерот на тел. +359 889 81 11 33.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен Хотел Шипково

хотел Шипково
Тел: 0
******
e-mail: [email protected]
Website: 
www.hotelshipkovo.com

ВИП Понудата е обезбедена од Семеен Хотел Шипково

 

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 02.02.2017 до 06.02.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.