Oдмор крај Тројан Бугарија - Семеен Хотел Шипково

Еднодневен пакет со појадок и вечера + СПА во Семеен Хотел ШипковоНајновиот бутик хотел во Шипково, општина Тројан е лоциран во едно од најстарите бугарски одморалишта "Шипковски бањи", во подножјето на централна Стара Планина.
Семеен хотел Шипково за своите гости предлага модерна и практична визија за одмор и рекреација.
Како наши гости ќе останете фасцинирани од удобноста на апартманите, студиата и собите опремени со тангенторни кади, мини сауни, раскошни спални и топлината на камините. За сите посетители работи ресторан со 40 места во чие мени ќе најдете јадења по класични и авторските рецепти, како и прецизно селектирана колекција на вина.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1975 денари (32 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Надворешен базен со минерална вода 28-30 степени
 • Надворешно џакузи со минерална вода 30-32 степени
 • Внатрешно џакузи со минерална вода 36-38 степени
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 2133 денари (34 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Надворешен базен со минерална вода 28-30 степени
 • Надворешно џакузи со минерална вода 30-32 степени
 • Внатрешно џакузи со минерална вода 36-38 степени
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Паркинг

Семеен хотел Шипково за своите гости предлага модерна и практична визија за одмор и рекреација. Како наши гости ќе останете фасцинирани од удобноста на апартманите и студиата опремени со кади, мини сауни, раскошни спални и топлината на камините.

На располагање на гостите во Семеен хотел Шипково има ресторан со 40 седишта.

Внатрешноста потсетува на комфорот и романсата на старите градски улици.
Салата е поделена на два дела - дискретни сепареа и главниот дел.
На располагање на нашите гости е исто така и мал панорамски бар со поглед на главната сала и надворешниот базен - пријатно место за аперитив и релаксација пред сместувањето.
Фокус на менито се специјалитетите од "Новата бугарска кујна", како и селектирани јадења од европската кујна. Ресторанот нуди богата селекција на бели и црвени вина од најдобрите Бугарски визби и најдоброто од Новиот свет, лично избрани од сопствениците на хотелот.

Спа Центарот располага со пространа соба за релаксација (140 метри квадратни), со многу столици и лежалки. Како стилски и инспиративен акцент овде се издвојуваат затоплените столици, со брз премин кон џакузито. Во салата звучи пријатна Chillout музика и работи плазма телевизор со широк екран. Од овде има лесен и директен пристап до базенот.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Дете до 5,99 години се сместува бесплатно.
 • Деца од 6 до 12,99 години плаќаат 10 € на ден.
 • За деца над 12,99 и трет возрасен 20 € на ден.
 • Доплата за сместување во студио - 2.5 € на човек на ден.
 • ​Доплата за сместување во апартман- 5 € на човек на ден.
 • Валидност на ваучерот: од 01 дo 31 август 2019 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Пред да купите ваучер, ве молиме да прашате за слободни места на тел. број: +359 889 81 11 33.
 • По купувањето на ваучерот, треба да ја потврдите Вашата резервација диктирајќи го бројот на ваучерот на тел. +359 889 81 11 33.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен Хотел Шипково

хотел Шипково
Тел: 0
******
e-mail: [email protected]
Website: 
www.hotelshipkovo.com

ВИП Понудата е обезбедена од Семеен Хотел Шипково

 

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.08.2019 до 31.08.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.