Летување на Црно море во Лозенец - Хотелски комплекс Алпина

Еднодневен пакет со појадок, ручек и вечера + базен во Хотелски комплекс Алпина, ЛозенецХотелски комплекс "АЛПИНА" е лоциран на 50 метри од  брегот на Црно море и го предлага сето она што е потребно за еден навистина прекрасен летен одмор.

Убавата туристичка населба Лозенец се наоѓа на 60 км. јужно од градот Бургас во подножјето на планината Странџа и е расположена на морскиот брег. Тоа е опкружено со неколку реки и располага со многу плажи.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1264 денари (20 €)
Важи за периодот од 
01 до 27 јуни
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Користење на базен, чадор и лежалки
 • Интернет
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1485 денари (24 €)
Важи за периодот од 28 јуни до 18 јули
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Користење на базен, чадор и лежалки
 • Интернет
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1738 денари (28 €)
Важи за периодот од 19 јули до 17 август
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Користење на базен, чадор и лежалки
 • Интернет
 • Туристичка такса

Комплексот располага со еднокреветни, двокреветни, трокреветни соби и апартмани - вкупно 190 легла. Собите се со тераси и се опремени со телевизор, мини-бар и климатизација.
Кон комплексот работи ресторан со традиционална бугарска кујна, рибно мени и бројни специјалитети, достојни да одговорат на секој вкус.
Околу базенот на комплексот можете да се освежите со мајсторски подготвени коктели. За вашиот тонус искористете ја сауната на комплексот и различните видови на масажи.
Најмалите гости може да се веселат во детското катче со загреан базен.
Во комплексот можете да најдете весници, картички и сувенири. Доколку сте решиле денот да го поминете на плажата, ќе имате можност да резервирате чадор и лежалки.
За гостите се нудат различни можности за слободното време, организирани настани и комфорни услови за рекреација.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при потполна искористеност на креветите во просторијата.
 • Понудата важи при минимум три ноќевања.
 • Деца до 3 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • За дете од 3 до 12 годишна возраст на дополнително легло – се доплаќа 10 € на ден за периодот од 01 до 27 јуни, 12 € на ден за периодот од 28 јуни до 18 јули и 14 € на ден за периодот од 19 јули до 17 август.
 • Трет возрасен доплаќа 14 € на ден за периодот од 01 до 27 јуни, 17 € на ден за периодот од 28 јуни до 18 јули и 19 € на ден за периодот од 19 јули до 17 август.
 • Доплатите се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 01 јуни до 17 август 2019 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 885/ 02 57 97.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 885/ 02 57 97.
 • Видете ги сите Општи Услови.
   

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотелски комплекс Алпина

Р. Бугарија, општина Царево
Туристичка населба Лозенец, ул. Крајморска бр. 10
Тел: +359 ******
Е-mail: [email protected]
Website: www.hotelalpina-bg.com

ВИП Понудата за Црно море 2019 е обезбедена од нашиот партнер - Хотелски комплекс "АЛПИНА"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.06.2019 до 17.08.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.