Велигден во Тетевен Бугарија - Хотел Тетевен***

Тридневен или четиридневен Велигденски пакет за двајца со појадок и вечера во Хотел Тетевен***Го претставуваме на вашето внимание новоотворениот семеен Хотел "Тетевен" во град Тетевен. Лоциран на 415 метри надморска височина на двата брега на реката Бели Вит и на 115 километри од Софија.
Хотелот нуди комфор и атмосфера, во центарот на градот, од каде имате пристап до сите комуникациски и туристички услуги.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 7900 денари (128 €)
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Сауна
 • Џакузи
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 9796 денари (20 €)
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна соба
 • Четири појадоци
 • Четири вечери
 • Сауна
 • Џакузи
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Хотелот располага со 12 соби и 4 студиа.
Распоредени на два ката собите и студиата се елегантно декорирани во класичен стил со под од природен паркет, опремени се со кабловска телевизија, телефон, интернет конекција и сеф.
Бањите се модерни со кади или туш кабини фен и систем за известување во случај на инцидент.
Ресторанот на хотелот е со 40 места и летна градина, која предлага уникатна атмосфера за бизнис или семејна вечера, како и за приватни забави, прослави и семинари. Менито вклучува различни специјалитети од бугарската и европска кујна. Во близина на хотелот има базен кој е потполно бесплатен за корисниците на хотелот.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 6,99 години со двајца возрасни се сместуваат бесплатно без исхрана.
 • Дополнителното легло се доплаќа 5 €.
 • За сместување во студио – 5 € на ден.
 • Валидност на ваучер: од 06 до 09 април 2018 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 678/52 482; +359 885/90 18 81.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Тетевен***

Хотел Тетевен*** 
Гр. Тетевен
Ул. "Иван Вазов" №91 
Тел: +359 ******
Моб: =359 ******
E-mail: [email protected]      
Website: www.hotelteteven.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Хотел Тетевен***

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 06.04.2018 до 09.04.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.