Велигден вo Априлци Бугарија - Хотел Велена, Априлци

Тридневен пакет со појадок и вечера во Хотел Велена***, АприлциХотел Велена *** се наоѓа во убавото селце Велчево, само на 10 километри од туристичкото гратче Априлци, во срцето на Стара Планина. Хотелот располага со надворешен базен, бесплатен паркинг и голема градина со бесплатни капацитети за скара. Манастирот Тројан е на само 10-минути возење. Сите соби имаат телевизор со сателитски канали и приватна бања со туш. Некои соби, исто така, имаат тросед и балкон со поглед кон базенот.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3982 денари (64 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • 10% од цената за користење на сауна
 • Паркинг
 • Интернет, туристичка такса, ДДВ
 • Вапцање јајца заедно со нашите најмали гости
 • Сликање јајца за нашите мали гости

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4361 денар (70 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Три ноќевања во студио
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • 10% од цената за користење на сауна
 • Паркинг
 • Интернет, туристичка такса, ДДВ
 • Вапцање јајца заедно со нашите најмали гости

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4645 денари (75 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Три ноќевања во апартман
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • 10% од цената за користење на сауна
 • Паркинг
 • Интернет, туристичка такса, ДДВ
 • Вапцање јајца заедно со нашите најмали гости

Заобиколен од раскошно зеленило на блиската шума, хотелот располага со 16 двокреветни соби, 3 апартмани, ресторан со 40 места, бар, конференциска сала, сауна, базен, летен бар, но неговата вистинска убавина е во прекрасната природа во која е расположен комплексот.

Во ресторанот можете да најдете, како традиционални за регионот јадења, така и специјалитети од Европската кујна и да уживаат, на позадината на прекрасна глетка која се открива од ресторанот.

Хотел Велена е идеално место за вашата конференција или обука. Салата за конференции во комбинација со прекрасната природа ви даваат можност за ефикасно учење, наизменични со пријатни минути на одмор и релаксација .За организирање на конференции, обуки, семинари и тим билдинг јавете се на наведените телефони .

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се купи пред истекот на рокот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничени ваучери.
 • Дете до 4 години се сместува бесплатно.
 • За дете од 4 до 12 години се доплаќа на рецепција 10 € за вечер на база на пакетот.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 888/98 08 76.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 888/98 08 76.
 • Валидност на ваучер: од 06 до 09 април 2018 година
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Велена, Априлци

село Велчево
општина Априлци, Р. Бугарија
Teл: ******

Емайл: [email protected]
Website: www.hotel-velena.com

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Велена***

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 06.04.2018 до 09.04.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.