Одмор во Копривштица Бугарија - Куќа за гости Емили Фемили Хаус

Еднодневен делничен или викенд пакет во Куќа за гости Емили Фемили ХаусНовоотворената куќа за гости Емили Фемили Хаус се наоѓа на 250 метри од центарот на туристичкото гратче Копривштица во непосредна близина на музејот и споменикот на револуционерот Георги Бенковски.
Куќата за гости располага со три апартмани и три двокреветни соби. Секој апартман располага со соба со спална соба со два кревети, опремена кујна и маса за шест лица, бања и тоалет и чардак / тераса / со поглед кон гратчето.Две од двојните соби се со по два кревети и бања и тоалет а третата соба е со спална и бања и тоалет.

Цената важи за сместување од недела до четврток. За сместување во петок и сабота се доплаќа 2.5 € на човек над ден

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 474 денари (8 €)
Вип ваучерот е за еден човек и вклучува:
Важи за деновите од недела до четврток

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Интернет
 • Паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 1359 денари (22 €)
Вип ваучерот е за еден човек и вклучува:

Важи за петок и сабота

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Интернет
 • Паркинг

Сите соби се опремени со нов мебел, конвектори за греење / ладење, телевизор со кабловска телевизија, бања. Во секој апартман има  фрижидер, микробранова печка, кафемат, керамички шпорет.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 3 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 3 до 11 години сместени на дополнително легло во двокреветна соба се доплаќа 50% од цената на ваучерот на рецепција.
 • Трет возрасен на дополнително легло купува целиот ваучер.
 • Местата за сместување се ограничени до исцрпување на типот просторија наведени во понудата.
 • Валидност на ваучер: од 05 до 31 мај 2021 година.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 988/87 96 99.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Куќа за гости Емили Фемили Хаус

гр. Копривштица, Р. Бугарија
ул. Нешо Поп Брајков №1
Тел: +359 ******
Email: [email protected]
Facebook: Emilifamily.house

ВИП Понудата е обезбедена од Куќа за гости Емили Фемили Хаус!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 05.05.2021 до 30.06.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.