Oдмор во Велинград - Куќа за гости Каса Дивна

Еднодневен делничен или викенд пакет во куќа за гости Каса Дивна, ВелинградКуќа за гости Casa Divna се наоѓа на околу еден километар од центарот на Велинград. Располага со пет двокреветни соби и еден апартман.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 632 денари (10 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:
(важи за сместување од недела до четврток)

 • Едно ноќевање во двокреветна просторија
 • Употреба на катче за скара на отворено
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 758 денари (12 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:
(важи за сместување во петок и сабота)

 • Едно ноќевање во двокреветна просторија
 • Употреба на катче за скара на отворено
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Секоја од собите е опремена со посебен тоалет и бања. Некои соби имаат и када. Скоро сите соби имаат балкон.
Куќата има прекрасен двор, скара на отворено и паркинг. Куќата се наоѓа на околу 1 км од центарот на Велинград.
Во непосредна близина на Каса Дивна е прекрасен парк, со детски игралишта и минерална вода.
Околу 300 метри од куќата се наоѓа хотелот „Елбрус“, кој има три базени со минерална вода, Аква парк и уникатен СПА центар. Сите гости на Каса Дивна ќе можат да уживаат во специјалните попусти за Аква паркот и базените на хотелот.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања за викенд.
 • Деца до 4 години престојуваат бесплатно.
 • За сместување на деца од 4 до 12 години се плаќа плата од 7.5 € на ден.
 • Деца над 12 години и трето возрасно лице плаќаат 9 € на ден.
 • Валидност на ваучер: од 04 август до 30 ноември 2020 година.
 • Анулации направени до 7 дена пред датумот на сместување - бесплатно. Анулации направени помалку од 7 дена од денот на сместување - хотелот задржува 100% од сумата и средства не се рефундираат.
 • Пред да купите ваучер, направете барање за слободни места на телефон: +359 877/60 58 71.
 • По купувањето на ваучерот, мора да ја потврдите вашата резервација со диктирање на кодот на ваучерите на телефон: +359 877/60 58 71.
 • Погледнете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Куќа за гости Каса Дивна

Куќа за гости Каса Дивна
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Кв.Лаџене
Ул. Цар Калојан 2
Тел: +359 ******
Email: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од Куќа за гости Casa Divna, Велинград!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 04.08.2020 до 30.11.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.